CNN Prima News Kambodža

Kambodža

Výpis příspěvků ke štítku „Kambodža“

V zoufalství vyskakovali z desetipatrových budov. Při požáru kasina v Kambodži zemřelo 19 lidí

29. prosince 2022 10:48
Aktualizováno

V kambodžském městě Poipet došlo k mohutnému požáru jednoho z tamních kasin a hotelů, který si vyžádal 19 mrtvých a 50 zraněných. Další lidé jsou stále pohřešováni, bilance obětí tak zřejmě dále poroste, až se hasiči a záchranáři dostanou do zatím nepřístupných částí budov. Řada zraněných je navíc ve velmi vážném až kritickém stavu, informovala agentura AP s odvoláním na kambodžskou policii.

Netrhejte vzácné rostliny, apeluje kambodžská vláda. U žen jsou populární díky tvaru

22. května 2022 15:42

Kambodžská vláda žádá veřejnost, aby přestala trhat vzácné masožravé rostliny. Stalo se tak poté, co se na internetu objevilo video několika žen, které s natrhanými rostlinami pózují. Některé láčkovky totiž při pohledu z určitého úhlu připomínají lidský penis. To je sice podle odborníků pro fotografie atraktivní, ale bezohledné nakládání s těmito rostlinami může vést k jejich vyhynutí.

Kdo urazí majestát, jde na 15 let za mříže. Thajský král se brání revoluci po svém

26. listopadu 2020 10:50

Už devátým měsícem se v Thajsku konají masivní demonstrace namířené proti vládě a králi Maháovi Vatčirálongkónovi. Protestující se domáhají demokratických hodnot a požadují restrukturalizaci celé monarchie. Tamní garnitura ale nic měnit nechce, nově navíc vzkřísila zákon, který umožňuje trestat občany mnohaletým vězením za to, že se dopustí „urážky majestátu“.

Krysa vyčenichala v Kambodži desítky nášlapných min. Dostala za to Zlatou medaili

26. září 2020 19:12

Velké činy malého hrdiny byly oceněny. Britská veterinární charita vyznamenala sedmiletého samečka krysy obrovské jménem Magawa, který pomáhal v Kambodži při hledání nášlapných min. Dohromady jich vyčenichal 39 a k tomu našel 28 kusů nevybuchlé munice. Pomohl tak zajistit bezpečí na ploše o velikosti dvaceti fotbalových hřišť. Magawa se narodil v Tanzánii, kde jsou krysy vycvičeny, aby zachraňovaly životy i jiným způsobem, například při odhalování tuberkulózy.

Nejosamělejší slon světa může konečně do nového domova

9. září 2020 15:20

Pětatřicetiletý samec slona indického Kaavan z pákinstánské zoo se konečně dostane na místo, kde o něj bude postaráno. O uzavření zoo v Marghazaru rozhodl v květnu letošního roku islamabádský nejvyšší soud. Zoo byla proslulá svým špatným zacházením se zvířaty, nedostatečnou péčí a životními podmínkami.