CNN Prima News Indonésie

Indonésie

Výpis příspěvků ke štítku „Indonésie“

Tragédie po utkání ligy v Indonésii: V tlačenici na fotbalovém stadionu zemřelo 125 lidí

2. října 2022 05:37
Aktualizováno

Při násilnostech a následném chaosu a tlačenici po zápase indonéské první fotbalové ligy ve městě Malang zemřelo v sobotu večer 125 lidí. Úřady počet obětí oficiálně upřesnily po kontrole údajů z deseti nemocnic v oblasti, kam byly desítky zraněných, včetně žen a dětí, ze stadionu převáženy. Původně bylo hlášeno 174 mrtvých a dalších nejméně 180 zraněných. O tragédii v neděli informovaly zahraniční tiskové agentury s odvoláním na místní policii a úřady na ostrově Jáva.

Od Kúdely s Krmenčíkem se mohou místní hodně naučit, říká jejich trenér v Jakartě Doll

29. července 2022 11:37

Německý fotbalový trenér Thomas Doll vede v indonéském klubu Persija Jakarta dva bývalé české reprezentanty Michaela Krmenčíka a Ondřeje Kúdelu. Dává je za příklad místním hráčům, oceňuje jejich profesionalitu i lidskost. „Ale co je pro mě ještě důležitější, že to jsou skvělí kluci. U zahraničních hráčů je důležité, aby si nemysleli, že přišli za dobrodružstvím a nebo na dobře placenou dovolenou,“ říká Doll v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

S tímto dopravcem nelétejte. Experti sestavili žebříček nejnebezpečnějších aerolinek

25. července 2022 11:17

Za poslední tři roky přibylo sedm leteckých společností, které experti organizace AirlineRatings označují za nebezpečné. Nepal Airlines „doplnily“ nově aerolinky z Alžírska, Indonésie, Íránu, Kazachstánu, Pákistánu a Surinamu. Experti je hodnotí hvězdičkami od jedné do sedmi. České aerolinie patří mezi 158 leteckých společností s maximálním hodnocením a řadí se k nejbezpečnějším na světě. Smartwings mají šest hvězdiček. Jména těch aerolinek, které v bezpečnosti propadly, zveřejnil odborný cestovatelský magazín Travelbook.

Vrazi patří do vězení, ne k jednacímu stolu. Čeští politici se ostře pustili do Lavrova

8. července 2022 20:31

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov předčasně opustil schůzku velkých světových ekonomik G20 na indonéském Bali. Nakonec jednal jen s čínským partnerem či s delegací Brazílie a Mexika. Někteří z politiků se s ním nechtěli setkat. Z davu novinářů také začaly padat otázky ohledně války na Ukrajině. Lavrov beze slova odešel. Do blízkého spolupracovníka Vladimira Putina se pustili i čeští politici. Lavrova označují za vraha a zločince.

Slavia se loučí s ikonou. Kúdela vyslyšel volání z Indonésie, povede ho známý trenér

8. června 2022 14:28

Po příchodu ze Slovanu Liberec si snad ani nepředstavoval, že mu angažmá ve Slavii Praha přinese tolik radosti. Fotbalista Ondřej Kúdela se „sešívanými“ vyhrál tři mistrovské tituly, zahrál si Ligu mistrů, podíval se až do čtvrtfinále Evropské ligy. Nyní nastal čas napsat za povedenou kapitolou tečku. Zkušený stoper okusí exotické působiště, stal se posilou indonéského klubu Persija Jakarta.