CNN Prima News Jihočeský kraj

Jihočeský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Jihočeský kraj“

Na Česko se ženou silné bouřky, udeří i s kroupami. V jakých krajích platí výstraha?

6. května 2023 11:09

Jihovýchod Česka zasáhnou v sobotu odpoledne a večer bouřky s kroupami a silným větrem. Místy se objeví také vydatný déšť, takže se mohou rozvodnit menší toky. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Padat mohou až dvoucentimetrové kroupy a vítr v nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Podívejte se na radaru, jestli budou bouřky i u vás.

Výlet lodí či vlakem na Dívčí kámen. Bájemi ověnčený hrad láká i na opékání buřtů

3. dubna 2023 00:12

V jižních Čechách se najde jen málokdo, kdo ještě neslyšel nebo nenavštívil romantickou zříceninu hradu Dívčí kámen. Skvost, který se tyčí na ostrohu skály u soutoku Křemežského potoka a Vltavy, na půl cesty mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi, je oblíbenou zastávkou vodáků i skvělým tipem k rodinným výletům vlakem. My jsme trasu vyzkoušeli a můžeme ji jen doporučit.

Kovbojské odpoledne v Budějovicích: Místo výuky dívka na koni ujížděla policistům

29. března 2023 14:58

Policisté z Českých Budějovic zažili minulý týden kovbojské odpoledne. V parku Stromovka ujížděla na koni před policií třináctiletá dívka, která ten den nedorazila do školy. Po dlouhém domlouvání z něj nakonec slezla a nechala ho své matce. „Maminka dívky zůstává u Šemíka, čeká se na maštal servis,“ oddechli si strážci zákona ve vysílačkách

Bez Slováčka by mě nikdo neznal, připustila malířka Gelemová. Co dělá po rozchodu?

19. března 2023 09:49

Jméno Lucie Gelemová se jistý čas skloňovalo především v souvislosti s Felixem Slováčkem, se kterým sedm let randila. Světem showbyznysu ještě chvíli rezonoval jejich bouřlivý rozchod, ale teď už je na obou frontách zase klid. Lucie se už bez o 39let staršího muzikanta snaží dál prorazit jako malířka a jak se zdá, daří se jí to. Na Žižkovské věži vystavuje mimo jiné sérii portrétů známých osobností.

Popadané stromy v kolejích a nehody kamionů. Prudký vítr a sníh ochromily dopravu v Česku

11. března 2023 08:41

Silný vítr a závěje v Česku komplikují dopravu. Na jihu Čech je kvůli spadlému stromu přerušený provoz na železnici Ražice, na severu Čech sněží a silně fouká, pro nákladní auta nad 3,5 tuny je od půlnoci uzavřená silnice první třídy 10 z Tanvaldu do Harrachova a dál do Polska. V Ústeckém kraji havaroval jeden kamion na D8, dočasně uzavřená byla kvůli čerstvě napadenému sněhu silnice 223 v obcích Výsluní a Kryštofovy Hamry na Chomutovsku.