Nový den

Nejnovější příspěvky k tématu

Nový den

Habera: Pellegrini a Korčok se zas tak neliší. Některé věci mě štvou, až se chytám za hlavu

Zpěvák Pavol Habera se nebojí veřejně vyjádřit svůj názor na politiku. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS promluvil na téma prezidentských voleb na Slovensku, při nichž se bude o víkendu rozhodovat mezi Peterem Pellegrinim a Ivanem Korčokem. Habera vysvětlil, proč dává svůj hlas právě Korčokovi. „Problém je v tom, že Pellegrini je v koalici,“ řekl s tím, že jinak nejsou od sebe moc odlišní.

Národní den bez spěchu

Proč riskovat kvůli pár minutám? Česko oslaví Národní den bez spěchu, připojí se i FAČR

Zpomal, dokud není opravdu pozdě. S tímto heslem představila Česká asociace pojišťoven (ČAP) iniciativu Národní den bez spěchu, který se bude konat 3. dubna. Jeho cílem je dát lidem na jeden den trochu více času na obvyklé aktivity tím, že je o pár minut odloží. Mimo jiné bude několik o symbolických minut posunut fotbalový zápas mezi Opavou a Spartou, uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS vedoucí oddělení komunikace a vzdělávání ČAP Milada Veselá.

Přes milion Čechů trpí cukrovkou. Spouštěčem u dětí může být i přehnaná čistota, říká lékařka

Zhruba 1,2 milionu Čechů trpí cukrovkou. Většina z nich diabetem 2. typu, který zapříčiňuje obezita a nezdravý životní styl. Alarmující čísla potvrdila diabetoložka Jana Lupínková ve vysílání CNN Prima NEWS. Vedle toho 1. typem diabetu v tuzemsku trpí jen pár tisíc lidí. Jeho spouštěčem by mohla být i přílišná sterilnost.

Řidičů posilněných alkoholem o Velikonocích přibývá. Kdy a kde je situace nejhorší?

Návštěvy blízkých, koledování i rodinné sešlosti – velikonoční veselí je často spjato s popíjením alkoholu. Dopravní expert a vedoucí BESIP Tomáš Neřold v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS rozebral, jak se alkohol v krvi podepisuje na jízdě. Nejúčinnější prevencí nehod způsobených alkoholem jsou podle něj policejní kontroly. Ty v tomto období zintenzivňují, řekl policejní mluvčí. Data Portálu nehod přitom ukazují, že nejvíce nehod s alkoholem připadá na dobu kolem třetí hodiny ranní. Smutný prim v tomto ohledu drží Plzeňský kraj.

S výběrem letní dovolené nečekejte, radí Pavlíková. Zájem od loňska vzrostl o třetinu

Na výběr letní dovolené je nejvyšší čas, upozornila v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková. Pokud máte přesně daný termín či cestujete s rodinou, měli byste si opravdu pospíšit. Zájem o zájezdy totiž od loňského roku stoupl zhruba o třicet procent a může se stát, že nebudete mít příliš z čeho vybírat.

Jak uspět na Oscarech? Kvalita filmu dávno nestačí, Čechům chybí peníze, řekl Marhoul

Pokud se chce snímek dostat do boje o Oscara, potřebuje k tomu velké množství peněz na propagaci – a finanční možnosti české kinematografie jsou minimální, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS režisér Václav Marhoul. Čtyřiašedesátiletý tvůrce se před čtyřmi lety neúspěšně pokoušel získat nominaci na cenu americké Akademie filmového umění a věd se snímkem Nabarvené ptáče. Tvůrci prý musí splnit celou řadu podmínek.

Expertka: Gosling s mikrofonem zastínil vítěznou Eilishovou. Vyhlášení připomínalo devadesátky

Letos to byli opět Oscaři, jak si je pamatuju z 80. nebo 90. let, popsala ve vysílání CNN Prima NEWS zástupkyně šéfredaktora webu Expres.cz Barbora Koukalová. Zdůvodnila to tím, že největší favorit získal značnou část ocenění. Za zlatý hřeb večera označila hudební vystoupení herce Ryana Goslinga, který zazpíval píseň I'm just Ken (Jsem jen Ken) z filmu Barbie. Jeho výkon byl podle Koukalové tak dobrý, že zastínil i představení pozdější vítězky ceny za nejlepší filmovou píseň Billie Eilishovou.

Blikající majáky i minuta ticha: Evropa si připomíná den obětí. Jak funguje pomoc v Česku?

Číslo 4 200 – počet obětí trestných činů, s nimiž Probační a mediační služba navázala spolupráci v roce 2023. Mezi ně se řadí jak dospělí, tak senioři či děti. Požádat o pomoc přitom může každý, kdo se obětí cítí být, a to v kterémkoli ze 74 středisek napříč republikou. U příležitosti Evropského dne obětí trestných činů, který každoročně připadá na 22. února, služba společně s policií projeví těmto lidem úctu minutou ticha. Ve 12:00 se navíc před policejními služebnami po celé republice rozsvítí majáky, které symbolicky přinášejí světlo, naději a blížící se pomoc.

Začněte den s námi! V pořadu Nový den, který vysílá CNN Prima NEWS každý všední den od 7 do 10 hodin, získáte všechny informace pro úspěšný start dne na jednom místě. Tři hodiny plné reportáží, rozhovorů, analýz a zábavy. Moderují dvojice Josef Mádle – Soňa Porupková a Jaroslav Brousil – Lenka Špillarová.