Moravskoslezský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Lidi v Ostravě vyděsil medvěd u zastávky. Trénujeme tak řidiče, vysvětlil dopravní podnik
Zprávy z regionů

Lidi v Ostravě vyděsil medvěd u zastávky. Trénujeme tak řidiče, vysvětlil dopravní podnik

Pozor, po městě se potuluje medvěd. Takové varování s fotkou statného huňáče poblíž tramvajové zastávky, si teď mezi sebou přeposílají lidé v Ostravě. Kolující snímek tam vyvolal velké pozdvižení. A tak redakce CNN Prima NEWS pátrala, jak to s nebezpečnou šelmou doopravdy je. A dopátrala se: Za medvědem stojí dopravní podnik, ze zvířete ale opravdu nikdo strach mít nemusí.

REPORTÁŽ: Panenskou přírodu u Odry ničí vyšší zájmy včetně armádních, státní ochrana selhává

24. května 2023 06:28

Nad rákosím prolétl dravý moták pochop, po mokřadní louce kráčí pyšný jeřáb popelavý a poblíž v tůňce plave vzácná kuňka ohnivá. Všichni tři jsou na seznamu ohrožených živočichů a dosud nad jejich bezpečím bděla i správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Poodří. Je to paradox, ale strážci přírody tyto živočichy zároveň ohrožují na životě, neboť dovolili, aby stát protnul chráněný mokřad železniční tratí.

Zaplatí i dvojnásobek původní ceny. Havířov naštval nájemníky městských bytů

19. května 2023 07:15

Město Havířov zažívá revoluci v bydlení. Radní schválili nové ceny nájemného ve všech městských bytech. Poplatky tak v Havířově v řadě případů vzrostou i na dvojnásobek. Lidé si připlatí od července letošního roku. O kolik, to se pak bude odvíjet od atraktivity místa a typu smlouvy, kterou nájemníci mají. Těm se to nelíbí.

REPORTÁŽ: Obuvníci vymírají, přesto jim stát zvyšuje DPH aneb Ševče, pusť se svého kopyta

17. května 2023 06:39

Ševců je pořád méně a v baťovském Zlíně loni dokonce zrušili učňovské obuvnické obory. Nebyl o ně zájem. A aby toho nebylo dost, stát nyní znechutil práci i posledním aktivním obuvníkům, když na jejich služby uvalil daň ve výši 21 procent. „Rána pod pás pro celé řemeslo,“ nechápe rozhodnutí kabinetu 57letý Martin Gnebus, který už tři desetiletí provozuje opravnu obuvi. Zrovna mění podpatky u dámských střevíců a u práce přemítá: „Zalepit černou díru v ekonomice státu s pomocí zdanění obuvníků, to je přece nesmysl. Vždyť jsme skoro na vymření.“

Soud propustil žháře z Vítkova. Jsem v šoku a chce se mi brečet, říká matka popálené Natálky

11. května 2023 10:29
Aktualizováno

Šumperský okresní soud ve čtvrtek podmíněně propustil z vězení dva muže odsouzené na 20 let za žhářský útok na domek Romů ve Vítkově na Opavsku z dubna 2009. Žádost podali Václav Cojocaru a Ivo Müller, oba si odpykávali za pokus o několikanásobnou rasově motivovanou vraždu 20 let, za sebou tak mají dvě třetiny trestu. Oběma mužům soudce Lubomír Kozák uložil sedmiletou zkušební dobu. Anna Siváková, matka Natálky, která byla při tomto útoku těžce popálena, s jejich propuštěním nesouhlasí. Řekla, že je v šoku a chce se jí brečet.

Kde skončí Karolínka z ostravského babyboxu? O holčičku má zájem příbuzná, rozhodne ale soud

8. května 2023 14:54

Do babyboxu v Městské nemocnici Ostrava někdo v neděli odložil přibližně rok starou holčičku. Tak staré děti bývají odkládány do babyboxů zřídka. Je to 250. dítě, které bylo v Česku do tohoto zařízení odloženo. Holčička je v pořádku. V letošním roce jde o čtvrtý případ, sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví ostravského magistrátu Zdeněk Živčák uvedl, že se přihlásila příbuzná dítěte a projevila zájem převzít ho do péče. Jde o osmé dítě odložené do ostravského babyboxu, naposledy tam ale někdo dítě vložil před 11 lety.

V Polsku nakupuje téměř 200 tisíc Čechů. Průzkum ukázal, pro které potraviny nejčastěji míří

4. května 2023 08:26

Nákupy v Polsku se stále těší velké oblibě. Věrnostní kartičku tamního potravinářského řetězce vlastní už kolem 180 tisíc Čechů. Nižší ceny jsou lákavé, některé produkty se dají koupit až o padesát procent levněji než u nás. Na velkém nákupu mohou tuzemští zákazníci v Polsku ušetřit i dva tisíce korun.

Unikátní nález na Ostravsku. Archeologové odhalili 15 tisíc let starou rytinu mamuta a koně

3. května 2023 11:48

Archeologové z Moravského zemského muzea (MZM) v Brně našli při průzkumu Hladového vrchu v ostravské části Hošťálkovice 15 tisíc let starou rytinu mamuta a koně. Zvířata jsou zachycena formou jemné rytiny na říčním valounu. Kresby se překrývají. Podobný předmět z tohoto období nebyl v Česku nalezen již šest desítek let, řekl dnes novinářům v Ostravě generální ředitel MZM Jiří Mitáček.

Exploze v ostravské chemičce. Na místě byl jeden těžce zraněný, zasahovali hasiči i policie

27. dubna 2023 12:00
Aktualizováno

Při explozi a následném požáru v chemičce BorsodChem MCHZ v Ostravě-Mariánských Horách byl ve čtvrtek vážně zraněn jeden člověk. Evakuace zaměstnanců nebyla nutná a ani lidem v okolí nehrozí žádné nebezpečí kvůli úniku chemických látek, řekla policejní mluvčí Eva Michalíková. Podle hasičů na místo přesto dorazili odborníci z chemické laboratoře. Mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl řekl, že muž utrpěl mnohočetná poranění, která ohrožovala jeho život.

Žije zde přibližně 1,20 milionu obyvatel. Kraj se dělí na okresy Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Opava a Ostrava-město. Cílem turistů bývají Jeseníky a nejvyšší hora Praděd, Beskydy nebo památky, jako je zámek Kunín, hrad Sovinec nebo zámek Slezské Rudoltice. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.