CNN Prima News Kalifornie

Kalifornie

Výpis příspěvků ke štítku „Kalifornie“

Trump se vyhnul zabavení majetku. Soudům poskytl ručení, hrozí mu miliardový trest

Aktualizováno

Uchazeč o křeslo v Bílém domě a exprezident Donald Trump v pondělí (v úterý ráno SELČ) poskytl newyorským soudům ručení za 175 milionů dolarů (přes čtyři miliardy korun), část vyměřeného trestu v případu systematického zveličování majetku ve snaze podvádět banky a pojišťovny. Informovaly o tom agentury s odvoláním na dokument zveřejněný newyorským soudem. Pokud by tak Trump neučinil, newyorské úřady by mohly začít zabavovat jeho majetek a žádat banky o zmrazení jeho účtů.

Razie u slavného rappera: Agenti mu zdevastovali dům, čelí podezření ze sexuálního deliktu

Američtí federální agenti v pondělí provedli razii v domech spojených s rapperem Seanem Combsem v Los Angeles v Kalifornii a Miami na Floridě. Podle amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost domovní prohlídky u muzikanta vystupujícího pod pseudonymem Diddy souvisely s „probíhajícím vyšetřováním“ v New Yorku, Los Angeles a Miami. Čtyřiapadesátiletý hudebník čelí žalobám například kvůli sexuálnímu vykořisťování. Server TMZ zveřejnil záběry z rapperova domu zdevastovaného po razii.

Postavičky z Lega jako pachatelé trestných činů. Internet se baví, dánská firma zasáhla

Policisté z okrsku Murrieta v Kalifornii přišli s originálním způsobem zveřejňování fotografií pachatelů nenásilných trestných činů a přestupků. Kvůli zachování anonymity jim byly počítačově překryty tváře hlavami postaviček ze stavebnice Lego. Dánský výrobce stavebnic se proti využití svých figurek ohradil. Instagramový účet policie ale zaznamenává velký úspěch, v posledních týdnech získal tisíce nových sledujících z celého světa.

Módní průšvih na Oscarech: Grandeová připomínala bonbón. Zazářila Stoneová či Hudgensová

Při slavnostním udílení Oscarů v Los Angeles na sebe řada hvězd upoutala pozornost volbou módní kreace. Vynikla například herečka Vanessa Hudgensová, která vynesla úchvatné šaty od Very Wangové. Zároveň oznámila, že brzy na svět přivede svého prvního potomka. Některé diváky zklamaly například zpěvačky Ariana Grandeová či Billie Eilishová.

ANKETA: Udílení filmových Oscarů se blíží. Kdo si podle vás zaslouží vyhrát zlaté sošky?

V neděli 10. března se v Los Angeles uskuteční udílení Oscarů, prestižních cen Akademie filmového umění a věd, jehož celý průběh můžete sledovat na webu CNNPrima.cz. Nominace zcela ovládl tříhodinový opus o jaderném fyzikovi, Oppenheimer, který jich získal celkem 13. Mezi dalšími favority jsou například snímky Chudáčci nebo Zabijáci rozkvetlého měsíce. Zapojte se do ankety CNN Prima NEWS a hlasujte pro své favority.

Volební superúterý v USA: S Trumpem přijde temnota, hřmí Biden. Haleyová je poražena

Američané mají za sebou tzv. superúterý, během kterého oprávnění voliči vybírali stranického prezidentského kandidáta v 15 státech – mimo jiné v Kalifornii, Texasu, Alabamě nebo Utahu. Hlavními favority na straně demokratů zůstává Joe Biden, na straně republikánů Donald Trump. Jejich konkurence měla možná poslední šanci něco s tím udělat. Biden však až na Americkou Samou dominoval a stejně tak si skvěle vedl Trump, jehož rivalka Nikki Haleyová zvítězila pouze ve Vermontu.