CNN Prima News Kamčatka

Kamčatka

Výpis příspěvků ke štítku „Kamčatka“

Místo medvěda zastřelil člověka. Spletl jsem se, říká ruský exposlanec a jde do vězení

8. srpna 2022 10:56

Soud na Kamčatce poslal na devět měsíců za mříže bývalého poslance regionálního parlamentu, který loni zastřelil člověka. Exposlanec Igor Reďkin za vládnoucí stranu Jednotné Rusko přitom tvrdí, že si zastřeleného spletl s medvědem. Napsal o tom web Meduza, který zároveň upozornil, že Reďkin figuroval v žebříčcích nejbohatších ruských úředníků.

Tvrdé přistání vrtulníku na Kamčatce. Zřítil se do jezera, přežilo jen osm lidí

12. srpna 2021 05:54
Aktualizováno

Na Kamčatce havaroval ve čtvrtek dopoledne místního času vrtulník se třemi členy posádky a 13 cestujícími; stroj dopadl do Kurilského jezera. Úřady zatím neupřesnily, zda na palubě byli jen ruští občané nebo i cizinci. Podle zdroje agentury Ria Novosti šlo o turisty z Moskvy a Petrohradu. Záchranáři našli osm přeživších a po zbývajících lidech pátrali do setmění. Některé zdroje ruských agentur o nich hovoří jako o mrtvých.

Politik z Putinovy strany zastřelil na skládce muže. Spletl si ho s medvědem

11. srpna 2021 11:48

Ruský soud ve středu poslal na dva měsíce do domácího vězení jednoho z nejbohatších ruských regionálních politiků a poslance regionálního parlamentu na Kamčatce Igora Redkina. Ten se v úterý policii doznal k tomu, že neúmyslně zabil člověka, informuje agentura TASS. Na skládce u obce Ozernovskij zastřelil muže, kterého si podle svých slov spletl s medvědem. Policie nyní případ vyšetřuje.

Záchranáři na Kamčatce našli trosky ztraceného letounu. Havárii nikdo nepřežil

6. července 2021 08:25
Aktualizováno

Ruské úřady oznámily, že na Kamčatce našly trosky letounu An-26, se kterým dnes ztratily spojení. Stroj s bezmála 30 lidmi na palubě se zřítil několik kilometrů od letiště, kde se chystal přistát. Podle předběžných informací nikdo nepřežil, uvedla agentura Ria Novosti. Letadlo mířilo z regionální metropole Petropavlovsk-Kamčatskij do města Palana na severu kamčatského poloostrova. Guvernér Kamčatky Vladimir Solodov podle agentury AP sdělil, že trup letadla se našel na pobřeží, další trosky v Ochotském moři.

Rusko čelí další ekologické katastrofě: Pobřeží Kamčatky lemují mrtví mořští živočichové

7. října 2020 17:05
Aktualizováno

Obrovské množství mořských tvorů na turistické pláži na Kamčatce a místní s nevolností, bolestí v krku a problémy se zrakem. Taková je současná situace na ruském oblíbeném ostrově. Web RT informoval, že testy prokázaly ve vodě zvýšené hladiny ropných produktů. V současné době bylo zahájeno vyšetřování.