CNN Prima News Indonésie

Indonésie

Výpis příspěvků ke štítku „Indonésie“

Filipíny se po silném zemětřesení obávají ničivé vlny tsunami. Evakuace pokračují

Aktualizováno

Zemětřesení o síle 7,5 stupně v sobotu zasáhlo ostrov Mindanao na Filipínách, uvedlo Evropské seismologické středisko (EMSC). Filipínské vulkanologické a seismologického středisko (PHIVOLCS) uvedlo, že první vlnu tsunami lze očekávat ještě před půlnocí místního času (17:00 SEČ) a vyzvalo lidi na pobřeží k okamžité evakuaci do vnitrozemí. Vlna ale dosud k filipínským břehům nedorazila a americký výstražný systém své dřívější varování na rozdíl od filipínských úřadů stáhl, píše agentura Reuters. Evakuace z pobřeží přitom pokračují.

Těžký život nejobchodovanějšího savce světa. Čím jsou luskouni tak výjimeční?

Příbuzní jsou šelmám, vypadají spíš jako šišky a pochodovali po světě už s dinosaury. Jejich odchov na farmách i v zoologických zahradách je nesmírně náročný. Pytláci a pašeráci vydělávají na jejich šupinách i mase. Reálný přínos pro farmacii ani výrobce drog nemají, stále jsou to ale nejobchodovanější savci na černém trhu. Řeč je o luskounech.

Mořský život v ohrožení: Proti lovu kyanidem či dynamitem bojují i čeští ochranáři

Filipíny mají z hlediska biodiverzity klíčové postavení. Nacházejí se totiž v ekoregionu Korálový trojúhelník, který je také nazýván „mořská Amazonie“, a vyznačují se vysokou mírou endemismu (výskyt rostlin a živočichů pouze na určitém území). Kvůli klimatické změně, nárůstu populace a destruktivním rybolovným metodám je jejich biodiverzita v kritickém ohrožení. Vědci predikovali, že celosvětově může dojít k vyhubení volně žijících mořských živočichů v roce 2048, ale čeští ochranáři Příbrský a Ouhel s jejich týmy, kteří se problematice intenzivně věnují, upozorňují, že tato katastrofa může na Filipínách nastat mnohem dříve.

Omyl Pentagonu, který může přijít USA draho. Tajné informace měl posílat přímo spojenci Ruska

Pentagon musí řešit solidní průšvih. Americké ministerstvo obrany totiž přišlo na to, že nechtíc posílalo až miliony jinak úzkostlivě tajených informací po e-mailu jinam než na cílenou adresu. Za vše může chybějící písmenko na konci mailového adresáta. Citlivé zprávy tak místo do jednotlivých složek armády zamířily do afrického státu Mali. Informaci zveřejnil list The Finacial Times s odvoláním na nizozemského podnikatele Johannese Zuurbiera.

Sledovali smrt mláděte makaka v mixéru a mučení dalších. BBC odhalila globální síť sadistů

Zpravodajská stanice BBC odhalila globální síť sadistů, kteří týrali opice nebo za to platili. Novináři síť tyranů sahající od Indonésie po Spojené státy americké rozkrývali rok. Objevili přitom stovky zákazníků z USA, Británie a dalších zemí, kteří platili Indonésanům za to, aby týrali a zabíjeli mláďata makaka jávského. V komunikaci se přitom předháněli, kdo bude mít brutálnější video, v jednom z mnoha případů bylo například mládě usmrceno v mixéru.