Nemoci

Nejnovější příspěvky k tématu

Tříletého chlapce zabil opar. Lékaři odmítli testy, zdrcení rodiče volají po změně systému
Nemoci

Tříletého chlapce zabil opar. Lékaři odmítli testy, zdrcení rodiče volají po změně systému

Rodiče tříletého Raffyho, který v březnu zemřel po nákaze oparem, volají po větší prevenci ve zdravotnických zařízeních. Chceme, aby lidé pochopili závažnost viru, uvedla jeho matka Imogen. Chlapec v londýnské nemocnici podlehl následkům lidského herpesviru, který mu přivodil zánět mozku. K provedení potřebných testů nebyly dle lékařů splněny běžné podmínky. Pochybení odmítají s tím, že se řídili evropskými doporučeními. Informují o tom britské deníky Metro a Mirror.

Problém pro Ivanku s půlkou obličeje: Praskl jí implantát. Čeká na poslední krok

30. května 2023 18:33

Operace v Japonsku je velkou nadějí pro Ivanu Danišovou, která od narození bojuje s Goldenharovým syndromem. Její příběh vyvolal před čtyřmi lety mimořádnou vlnu solidarity, avšak nyní se žena opět ocitla v situaci, kdy musí hledat finanční prostředky ve výši 2,5 milionu korun. Jak sama Ivanka připomíná, tento zákrok by už být nemusel, kdyby svět nezasáhla pandemie.

Lidé mohou žádat omluvu za zrušená pandemická opatření. Má to ale jednu podmínku

2. května 2023 09:40

Lidé se mohou domáhat omluvy od státu za mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví v době pandemie, která jako nezákonná zrušil Nejvyšší správní soud. Podmínkou je však to, že proti opatřením včas podali správní žalobu, a dali tak najevo, že pociťují zásah do svých práv. Plyne to z nového verdiktu Nejvyššího soudu (NS), který vyhověl dovolání muže z Jesenice u Prahy. Sporem o omluvu se musí znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 2, vyplývá z rozhodnutí zpřístupněného na úřední desce.

Na trh se dostaly nebezpečné oční kapky. Hrozí oslepnutí, varování vydaly i české úřady

29. března 2023 15:36

Minimálně tři oběti si vyžádala bakteriální epidemie, která souvisí s používáním očních kapek. Podle informací amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) úřady ke 14. březnu evidovaly 68 pacientů. Většina nemocných užívala kapky EzciCare nebo umělé slzy společnosti Delsam Pharma. Ačkoliv jsou výrobky volně prodejné v USA a v Evropské unii se neprodávají, Státní zdravotní ústav (SZÚ) před jejich užíváním varuje i Čechy. Mohli si je pořídit v zahraničí nebo na internetu.

Svrabu se těžko zbavuje, varoval Prymula. Popsal stav v Česku a jak se nemoc přenáší

16. března 2023 09:15

Nákaz svrabem v Česku přibývá. Státní zdravotní ústav zaznamenal letos v únoru 815 lidí s touto nemocí, meziročně to představuje nárůst téměř o 80 procent. Podle epidemiologa Romana Prymuly nejsou čísla zatím nijak dramatická, přesto si musíme na toto infekční onemocnění dávat pozor. „Svrabu se těžko zbavuje,“ varoval epidemiolog v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS a popsal, jak se nemoc přenáší.

Po očkování proti covidu Juraj zkolaboval, přestal ovládat tělo. Odškodného se zřejmě nedočká

6. března 2023 14:30

Státní úřad pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje přes deset tisíc podezření na nežádoucí účinky po očkování proti COVID-19. „Po vpichu vakcíny se mi rozbušilo srdce, až jsem úplně ztratil vědomí,“ popsal pro CNN Prima NEWS svou negativní zkušenost pan Juraj. Vedle toho úřad u jednoho z případů nevylučuje v souvislosti s očkováním dokonce úmrtí. Ti, kteří se po vakcinaci potýkají se zdravotními problémy, se však odškodnění spíše nedočkají. Celkem bylo v Česku použito více než 19 milionů dávek.

Novinky ze zdravotnictví, nové i chybějící léky a aktuální epidemie. Jak se zbavit rýmy, kdy jít k lékaři, co vědět o bylinkách, babské rady a účinné léky na různé nemoci. Články o běžných, vážných, civilizačních i smrtelných nemocech.