reklama

Nemoci

Nejnovější příspěvky k tématu

Mutace delta je covid na steroidech, prohlásil expert. Ochromila už několik zemí
Koronavirus

Mutace delta je covid na steroidech, prohlásil expert. Ochromila už několik zemí

Covidová data nejsou ve Spojených státech v současnosti příliš příznivá. Za uplynulý týden pozorují ve čtyřiadvaceti státech nárůst počtu nových případů minimálně o deset procent. Experti v souvislosti s tím varují i před novou mutací delta, podle některých je to v podstatě „COVID-19 na steroidech“. Federální vláda proto současně tlačí, aby se více lidí nechalo naočkovat, píše CNN.

Další příspěvky k tématu

Neočkovaní lidé by mohli platit vyšší zdravotní pojištění, míní biochemik Konvalinka

Česká republika nadále vymýšlí způsoby, jak občany přesvědčit, aby se nechali očkovat proti koronaviru. I přes tuto snahu hodně lidí vakcínu odmítá, ať už ze strachu, nebo z přesvědčení, že ji nepotřebují. Biochemik Jan Konvalinka však varuje, že by do budoucna mohli zaplnit nemocnice a tisíce z nich by mohly zemřít. Stát pak bude řešit etické, zčásti právní, ale především morální otázky.

V nemocnicích přibývá pacientů. Mnozí ale mají postcovidový syndrom jen v hlavě

Nemocnice v Česku v poslední době už neplní lidé s nemocí covid, ale s takzvaným poscovidovým syndromem. Jedná se o sérii příznaků, které lékaři nejčastěji připisují pacientům po covidu. Ačkoliv podle některých zdravotníků bylo v největší koronavirové krizi takových lidí víc, teď přibývají desítky dalších denně. Ne u všech se však skutečně jedná o skutečný postcovidový syndrom. Informoval o tom deník MF DNES.

Hrozí kolaps nemocnic, umírat budou i očkovaní, varuje slovenský infektolog

Očkování je jediná cesta ven z covidové pandemie. Jinak hrozí třetí vlna, která způsobí kolaps nemocnic, kvůli čemuž dojde ke zbytečnému umírání i očkovaných lidí. Na Facebooku to napsal známý slovenský infektolog Peter Sabaka. Proočkovanost Slováků zaostává za průměrem Evropské unie, ministr financí a expremiér Igor Matovič proto chystá pro očkované finanční odměny.

Šmucler o řízení epidemie: Na krizovém štábu několikrát zaznělo, že musíme lidi strašit

Lidem je potřeba říkat pravdu. Když se naočkují, a řeknete jim, že je to stejně k ničemu, nejspíš se nikdo očkovat už nepůjde. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Politici podle něj veřejnost účelově děsí a mají ji za „nedisciplinovanou bandu“. „Češi tam, kde to dávalo smysl, disciplinovaní byli,“ řekl Šmucler.

Nová globální hrozba. U pacientů s covidem objevili infekci, na kterou nezabírají léky

Přestože je na některých místech na ústupu, celý svět se nadále potýká s koronavirovou pandemií. K tomuto strašáku navíc přibyl ještě další. Kromě zákeřných mutací je to houba Candida auris, které se také přezdívá „superhouba“. Spouštěč kvasinkové infekce zvané kandidóza je totiž odolný vůči mnohým lékům a dezinfekčním prostředkům. S informací přišli brazilští vědci.

Primář: Zapomeňme na covid. Máme více pacientů se zanedbanými nemocemi

Na odděleních jim momentálně leží 0 pacientů s covidem. Ačkoliv se koronavirová situace v českých nemocnicích lepší, nyní přicházejí pacienti s dalšími onemocněními v pokročilém stadiu. Lékaři mnohdy neví, jestli jim ještě budou moci pomoct. „Neznamená to ale, že házíme flintu do žita,“ odpovídal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS primář I. Kliniky tuberkulózy a respiračních potíží Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiří Votruba.

Medailové žně v trapu. Lipták s Kosteleckým zazářili, brali zlatou i stříbrnou
OH 2021

Medailové žně v trapu. Lipták s Kosteleckým zazářili, brali zlatou i stříbrnou

Česká republika má z olympiády jisté další dvě medaile –⁠ a hlavně první zlatou. Nadstandardní úspěch přinesla soutěž v trapu, ve které zazářili Jiří Lipták a David Kostelecký. Dvojice si v Tokiu uspořádala republikové mistrovství. Po 50 ranách z brokovnice byli oba srovnaní na 43 úspěšných zásazích a následoval rozstřel. V něm byl lepší 39letý Lipták.

Zákaz vstupu neočkovaným. Google a Facebook zavádí nová pravidla pro své zaměstnance
Zahraničí

Zákaz vstupu neočkovaným. Google a Facebook zavádí nová pravidla pro své zaměstnance

Internetoví giganti Google a Facebook ve středu oznámili, že od svých zaměstnanců budou před jejich návratem do společných kanceláří požadovat očkování proti nemoci COVID-19. Více než 130 000 zaměstnanců Googlu to e-mailem oznámil šéf firmy Sundar Pichai. V případě Facebooku se povinné očkování zatím bude vztahovat na zaměstnance ve Spojených státech, informovala agentura AP. Oznámení přichází krátce poté, co o podobném kroku rozhodly americké veřejné instituce.

reklama

Nemoci

Jak se zbavit rýmy, kdy jít k lékaři, co vědět o bylinkách, babské rady a účinné léky na různé nemoci. Články o běžných, vážných, civilizačních i smrtelných nemocech.