Nový den

Nejnovější příspěvky k tématu

Kdyby chtěl Zeman trucovat, tak se s Pavlem nesejde. Expert nastínil, o čem by mohli jednat
Prezidentské volby

Kdyby chtěl Zeman trucovat, tak se s Pavlem nesejde. Expert nastínil, o čem by mohli jednat

Pro setkání současného a nastupujícího prezidenta neexistuje žádné pravidlo. Pokud by tedy chtěl Miloš Zeman trucovat, ke schůzce s Petrem Pavlem by dojít nemuselo. Vzhledem k vážnosti úřadu je však setkání hlav státu dobré, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek. Dosluhující prezident by také Pavlovi mohl předat užitečné informace.

Prymula: Regulace reexportů léčiv je nutná, měla být už dávno. Nedostatky skončí až v dubnu

2. února 2023 11:18

Pravidla pro reexporty léčiv se měla zpřísnit už dávno. V souvislosti s aktuálním nedostatkem léčiv na tuzemském trhu to ve vysílání CNN Prima NEWS konstatoval bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Zkritizoval především současnou praxi, kdy některé subjekty využívají k vlastnímu obohacení rozdílné ceny léčiv v jednotlivých evropských zemích. Ministerstvo zdravotnictví minulý týden oznámilo, že v regulacích přitvrzuje. Chybějící druhy antibiotik se podle epidemiologa do regálů lékáren vrátí v dostatečném množství až v dubnu.

Flanelka je trendy i ve světě. U Pavlových chci zachovat to, co u Havlových, říká stylistka

31. ledna 2023 13:55

Flanelka není moje iniciativa, Petr Pavel ji rád nosí, říká stylistka Štěpánka Pivcová, která má na starosti oděvy vítěze prezidentských voleb. Podle ní je tento módní kousek stále trendy i v zahraničí a díky volbám nyní získal na popularitě též v Česku. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS dodala, kým by se nový prezident a první dáma měli inspirovat.

Plodková popsala náročné natáčení v Thajsku: Jedovatá stonožka kousla rekvizitářku

30. ledna 2023 16:18

Natáčení v Thajsku bylo pro herečku Janu Plodkovou obrovským zážitkem, ze kterého čerpá dodnes. V této exotické zemi totiž po dobu pěti týdnů natáčela dobrodružnou komedii Ostrov, ve které se objeví po boku herce Jiřího Langmajera. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS přiznala, že se natáčení neobešlo bez komplikací. Problémy způsobila jedovatá stonožka, která kousla jejich rekvizitářku.

Babiš: Na mítincích to bylo děsivé, bál jsem se o ženu. Chci za vším udělat tlustou čáru

27. ledna 2023 07:39

Strašně se těším, až to skončí. Tak popsal své pocity těsně před zahájením druhého kola prezidentských voleb Andrej Babiš (ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Přiznal, že podobnou kampaň v životě nezažil, nejhorší pro něj byly mítinky, kdy se podle svých slov bál zejména o svou manželku. Podotkl, že jako prezident by udělal za vším tlustou čáru a snažil se domluvit s vládou a ukončit rozdělování společnosti.

Sledujte Nový den s Pavlem a Babišem: Oba vystoupí v ranním vysílání CNN Prima NEWS

27. ledna 2023 00:16

První den druhého kola prezidentských voleb začne na CNN Prima NEWS speciálním ranním vysíláním. V pořadu Nový den vystoupí oba kandidáti na Hrad – armádní generál ve výslužbě Petr Pavel i poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Rozhovor s expremiérem Andrejem Babišem CNN Prima NEWS nabídne v 7:10 ráno, poté v 7:35 vystoupí Petr Pavel.

Nedostatek léků už se řeší. Otázkou je, co se mělo dít před třemi měsíci, rýpl si Prymula

26. ledna 2023 08:52

Česko se i přes některé jednorázové dodávky léků z poslední doby dál potýká s nedostatkem. Problémy se podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly týkají ale celé Evropy. Nyní už ministerstvo dělá to, co by mělo. Otázkou ale je, co mělo dělat před několika měsíci, řekl k tomu epidemiolog v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle Prymuly může za nedostatek léčiv chyba v plánování.

Babiš působil v superduelu jako pouťový vyvolávač, říká expert. Co udělal špatně Pavel?

26. ledna 2023 08:39

Oba prezidentští kandidáti promlouvali k odlišnému typu publika. Překvapením byl Petr Pavel, který výrazně ožil. Naopak od Andreje Babiše (ANO) diváci slyšeli to, co už nesčetněkrát předtím. Tak zhodnotil politolog Lukáš Jelínek jejich vystoupení ve středečním Superduelu na CNN Prima NEWS. Uvedl také, v čem podle něj kandidáti chybovali.

Soulož přímo u trati Rallye Monte Carlo? To jsem ještě neviděl, směje se český závodník

25. ledna 2023 11:02

Jen pár testovacích dnů stačilo Eriku Caisovi k tomu, aby si zvykl na nový vůz. Se Škodou Fabia RS Rally2 vlétl do sezony odšpuntovanou nejtěžšími rychlostními zkouškami v kopcích nad Monte Carlem ve velkém stylu. Ve třídě WRC skončil celkově čtvrtý. A u toho byl nepřímým svědkem jedné kuriozity, která se stala nejpikantnějším momentem slavného závodu. „Docela jsem se smál,“ řekl 23letý pilot v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS k souloži u trati. Záběry od jednoho ze závodníků pobavily v posledních dnech nejednoho uživatele sociálních sítí.

Začněte den s námi! V pořadu Nový den, který vysílá CNN Prima NEWS každý všední den od 7 do 10 hodin, získáte všechny informace pro úspěšný start dne na jednom místě. Tři hodiny plné reportáží, rozhovorů, analýz a zábavy. Moderují dvojice Josef Mádle – Soňa Porupková a Jaroslav Brousil – Lenka Špillarová.