reklama

Nejnovější příspěvky k tématu

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Další příspěvky
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka

Vicepremiér a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) si na středu odpoledne předvolal ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského. Chce mu sdělit protest proti postupu Ruska poté, co Česko kvůli možnému zapojení ruských agentů do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 vyhostilo 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli podle českých úřadů napojeni na ruské tajné služby. Hamáček to řekl v úterý odpoledne na tiskové konferenci po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Domácí

ON-LINE: O ruském útoku nejsou důkazy, viníkem výbuchů je privatizace, říká Filip

Živě ON-LINE: O ruském útoku nejsou důkazy, viníkem výbuchů je privatizace, říká Filip

  • Aktualizováno

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu informovali, že za výbuchem dvou skladů ve Vrběticích v roce 2014 nejspíše stojí Rusové. Česko tak vyhostilo 18 ruských diplomatů, na oplátku muselo z české ambasády v Moskvě zpět domů 20 zaměstnanců. Hamáček považuje ruský krok za neočekávaně přísný. Police pátrá po Alexandru Miškinovi a Anatoliji Čepigovi, dvou ruských agentech a členech jednotky GRU, kteří jsou s největší pravděpodobností za výbuchy zodpovědní.

reklama

Moravskoslezský kraj

Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje. Žije zde přibližně 1,20 milionu obyvatel. Mezi větší města kraje patří Ostrava, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Opava a Bruntál. Pokud byste sem chtěli vyrazit za památkami, můžete navštívit například zámek Kunín, hrad Sovinec nebo zámek Slezské Rudoltice.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.