reklama

Nemoci

Nejnovější příspěvky k tématu

Bilance 11. září je daleko tragičtější. Na následky zemřelo víc lidí než v osudný den
USA

Bilance 11. září je daleko tragičtější. Na následky zemřelo víc lidí než v osudný den

Po teroristickém útoku na Světové obchodní centrum 11. září 2001 se zřítil symbol města – Dvojčata. S jejich pádem ulice New Yorku zahalil oblak kouře plný nebezpečných látek – rtuti, azbestu, toxických látek z paliva a mnoha dalších. Desítky tisíc lidí přežily, přesto si na nich 11. září vybralo svou daň. Začaly trpět respiračními problémy, snížila se jim funkce plic, propukly u nich mentální onemocnění či rakovina. Po 20 letech se ukazuje, že na následná onemocnění zemřelo více lidí než v osudný den.

V Indii se vyskytl další smrtelný virus. Šíří ho kaloňové a vakcína zatím neexistuje

7. září 2021 09:23

Indie se ocitá na prahu nové epidemie, a to smrtelného viru Nipah. Po zdravotních komplikacích, které jsou s ním spojené, zemřel 12letý chlapec Mohammed Hashim z Pashooru. U dalších 11 osob – chlapcových rodičů, příbuzných a lékařů – se projevují příznaky nemoci. Do kontaktu s nakaženým Mohammedem se dostalo minimálně 251 lidí, 30 zdravotníků je nyní v izolaci.

Prymula: Až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdybychom přijali tvrdší opatření

7. září 2021 08:18
Aktualizováno

Podle epidemiologa Romana Prymuly (za ANO) až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdyby zde byla přijata přísnější opatření. Stejně tak je toho názoru, že se limit 75 procent proočkovaných občanů v Česku nenaplní. „Jsme někde na 57 procentech. Posun u lidí, kteří očkování odmítají nebo váhají, je nelehký,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.

PŘEHLED: V Česku se podalo na 11 milionů dávek vakcíny. Jaké vedlejší účinky trápí očkované?

13. srpna 2021 22:59

Za posledních sedm dní lékaři v Česku podali přes 300 tisíc dávek vakcín, lidé po nich nahlásili asi 170 podezření na nežádoucí účinky. Ty se tak vyskytují zhruba u 0,06 % očkovaných. Zároveň se prošetřuje úmrtí pěti lidí, kteří zemřeli poté, co byli očkováni. Vyplývá to z informací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a ministerstva zdravotnictví.

Dítě v Bohnicích znásilnili, kvůli postižení dostalo nižší odškodné. Zasáhl Ústavní soud

13. srpna 2021 13:27

Ústavní soud (ÚS) dal dítěti s poruchou autistického spektra šanci na vyšší odškodnění za znásilnění, které se odehrálo při hospitalizaci v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Pachatel, jeden z hospitalizovaných mladistvých, byl pravomocně odsouzen a podle verdiktu měl oběti, která se neztotožňuje se svým pohlavím, zaplatit 75 000 korun z požadovaného půl milionu. Ve zbytku nároku justice odkázala rodinu na civilní řízení.

Netopýří žena z laboratoře ve Wu-chanu varuje: Světu hrozí 600krát infekčnější mutace

7. srpna 2021 17:40

Shi Zhengliová stojí za laboratoří ve Wu-chanu, z níž v prosinci 2019 podle některých zdrojů mohl uniknout koronavirus. „Netopýří žena“ nyní varuje svět před dalšími smrtícími variantami viru. Nejvíce se obává mutace, která může být až 600krát infekčnější než původní varianta koronaviru, která se rozšířila téměř po celém světě.

Různé mutace, různé příznaky měnící se i podle očkování. Na co si dát u covidu pozor?

6. srpna 2021 09:55

Není překvapením, že nový koronavirus způsobující nemoc COVID-19 mutuje, a tím se také snadněji šíří ve společnosti. Každá varianta navíc může způsobovat jiné symptomy a lidé mohou mít i rozdílné průběhy nemoci. Čerstvá studie výzkumné agentury Zoe nyní seřadila pět nejčastějších symptomů podle pořadí, které se odvíjí také od dávek očkování.

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Nemoci

Jak se zbavit rýmy, kdy jít k lékaři, co vědět o bylinkách, babské rady a účinné léky na různé nemoci. Články o běžných, vážných, civilizačních i smrtelných nemocech.