reklama
CNN Prima News Jihočeský kraj

Jihočeský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Jihočeský kraj“

Do Sněmovny se nedostal známý „zabrušovač“ Rozner. Chce se věnovat kapele Argema

9. října 2021 23:37

Ve Sněmovně už nezasedne jihočeský poslanec za SPD Miloslav Rozner, který sklidil výsměch za svůj výrok, že nechce do tématu „zabrušovat“, aby z něj zase nemusel „vybrušovat“. Kandidoval z druhého místa na kandidátce SPD v jižních Čechách, ale mandát neobhájil. Nyní se hodlá věnovat rodině a manažerské práci pro rockovou skupinu Argema, jež příští rok oslaví 40 let.

Oblečen do pytloviny šíří v ulicích Budějovic víru v Boha. Lidé ho mají za blázna

26. září 2021 12:26

Když ho potkáte v Českých Budějovicích, určitě ho nepřehlédnete. Už skoro rok tam na sebe strhává pozornost kolemjdoucích. Řeč je o poustevníkovi Janovi. Oblečen v pytlovině, s holí v ruce a chlebovou miskou šíří mezi lidmi na jihu Čech lásku a víru v Boha. Mnozí ho mají za blázna. Reportér CNN Prima NEWS se ale rozhodl poznat ho trochu blíž.

Poničená výstava a desetitisícové škody. Policie v Písku zadržela podezřelé vandaly

18. září 2021 15:48

Písecká městská policie zajistila v noci na sobotu skupinu mladíků, kteří podle ní zničili velkoformátové panely výstavy s názvem Voda a civilizace. Způsobili tím škodu v řádech desítek tisíc korun. Na případu kromě strážníků pracují i kriminalisté. Novináře o tom ve zprávě informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Vrah studentky na jihu Čech byl závislý na PC hrách. Nejspíš ho vyrušila, míní expert

13. září 2021 20:34

Muž, kterého policie obvinila z vraždy studentky na jihu Čech a spáchal ve vazbě sebevraždu, byl závislý na počítačových hrách. Podle primáře psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně Jiřího Brančíka hraní her však agresivní chování vyvolat nemusí. Důležitá je především osobnost člověka. Psychiatr ale nevyloučil, že dotyčný mohl být při své činnosti vyrušen, což u něj vyvolalo násilnické sklony.

Brutální vražda u Protivína: Kvůli hluku sťal dívce hlavu, ve vězení spáchal sebevraždu

13. září 2021 13:24
Aktualizováno

Muž, kterého policie obvinila z vraždy mladé ženy na Písecku, spáchal ve vazbě sebevraždu. K trestnému činu se předtím policii přiznal. Vražda se stala v sobotu 4. září v bytovém domě v Českých Budějovicích. Sedmadvacetiletý muž pak tělo odvezl autem do lesa k Protivínu na Písecku, kde usmrcené oddělil hlavu od trupu. Policisté jej zadrželi minulý týden ve středu večer, hrozil mu až výjimečný trest.

reklama