reklama

Nový den

Nejnovější příspěvky k tématu

Klíčový bude tento týden. Můžeme mít i 50 tisíc nakažených denně, předvídá Prymula

19. ledna 2022 09:13

Česko za úterý eviduje rekordní nárůst počtu nakažených, bylo jich více než 28 tisíc. Podle epidemiologa Romana Prymuly se však toto číslo může téměř zdvojnásobit. „Budeme sledovat narůstající zátěž v nemocnicích, ale naše kapacita je dostatečná, abychom zvládli i vlnu kolem 50 tisíc nakažených denně,“ podotkl v pořadu Nový den.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

18. ledna 2022 18:38

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

Rozcvička, vhodné oblečení i stálé tempo. K běhání v zimě pomůže několik důležitých rad

17. ledna 2022 14:09

Česko zažívá běžecký boom. Statisíce Čechů den co den nazují boty, vyladí sportovní úbor a nehledě na počasí vyrazí na svoji libovolně dlouhou trasu. Jenže běhat v zimě není úplně tak jednoduché. Ultramaratonec a propagátor běhu Miloš Škorpil v pořadu Nový den poradil, na co si dát pozor, jak se správně rozcvičit nebo jaké zvolit oblečení.

Nehoda na dálnici a pád z duny. Letos jsem na Dakaru psal životní příběh, říká Michek

17. ledna 2022 12:32

Loni na přetěžké zkoušce v saúdskoarabské poušti dosáhl na historicky nejlepší český výsledek v kategorii motocyklů. Na začátku roku 2022 Martin Michek pořadí tolik neřešil, byl kvůli všemožným trablím rád, že slavnou Rallye Dakar vůbec dokončil. A na vlastní kůži poznal, v jak lidském prostředí závodí. Třiatřicetiletý jezdec týmu Orion Moto Racing Group mluvil o zážitcích z písečného pekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Papež: Covidový semafor neodpovídá realitě. Bez angličtiny jste v zahraničí bezmocní

12. ledna 2022 10:11

Covidový semafor dlouhodobě neodpovídá tomu, jak na tom ve skutečnosti země z hlediska nákazy jsou. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Dodal, že zahraniční turistika není nebezpečná, ale cestování je aktuálně mnohem komplikovanější obzvlášť pro ty, co neumí anglicky.

Testování je vyhazování peněz do kanálu. Vystavme se omikronu, radí Hostomský

10. ledna 2022 09:22

Omikron by mohl být pro mladší lidi pomyslnou třetí dávkou očkování, lidé by se mu měli vystavit. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl biochemik Zdeněk Hostomský. K nedávným krokům vlády je skeptický. „Fandil jsem jí, volil jsem Spolu. Začali dobře, zrušili nouzový stav a apelovali na osobní odpovědnost. Pak ale přišli s testováním všude dvakrát týdně. Ekonomicky je to vyhazování mnoha peněz do kanálu,“ zdůraznil.

Hlavní zprávy

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci
Koronavirus

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

reklama

Nový den

Začněte den s námi! V pořadu Nový den, který vysílá CNN Prima NEWS každý všední den od 7 do 10 hodin, získáte všechny informace pro úspěšný start dne na jednom místě. Tři hodiny plné reportáží, rozhovorů, analýz a zábavy. Moderují Libor Bouček a Soňa Porupková.