CNN Prima News Karsten Warholm

Karsten Warholm

Výpis příspěvků ke štítku „Karsten Warholm“

Dos Santos vyhrál na MS dlouhé překážky ve třetím čase historie. Warholm neuspěl

Bronzový olympijský medailista Alison dos Santos na světovém šampionátu potvrdil, že je v této sezoně nejlepším závodníkem na 400 metrů překážek. Zvítězil ve třetím nejrychlejším čase všech dob 46,29 sekundy. Bývalého světového rekordmana Kevina Younga připravil po 29 letech o rekord šampionátu. Světový rekordman, olympijský šampion a vítěz posledních dvou MS Karsten Warholm při návratu po zranění v závěru nestačil a skončil sedmý.

Duplantis sebral Bubkovi i venkovní rekord. 615 centimetrů skočil na druhý pokus

Švédský tyčkař Armand Duplantis sebral legendárnímu Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Na mítinku atletické Diamantové ligy v Římě ve čtvrtek na druhý pokus překonal laťku ve výšce 615 centimetrů, čímž vylepšil o centimetr výkon slavného Ukrajince ze Sestriere 1994. Suverenitu dalším vítězstvím potvrdil překážkář Karsten Warholm, kterému ale světový rekord o 29 setin odolal. Jediná zástupkyně české atletiky Barbora Malíková obsadila pátou příčku v závodě čtvrtkařek ve druhém nejlepším čase kariéry 52,17.