reklama
CNN Prima News Kamčatka

Kamčatka

Výpis příspěvků ke štítku „Kamčatka“

Tvrdé přistání vrtulníku na Kamčatce. Zřítil se do jezera, přežilo jen osm lidí

12. srpna 2021 05:54
Aktualizováno

Na Kamčatce havaroval ve čtvrtek dopoledne místního času vrtulník se třemi členy posádky a 13 cestujícími; stroj dopadl do Kurilského jezera. Úřady zatím neupřesnily, zda na palubě byli jen ruští občané nebo i cizinci. Podle zdroje agentury Ria Novosti šlo o turisty z Moskvy a Petrohradu. Záchranáři našli osm přeživších a po zbývajících lidech pátrali do setmění. Některé zdroje ruských agentur o nich hovoří jako o mrtvých.

Politik z Putinovy strany zastřelil na skládce muže. Spletl si ho s medvědem

11. srpna 2021 11:48

Ruský soud ve středu poslal na dva měsíce do domácího vězení jednoho z nejbohatších ruských regionálních politiků a poslance regionálního parlamentu na Kamčatce Igora Redkina. Ten se v úterý policii doznal k tomu, že neúmyslně zabil člověka, informuje agentura TASS. Na skládce u obce Ozernovskij zastřelil muže, kterého si podle svých slov spletl s medvědem. Policie nyní případ vyšetřuje.

Záchranáři na Kamčatce našli trosky ztraceného letounu. Havárii nikdo nepřežil

6. července 2021 08:25
Aktualizováno

Ruské úřady oznámily, že na Kamčatce našly trosky letounu An-26, se kterým dnes ztratily spojení. Stroj s bezmála 30 lidmi na palubě se zřítil několik kilometrů od letiště, kde se chystal přistát. Podle předběžných informací nikdo nepřežil, uvedla agentura Ria Novosti. Letadlo mířilo z regionální metropole Petropavlovsk-Kamčatskij do města Palana na severu kamčatského poloostrova. Guvernér Kamčatky Vladimir Solodov podle agentury AP sdělil, že trup letadla se našel na pobřeží, další trosky v Ochotském moři.

Rusko čelí další ekologické katastrofě: Pobřeží Kamčatky lemují mrtví mořští živočichové

7. října 2020 17:05
Aktualizováno

Obrovské množství mořských tvorů na turistické pláži na Kamčatce a místní s nevolností, bolestí v krku a problémy se zrakem. Taková je současná situace na ruském oblíbeném ostrově. Web RT informoval, že testy prokázaly ve vodě zvýšené hladiny ropných produktů. V současné době bylo zahájeno vyšetřování.

reklama