CNN Prima News Karel III.

Karel III.

Výpis příspěvků ke štítku „Karel III.“

Kate zaujala i přes chemoterapii svět svými plnými vlasy. Expert promluvil o účinku léčby

Když se princezna Kate v sobotu objevila na slavnosti Trooping the Colour, mnohé fanoušky překvapil její účes a krásně husté vlasy. Přestože manželka následníka trůnu podstupuje preventivní chemoterapii, nezdálo se, že by se potýkala s vypadáváním vlasů, což je typickým vedlejším účinkem léčby. Profesor Wolfgang Janni uvedl pro deník Bild, že dnes už existují chemoterapie, které vypadávání vlasů nezpůsobují.

Přehlídka Trooping the Colour: Proč král slaví narozeniny dvakrát a co znamenají „barvy“?

Ve Velké Británii se v sobotu oficiálně slavily 75. narozeniny Karla III., i když král se ve skutečnosti narodil v listopadu. Tradiční vojenská přehlídka Trooping the Colour se ve Velké Británii koná již přes 250 let. Její historie však sahá ještě hlouběji do minulosti a pro Brity představuje nejen oslavu narozenin panovníka, ale rovnou celé monarchie.

Expert si všiml na oblečení princezny Kate důležitého detailu. Jde o naději v jejím boji?

Bílá je určitě barvou naděje. Kdyby se Kate rozhodla pro černou barvu, tak by to působilo pochmurně. Takto experti na britskou královskou rodinu ve vysílání CNN Prima NEWS hodnotili princeznin výběr šatů na víkendové oslavě narozenin panovníka Karla III. Manželka následníka britského trůnu se v sobotu ukázala na veřejnosti poprvé od konce minulého roku, kdy se kvůli rakovině dočasně stáhla do ústraní.

Princezna Kate po dlouhé době znovu na veřejnosti. Krásná, trochu pohublá, hodnotí lidé

Britská princezna Kate se poprvé od konce minulého roku, kdy se kvůli rakovině dočasně stáhla do ústraní, ukázala na veřejnosti. Novináři ji vyfotili společně s jejími dětmi v autě, když opouštěla Buckinghamský palác. Manželka následníka britského trůnu tím kromě jiného potvrdila, že se o víkendu s rodinou zúčastní vojenské přehlídky u příležitosti oslav narozenin britského panovníka Karla III.

Otazníky nad oslavou krále Karla: Panovník musel ustoupit, účast princezny Kate je nejistá

Britského krále Karla III. čeká o víkendu veřejná oslava jeho 75. narozenin. Tradiční ceremonie je letos plná otazníků kvůli vážným zdravotním problémům členů královské rodiny. Podle zpráv z paláce se Karel III. oslav zúčastní, ale slíbil, že tentokrát nepojede během vojenské přehlídky na koni. Jak to bude ale s princeznou Kate, není jasné.

Útok na Karlův portrét: Vandalové mu nasadili hlavu kreslené postavičky, vadí jim týrání zvířat

Aktivisté hájící práva zvířat v úterý nasadili britskému králi Karlovi III. na jeho prvním oficiálním portrétu hlavu kreslené postavičky milovníka sýrů Wallace. Důvodem je podle nich údajně kruté zacházení se zvířaty na farmách, nad nimiž má záštitu královská společnost pro ochranu zvířat. Informují o tom britská média. Podle majitele galerie aktivisté dílo zásadně nepoškodili. Buckinghamský palác podle médií odmítl incident komentovat.

Princezna Kate ovlivní dění kolem Harryho a Meghan. Ukáže se na balkoně?

Princezna Kate, která bojuje s rakovinou, se sice stáhla z veřejného dění, ale nyní stojí před velkým rozhodnutím. Otazník visí nad její účastí na oslavách Trooping the Colour, tedy největší královské ceremonii tohoto roku. Podle expertky na královskou rodinu může její neúčast zapříčinit, že se zrak veřejnosti stočí směrem k princi Harrymu a jeho manželce. Ti v době onemocnění nejen princezny Kate, ale i krále Karla III. zůstávají stranou veřejného zájmu. Píše o tom web Daily Record.