reklama
CNN Prima News Jihoafrická republika

Jihoafrická republika

Výpis příspěvků ke štítku „Jihoafrická republika“

Rabování, vandalství a zatýkání. Napětí v JAR roste, země nasadila 25 tisíc vojáků

Jihoafrická armáda začala ve čtvrtek rozmísťovat 25 tisíc vojáků, kteří mají pomoci policii zvládnout nepokoje vyvolané uvězněním bývalého prezidenta Jacoba Zumy. Patnáctiměsíční trest, který dostal za pohrdání justicí, si odpykává od minulého čtvrtka. Po jeho nástupu do věznice začaly protesty, jež přerostly ve výtržnosti. O život při nich přišlo nejméně 117 lidí a více než 2 000 osob bylo zatčeno, oznámily dnes jihoafrické úřady.

Rekord, nebo pohádka? Matka údajných desaterčat je na psychiatrii, otec děti neviděl

V nedávné době svět obletěla zpráva, že v Jihoafrické republice mělo dojít k narození deseti dětí najednou. Kdyby se informace potvrdila, šlo by o světový rekord. Jenže narození dětí se stalo velkou záhadou. Otec dětí Tebogo Tsotetsi nyní uvedl, že své potomky na vlastní oči neviděl a jeho přítelkyně Gosiame Sitholeová mu prý nechce říct, kde se s dětmi nachází. Po ženě pátrala i policie. Má ji čekat psychiatrické vyšetření.

Krejčíř se bojí smrti ve vězení. Smějí se mu, když jde na záchod, tvrdí právnička

Odsouzený český podnikatel Radovan Krejčíř se obává, že kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu zemře v jihoafrickém vězení. Tam si od roku 2016 odpykává pětatřicetiletý trest. Podle jeho právničky byla Krejčířovi odepřena lékařská péče, kterou prý v posledních měsících nutně potřebuje. Jedinou nadějí, jak by podnikatel mohl dostat nemocniční péči, je zásah tamních soudů. Vládní orgány ale nařčení odmítají.

reklama