CNN Prima News Karel III.

Karel III.

Výpis příspěvků ke štítku „Karel III.“

Vztah Harryho a Meghan v troskách? Princ prozřel, manželka mu vymyla mozek, říká expert

30. května 2023 06:45

Harry údajně setrvává ve vztahu s Meghan pouze proto, aby viděl vyrůstat svého syna a dceru. Již několik týdnů se objevují zprávy o tom, že jejich manželství prochází krizí. Podle bývalého královského komorníka však princ konečně pochopil, jaká jeho žena doopravdy je. O možném rozkolu královského páru informovala americká a britská média.

Princ Edward je v Česku. Bratr krále Karla ocení studenty, netypicky uctí zesnulého otce

23. května 2023 16:06

Britský princ Edward v úterý přijel na návštěvu České republiky. Do Prahy na britské velvyslanectví dorazil autem z Německa kolem 16:00. Fotografii z příjezdu sdílel na svém Twitteru britský velvyslanec v ČR Matthew Field. Hlavním cílem princovy návštěvy bude Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) určená studentům mezi 14 a 24 lety. Setká se také s českým prezidentem Petrem Pavlem, navštíví obec Vestec u Prahy a pokloní se u Národního památníku hrdinů heydrichiády v Praze. V Česku nejmladší syn Alžběty II. pobude do čtvrtka.

Šéf monarchistů: Češi si v prezidentovi hledají náhradního krále. Pavlova inaugurace? Bizarní

14. května 2023 22:12

Inaugurace prezidenta Petra Pavla se nesla v podobném duchu jako královská korunovace, ale převládala v ní bizarnost. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl nový předseda monarchistické strany Koruna Česká Vojtěch Círus. Dodal, že Češi po prezidentovi obecně chtějí věci jako nezávislost a nadstranickost, což však coby volený politik nemůže splnit. Kromě toho má Círus za to, že Češi si v prezidentovi stále hledají náhradního krále.

Nové portréty britského krále. Karel III. pózuje s nástupníky, pážaty i dvorními dámami

13. května 2023 08:49

Týden po slavnostní korunovaci Karla III. Buckinghamský palác zveřejnil patrně poslední dva oficiální portréty britského panovníka. Na jednom ze snímků je zachycen ve společnosti následníků trůnu – svého syna Williama a vnuka George. Na další fotografii se po bok krále s královnou postavila čestná pážata a dvorní dámy.

Trávníček: Karel III. dovede monarchii do 21. století. Česko ale asi navštívit nestihne

12. května 2023 09:28

Čerstvě korunovaný britský král Karel III. se zasadí o přiblížení monarchie k lidu a dovede ji do 21. století. Tak předvídá vládu nového panovníka Spojeného království český politolog Matěj Trávníček žijící v Londýně. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS podrobně popsal očekávání, která jsou do Karla III. vkládána. Zároveň dodal, že cestu krále do České republiky v příštích letech rozhodně nelze čekat a je otázkou, zda k ní vůbec někdy dojde.

Další bitva prince Harryho. Po korunovaci vyrazil do boje s bulvárem, slaví první úspěch

11. května 2023 07:16

Prince Harryho čeká další velký boj. Jen pár dní po korunovaci, po níž urychleně odlétal do Spojených států, začíná u Nejvyššího londýnského soudu proces proti deníku The Mirror. Princ Harry ho žaluje za to, že novináři informace získávali nezákonně – díky odposlechům telefonů členů královské rodiny. Jde o články mezi roky 1996 až 2011.

Úprk za odpočinkem. Před cestou na venkov Karel III. zveřejnil portrét, překvapil i v soutěži

10. května 2023 09:48

Tři dny trvaly oslavy královské korunovace, v úterý už se Britové vrátili ke svým každodenním povinnostem a královský pár si po maratonu různých ceremonií odjel odpočinout na své venkovské sídlo v Sandringhamu ve východní Anglii. Buckinghamský palác také představil oficiální portrét Karla III., jeho manželky i celé královské rodiny.

Proč William a Kate dorazili na korunovaci pozdě? Mohly za to děti, odhalil expert

10. května 2023 07:18

Ostře sledovaný příjezd jednotlivých aktérů na korunovaci krále Karla III. a královny Camilly zřejmě nešel podle plánu. Jak uvedl web deníku Daily Mirror, princ William a jeho manželka Catherine na místo dorazili později, než bylo uvedeno v programu. To mělo podle experta na královský dvůr Omida Scobieho jednoduchý důvod, a to jejich děti.

Duch princezny Diany jako pomsta Camille? Na korunovaci vyvolala rozruch postava v kápi

10. května 2023 07:04

Záběry ze sobotní korunovace Karla III. vzbudily mezi diváky zděšení, když se na nich objevila postava v dlouhém plášti s kápí. Video, zachycující okamžik, kdy tajemná osoba je před vstupem do Westminsterské katedrály, zaplavilo sociální sítě a vyvolalo řadu spekulací. Milovníci tajemna byli přesvědčeni, že je to duch tragicky zesnulé princezny Diany, který se vrátil pomstít královně Camille. Další ji považovali za smrtku. Vysvětlení je ale daleko prozaičtější. Žádný duch, ale člověk z masa a kostí, člen komunity, který aktivně působí při bohoslužbách, napsal web Newsweek s odkazem na Westminsterské opatství.

Oficiální portréty z korunovace: Odborník prozradil Karlovo tajné poselství princezně Anně

9. května 2023 22:10

Král Karel III. se obklopil lidmi, na které se může spolehnout. Není náhoda, že na oficiálním portrétu stojí po jeho boku nejen jeho choť Camilla, ale také jeho sestra, princezna Anna. Podle experta na královskou rodinu Richarda Fitzwilliamse si britský panovník cení jejích „zkušeností a tvrdého přístupu k práci“. Řekl to v rozhovoru pro deník Daily Mail.