CNN Prima News Jihočeský kraj

Jihočeský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Jihočeský kraj“

Převrácený raft v Českém Krumlově: Záchranáři bezvýsledně pátrají po jednom z vodáků

5. července 2022 21:30

Záchranáři a policisté zatím bezvýsledně pátrají po jednom z pěti vodáků, s kterými se v úterý v podvečerních hodinách převrátil raft na jezu v Českém Krumlově. Zbývající čtyři osoby vyplavaly na břeh. Informovali o tom policisté s tím, že sjíždění Vltavy je nyní velmi nebezpečnou záležitostí. Doporučují proto všem nejen opatrnost, ale také používání plovacích vest.

Bleskové povodně i krupobití. Českem se prohnala bouře, hasiči jsou stále v plném nasazení

30. června 2022 06:51
Aktualizováno

Česká republika se vzpamatovává z nočních intenzivních dešťů i bouřek. Například v jižních a středních Čechách platil časně ráno povodňový stupeň zhruba na desítce míst, v Týnu nad Vltavou měla voda z deště takovou sílu, že vyrvala dlažební kostky ze silnice a poškodila několik aut. Extrémní počasí napáchalo škody i v Praze, Královéhradeckém či Olomouckém kraji.

Obří kroupy, zatopené obce, stojící vlaky. Česko decimují extrémní bouřky

29. června 2022 19:54

Silné krupobití zasáhlo ve středu odpoledne Moravský Beroun na Olomoucku. Ledové kroupy tam poničily několik domů. Na místě zasahovali hasiči, kteří pomáhali majitelům střechy provizorně opravit. Bouřky se v průběhu večera a noci vyskytly na celém území Česka. Na řadě míst hrozilo, že se zvednou hladiny vodních toků. Na jihu Čech byla řada měst zaplavena, zejména Týn nad Vltavou. Některé hladiny toků vystoupaly na 3. povodňový stupeň.

Na Česko se řítí další bouře. Hrozí výpadky elektřiny i pády stromů

29. června 2022 12:28

Bouřky, které od čtvrtečního odpoledne mají zasáhnout Česko, mohou být ve východní části Čech extrémně silné. V pásu od jižních Čech přes východ Středočeského kraje a západ Vysočiny do Pardubického a Královéhradeckého kraje může při nich v úhrnu napršet i přes 90 litrů na metr čtvereční. Doprovodit je může i krupobití a poryvy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině, sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Velmi silné bouřky se v úterý vrátí i s kroupami a vichřicí. Kde si dát pozor?

28. června 2022 09:11

V pondělí večer Česko potrápily velmi silné bouřky s kroupami, silným větrem a vydatným deštěm. Meteorologové varují, že se v úterý vrátí. Vydali proto hned trojici výstrah před velmi silnými a silnými bouřkami a před povodněmi. Dál platí výstraha také před požáry. Teploty i přes ojedinělé přeháňky vystoupají až k 27 °C, na východě republiky i k tropické třicítce.

Pilot s větroněm na Českobudějovicku havaroval. Spadl z výšky desítek metrů, vážně se zranil

25. června 2022 23:39

Starší muž utrpěl vážná zranění poté, co v sobotu kolem 18:00 spadl s větroněm na letištní plochu v Plané u Českých Budějovic. Pár minut poté, co stroj vzlétl, nastaly technické problémy, a větroň spadl z výšky několika desítek metrů na travnatou plochu vedle ranveje. Záchranáři převezli muže ve velmi vážném stavu na ARO českobudějovické nemocnice. Vyplývá to z informací záchranářů a policie.