CNN Prima News Kanada

Kanada

Výpis příspěvků ke štítku „Kanada“

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Hokejové svátky à la Nagano se vrací. Hráči z NHL budou po dlouhé pauze zářit i na olympiádě

Hokejisté z NHL se po 12 letech a dvou vynechaných turnajích vrátí na olympijské hry, na kterých budou zářit nejen v Miláně 2026, ale i v roce 2030. Dlouhodobou dohodu v pátek na Utkání hvězd v Torontu oznámili komisionář NHL Gary Bettman a prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) Luc Tardif. NHL zároveň potvrdila, že v roce 2025 uspořádá turnaj čtyř zemí, na němž se představí výběry USA, Kanady, Švédska a Finska složené z hráčů NHL.

Českým důchodcům může závidět celý svět. V kvalitě života přeskakují i Američany či Němce

Čeští důchodci se podle světového průzkumu nemají tak špatně, jak jim vykreslují někteří opoziční politici. V žebříčku 150 zemí totiž obsadili desáté místo. Senioři jsou v poslední době v popředí zájmů kvůli snížené valorizaci, kterou potvrdil i Ústavní soud. Tuzemští důchodci se tedy mají lépe než senioři ve Spojených státech, Německu, Rakousku, Belgii nebo ve Francii.

Lipavského resort vychvaluje korespondenční volbu: Mohlo by volit až o 100 tisíc Čechů více

Do hojně debatovaného tématu zavedení korespondenční volby se zapojilo i ministerstvo zahraničních věcí. Resort vedený Janem Lipavským (Piráti) tuto možnost vítá, podle něj by značně usnadnila volbu řadě Čechů žijících v zahraničí. Podle dostupných údajů žije mimo naši republiku zhruba 600 tisíc českých občanů, ministerstvo odhaduje, že korespondenčně by mohlo nově hlasovat až 100 tisíc lidí. Proti se hlasitě staví opoziční strany.

Ohnivé peklo má na svědomí vláda, tvrdil Kanaďan na sítích. Lesní požáry založil sám

Kanaďan, který šířil na sociálních sítích konspirační teorie o tom, že tamější vláda záměrně zakládá lesní požáry, se přiznal k založení 14 z nich. Jím rozpoutané ohně vyhnaly stovky lidí z domovů, uvedla televizní stanice CNN. Kanaďan Brian Paré se u soudu přiznal ke 13 případům žhářství a jednomu případu žhářství spojeného s pohrdáním lidským životem. Požáry zažehl loni od května do září.