reklama

Vláda

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Další prodloužení stavu nebezpečí. V místech poničených tornádem potrvá do 23. srpna

Stav nebezpečí v místech, která koncem června poničily extrémní bouřka a tornádo, bude trvat do 23. srpna. Schválila to v pondělí vláda. O prodloužení stavu nebezpečí informoval na Twitteru jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), který o něj požádal. Stav nebezpečí má pomoci při likvidačních pracích i dokončování oprav nejpotřebnější infrastruktury.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda řeší odměny za boj s covidem

Vláda v pondělí projedná vyplacení mimořádné odměny hasičům, policistům a vojákům, kteří bojovali s koronavirovou pandemií. Návrh týkající se hasičů a policistů předložil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), odměnu pro vojáky navrhuje ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Tiskovou konferenci můžete sledovat živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 16 hodin, ale může se změnit s ohledem na délku jednání kabinetu.

Hasiči a policisté dostanou 20 tisíc korun za pomoc během pandemie, řekl kabinet

Aktualizováno

Hasiči, policisté a vojáci, kteří pomáhali bojovat s koronavirovou epidemií, dostanou mimořádnou odměnu 20 tisíc korun. Na pondělním zasedání to schválila vláda, informovali na sociálních sítích ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO). Celkem vláda na mimořádné odměny a s nimi spojené vedlejší náklady vyčlení z rozpočtu více než 1,4 miliardy korun.

V pražské Uhříněvsi hoří hala, slyšet byly silné exploze. Hasiči požár dostávají pod kontrolu
Požáry

V pražské Uhříněvsi hoří hala, slyšet byly silné exploze. Hasiči požár dostávají pod kontrolu

  • Aktualizováno
  • V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle informací CNN Prima NEWS byly na místě slyšet silné exploze, k vidění je také veliký dým. Došlo k destrukci střešní konstrukce a částečnému zřícení boční stěny haly. Odhad škody je 120 milionů korun. Příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.

    reklama

    Vláda

    Vláda je vrcholným orgánem výkonné moci v České republice. Její postavení vymezuje Ústava České republiky. Skládá se z předsedy vlády (premiéra), místopředsedů vlády (vicepremiérů) a ministrů a je odpovědna Poslanecké sněmovně. Nová vláda je jmenována po demisi nebo odvolání předchozí vlády. Prezident nejdřív jmenuje premiéra a na jeho návrh poté zbytek členů vlády. Jmenovaná vláda pak musí do třiceti dnů požádat Poslaneckou sněmovnu o vyslovení důvěry.