reklama
CNN Prima News Jihoafrická republika

Jihoafrická republika

Výpis příspěvků ke štítku „Jihoafrická republika“

Potvrzeno. První případ varianty omikron v Česku, nakazila se žena z Liberce

29. listopadu 2021 10:51
Aktualizováno

Žena z Liberce, která se nakazila koronavirem, má variantu omikron. Definitivní výsledek testu v pondělí oznámila liberecká nemocnice. Jde o první potvrzený případ této mutace v republice. Člověk ze středních Čech, který byl v kontaktu s nakaženou, má negativní test na COVID-19. Liberečtí hygienici prověřují kvůli omikronu dalších sedm lidí, kteří letěli s nakaženou ženou letadlem z Dubaje. Možný výskyt řeší i Jihomoravský kraj.

Varianta omikron zjištěná v Nizozemsku je špička ledovce. Globální riziko, tvrdí WHO

29. listopadu 2021 10:20

Nizozemsko během víkendu potvrdilo 13 případů nákazy koronavirem variantou omikron, které se objevily u navrátilců z Jihoafrické republiky. Podle nizozemského ministra zdravotnictví to však nejspíše znamená, že mutace se už v zemi rozšířila mnohem více. Světová zdravotnická organizace navíc variantu omikron označila za globální riziko.

Jsme stoprocentně proočkovaní, hlásí Spojené arabské emiráty. Přesto se obávají omikronu

27. listopadu 2021 19:29

Ministerstvo zdravotnictví Spojených arabských emirátů oznámilo, že první dávkou vakcíny proti konoronaviru je naočkováno 100 procent obyvatel starších tří let. Přes 90 procent lidí pak má vakcinaci ukončenu. Země přesto uzavřela své hranice turistům z Jihoafrické republiky, a to v reakci na šíření nové mutace s názvem omikron.

Británie odhalila dva případy varianty omikron. Oba infikovaní jsou v izolaci

27. listopadu 2021 15:33

Ministerstvo zdravotnictví ve Velké Británii oznámilo první dva případy nové jihoafrické varianty koronaviru s názvem omikron. Podle trasování se lidé měli nakazit mezi sebou. Oba už jsou v izolaci společně se členy svých domácností. Nažení má souvislost s cestováním na jih afrického kontinentu, uvedl britský ministr zdravotnictví Sajid Javid.

Žádné ný, ale omikron. WHO pojmenovala novou variantu covidu, patří mezi znepokojivé

26. listopadu 2021 20:21
Aktualizováno

Světová zdravotnická organizace (WHO) v pátek zařadila novou variantu koronaviru B.1.1.529 mezi znepokojivé. Organizace to oznámila po konzultacích s experty. Znepokojivé varianty jsou prokazatelně vysoce nakažlivé, hůře se s nimi bojuje nebo mají za následek těžký průběh nemoci. Patří mezi ně i nyní převládající varianta delta. Nejnovější variantě přiřadila WHO řecké písmeno omikron, v médiích se dříve objevovalo označení písmenem ný. Společnost Moderna oznámila, že kvůli nové variantě vyrobí speciální posilovací dávku své covidové vakcíny.

Biolog Šerý: Nový smrtelnější covid má 18 mutací, které umí obejít očkování

26. listopadu 2021 20:02

Nová varianta covidu z Jihoafrické republiky může být smrtnější, infekčnější a mít rychlejší průběh onemocnění. Pro CNN Prima NEWS to řekl neurobiolog a specialista na DNA Omar Šerý. Světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila v pátek novou variantu B.1.1.529 mezi znepokojivé. Země Evropské unie souhlasí se zastavením letů ze sedmi států v jižní Africe.

Nebezpečná mutace covidu z JAR už je v Evropě. Vakcíny mohou ztratit 40 procent účinnosti

26. listopadu 2021 13:39
Aktualizováno

Nebezpečná varianta koronaviru už je v Evropě. První případ nákazy variantou B.1.1.529 hlásí belgická Lovaň. Nakaženou je mladá dospělá žena, která se vrátila z Egypta a Turecka. Tuzemská vláda rozhodla, že Češi, kteří přicestují z JAR, musejí do izolace. Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid si myslí, že nová varianta může snížit efektivitu vakcín minimálně o 40 procent.

Světem se šíří nová varianta koronaviru. Obsahuje 32 mutací a zřejmě obchází imunitu

25. listopadu 2021 21:31

V Africe se objevila nová varianta koronaviru, která v sobě nashromáždila už 32 mutací. Vědci ji poprvé lokalizovali v Botswaně, případy nákazy hlásí také Jihoafrická republika. O povaze nové varianty B.1.1.529 se zatím přiliš neví, podle dosavadních informací je možné, že pokročile zmutovaný virus snáze obejde imunitní systém.

Jeho knihy jsou politicky nekorektní vír sexu a násilí. Zemřel spisovatel Wilbur Smith

14. listopadu 2021 07:32

V sobotu v Jihoafrické republice zemřel spisovatel Wilbur Smith, který se proslavil svými dobrodružnými romány zasazenými v Africe či starém Egyptě. O úmrtí informoval jeho nakladatel. Smith je autorem bezmála 50 knih, kterých se na světě prodalo na 140 milionů výtisků, uvedla agentura AFP. Mnoho jeho románů bylo přeloženo i do češtiny.

reklama