reklama
CNN Prima News Indonésie

Indonésie

Výpis příspěvků ke štítku „Indonésie“

Čínu poprvé od Wu-chanu drtí nová varianta koronaviru. Asijské země propadají panice

Čínu zasáhla epidemie, kterou státní média označila za „nejrozsáhlejší od Wu-chanu“. Země, která se pyšní nulovou tolerancí vůči COVID-19, zaznamenala od 20. července více než 200 nových případů spojených s epidemií ve městě Nanking. Tato epidemie začala, když pracovníci letiště, kteří čistili letadlo přilétající z Ruska, měli pozitivní test na koronavirus. Od té doby se vir rozšířil do pěti provincií a nejméně 13 měst včetně hlavního – Pekingu.

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty

Elitní indonéské komando vyrazilo sjednat klid do provincie Papua na ostrově Nová Guinea, kde se mísí indonéští separatisté s tradičními domorodci, z nichž někteří údajně dodnes praktikují kanibalismus. Separatisté v oblasti minulý týden zabili v přestřelce vlivného indonéského generála jménem I Gusti Putu Danny Karya Nugraha, který byl zároveň šéfem zpravodajských služeb.

Smutná připomínka indonéské tragédie: Posádka ponorky si před smrtí zazpívala baladu

Pátrací týmy v neděli objevily trosky indonéské ponorky KRI Nanggala-402, která se minulé úterý ztratila poblíž ostrova Bali. Indonéská armáda nyní publikovala video, které zachycuje posádku ponorky při zpěvu smutné písně s názvem Sampai Jumpa (Na shledanou). Záběry byly natočené jen pár týdnů předtím, než všech 53 členů posádky zemřelo v hlubinách oceánu.

Nalezeny předměty ze ztracené ponorky. Naděje na záchranu posádky jsou však minimální

Indonéské záchranné týmy objevily předměty, o kterých se domnívají, že pocházejí z pohřešované ponorky. Naděje na záchranu posádky plavidla je mizivá, podle odhadů jí došly zásoby kyslíku v sobotu ráno. Šéf indonéského námořnictva podle agentury Reuters navíc uvedl, že ponorka se nachází zhruba v hloubce 850 metrů pod hladinou moře, což je větší hloubka, než na kterou byla zkonstruována. Podmořské plavidlo s 53 lidmi na palubě se pohřešuje od úterý, kdy se ztratilo během námořního cvičení poblíž ostrova Bali.

reklama