CNN Prima News Kambodža

Kambodža

Výpis příspěvků ke štítku „Kambodža“

Bendovo kouření v letadle? Za Zemana i Havla se hulilo, až se zdálo, že hoří, líčí pamětníci

Poslanec Marek Benda (ODS) vyvolal poprask, když si během letu vládním speciálem na Tchaj-wan „zapálil“ elektronickou cigaretu, čímž málem zapříčinil nouzové přistání v Kambodži. Zatímco někteří hovoří o papalášském chování, jiní politici či novináři připomínají, že kouření ve vládních speciálech či na jiných nevhodných místech bývalo dřív relativně běžným jevem.

V zoufalství vyskakovali z desetipatrových budov. Při požáru kasina v Kambodži zemřelo 19 lidí

Aktualizováno

V kambodžském městě Poipet došlo k mohutnému požáru jednoho z tamních kasin a hotelů, který si vyžádal 19 mrtvých a 50 zraněných. Další lidé jsou stále pohřešováni, bilance obětí tak zřejmě dále poroste, až se hasiči a záchranáři dostanou do zatím nepřístupných částí budov. Řada zraněných je navíc ve velmi vážném až kritickém stavu, informovala agentura AP s odvoláním na kambodžskou policii.

Netrhejte vzácné rostliny, apeluje kambodžská vláda. U žen jsou populární díky tvaru

Kambodžská vláda žádá veřejnost, aby přestala trhat vzácné masožravé rostliny. Stalo se tak poté, co se na internetu objevilo video několika žen, které s natrhanými rostlinami pózují. Některé láčkovky totiž při pohledu z určitého úhlu připomínají lidský penis. To je sice podle odborníků pro fotografie atraktivní, ale bezohledné nakládání s těmito rostlinami může vést k jejich vyhynutí.

Kdo urazí majestát, jde na 15 let za mříže. Thajský král se brání revoluci po svém

Už devátým měsícem se v Thajsku konají masivní demonstrace namířené proti vládě a králi Maháovi Vatčirálongkónovi. Protestující se domáhají demokratických hodnot a požadují restrukturalizaci celé monarchie. Tamní garnitura ale nic měnit nechce, nově navíc vzkřísila zákon, který umožňuje trestat občany mnohaletým vězením za to, že se dopustí „urážky majestátu“.