Jáva

Výpis příspěvků ke štítku „Jáva“

Indonéský ostrov Jáva zasáhlo zemětřesení. Vyžádalo si 162 mrtvých a stovky zraněných

Aktualizováno

Nejméně 162 obětí a stovky zraněných si vyžádalo zemětřesení o síle 5,6 stupně, které v pondělí postihlo indonéskou provincii Západní Jáva. Podle guvernéra provincie Ridwana Kamila může bilance otřesů dále stoupat. Záchranáři se stále snaží dostat do oblastí, které zablokovaly sesuvy půdy, dodal guvernér, kterého citovala agentura Reuters.

Lidé umírali v náručích hráčů. Tragédie, kterou nelze pochopit, říká FIFA k fotbalové zkáze

Aktualizováno

Katastrofy na ostrově Jáva má většinou na svědomí příroda. O posledním víkendu však za desítky mrtvých nemohlo zemětřesení. Absolutní chaos po fotbalovém zápase mezi Aremou Malang a Persebayou Surabaya způsobený necitlivým zákrokem policie znamenal 133 lidských obětí, z toho 37 dětí. Trenér domácího klubu uvedl, že někteří fanoušci umírali v náručí jeho hráčů.

Výbuch indonéské sopky má již nejméně 13 obětí a sto zraněných. Všude jsou oblaka kouře a popela

Aktualizováno

Na východě nejlidnatějšího indonéského ostrova Jáva v sobotu vybuchla sopka Semeru. Vychrlila mohutný oblak tmavého kouře a popela, čímž donutila obyvatele přilehlých oblastí, aby se dali na útěk. Místní úřady uvádějí, že výbuch má již nejméně 13 obětí. Náměstek šéfa okresu Lumajang Indah Masdar na tiskové konferenci oznámil, že desítky lidí mají popáleniny.

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi se probudila k životu. Chrlí lávu a horké mraky

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi opět straší obyvatele Jávy. Ve středu vybuchla a do délky 1 500 metrů vytekla po jejím svahu láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Merapi leží na hustě obydleném ostrově poblíž historického města Jogdžakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát. Po výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.