CNN Prima News Kalifornie

Kalifornie

Výpis příspěvků ke štítku „Kalifornie“

Brutální útok na pošťačku: Ženě se porouchalo auto. Když vystoupila, roztrhali ji psi

31. srpna 2022 09:09

Práce pošťáka ve Spojených státech se začíná stávat rizikovým povoláním. Dokládá to i tragická událost ze severovýchodu Floridy, kde 61letou pošťačku Pamelu Rockovou napadla smečka psů poté, co vylezla z rozbitého vozidla. Na pomoc jí okamžitě přiběhli místní obyvatelé, kteří se snažili zvířata odehnat a zavolali záchranku. Žena nakonec svým zraněním v nemocnici podlehla. Podle Poštovní služby Spojených států jsou ročně napadeny tisíce doručovatelů.

CNN: Motýli, včely i netopýři jsou v ohrožení. Bez nich by zmizela jablka, dýně i tequila

27. srpna 2022 16:01

Více než polovina druhů netopýrů ve Spojených státech je na seznamu ohrožených druhů. Populace včel se zmenšuje a vědci nedávno oznámili, že monarcha stěhovavý, motýl z čeledi babočkovitých, je také nebezpečně blízko vyhynutí. Tito živočichové jsou přitom důležití pro opylování rostlin, bez nichž by byly zásadně ohroženy potravinové zásoby na světě, uvedl web CNN.

Drsná pravidla pro automobilky: Vozy v Kalifornii budou jezdit jen na elektřinu a vodík

26. srpna 2022 08:31

„Zlatý stát“ vstoupí do nové automobilové éry. Ve čtvrtek kalifornská komise pro čisté ovzduší (CARB) nařídila automobilkám plnění ročních cílů pro prodej nových bezemisních vozidel. Podle nových pravidel bude muset být už v roce 2026 nejméně 35 procent z celkového počtu prodaných vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon. Od roku 2030 se má tento podíl zvýšit na 68 procent. V roce 2035 má být prodej nových vozů se spalovacími motory zakázán úplně.

Detaily tragické nehody herečky Hecheové: Další žena o vlásek unikla smrti, přišla o vše

19. srpna 2022 12:28

Lynne Misheleová unikla smrti jen o vlásek poté, co auto Anne Hecheové narazilo do jejího domu. Vůz známé herečky totiž ihned vzplál a hasičům trvalo desítky minut, než dostali plameny pod kontrolu. Ačkoli se Misheleové podařilo zachránit sebe i své domácí mazlíčky, o veškerý majetek přišla. Zůstalo jí jen několik věcí, které se hasičům podařilo vytáhnout z trosek. Majitelé shořelého domu proto založili sbírku.