CNN Prima News Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Výpis příspěvků ke štítku „Kingdom Come: Deliverance“

Americký komiks o české hře Kingdom Come? V CNN Prima Gaming přiblížíme, jak dílo vznikalo

Česká hra Kingdom Come: Deliverance měla letos hned několik důvodů k radosti. Oslavila pátý rok od vydání, dočkala se velkolepého koncertu v O2 universu a v neposlední řadě dostala i komiks. Jeho autory jsou ovšem američtí tvůrci, což ve výsledku znamenalo několik změn a kompromisů při překladu. I o tom je aktuální díl herního pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Herní hudba ovládne O2 universum. Koncert Kingdom Come: Deliverance se blíží. Co nabídne?

Středověké tóny jedné z nejúspěšnějších českých her brzy rozezní haly O2 universa. Po ročním odkladu se na Zelený čtvrtek uskuteční koncert hudby z Kingdom Come: Deliverance, a to v podání brněnské filharmonie a dalších hudebních celků. Soundtrack z pera Jana Valty a Adama Sporky doprovodí také projekce scén ze hry. Pořad CNN Prima Gaming a web CNN Prima NEWS jsou mediálním partnerem koncertu. Na co všechno se mohou návštěvníci těšit?

Česká hra s Chuckem Norrisem? CNN Prima Gaming ukáže nejzajímavější tituly letošního roku

Adrenalinová akce s hollywoodskými herci, logická střílečka i hopsačka pro nostalgiky. V české herní kotlině vzniká celá řada zajímavých projektů, které stojí za pozornost. V nejnovějším díle herního pořadu CNN Prima NEWS jsme vybrali tři tuzemské tituly, které vyjdou už v průběhu tohoto roku. Oslavíme také páté výročí od uvedení českého hitu Kingdom Come: Deliverance na trh. Relaci můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo na webu cnnprima.cz.

Tisíce hodin práce. Vyšel český dabing do hry Kingdom Come: Deliverance, jak vznikal?

Středověká akce Kingdom Come: Deliverance (KCD) vyšla přesně před pěti lety – 13. února 2018. Za tu dobu se stala jednou z nejúspěšnějších tuzemských her a prodalo se jí více než pět milionů kopií. Oblíbenému titulu však chyběl český dabing. Nelehký úkol si proto na sebe vzali fanoušci hry, kteří před dvěma lety začali shánět herce a finance na natáčení. Nyní české znění konečně vychází i za podpory samotných tvůrců ze studia Warhorse. Celý projekt fanouškovského dabingu popsal v rozhovoru pro herní pořad CNN Prima Gaming jeden z autorů – Marek Pilger.

Ktož jsú virtuální bojovníci? Nový díl CNN Prima Gaming se zaměřuje na husity ve hrách

Velkofilm o Janu Žižkovi doprovodí překvapivě i videohra. Zdaleka ale nepůjde o první titul, který se rozhodl zasadit děj do prostředí bouřlivých husitských válek. Nový díl herního pořadu CNN Prima Gaming se mimo jiné věnuje i dalším interaktivním zážitkům, ve kterých figurují „boží bojovníci“. V dalších tématech na diváky čeká bližší představení střílečky Counter-Strike, nové hvězdy z řad esportovkyň i upírů v ulicích virtuální Prahy. Pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Rád dělám počítačové hry způsobem, jakým Spielberg točí filmy, říká tvůrce Mafie

Počítačové pařany pobláznil remake kultovní Mafie. Uznávaný tvůrce původní verze Daniel Vávra s ním už nemá nic společného, směrem k téhle předělávce neskrývá spoustu výhrad. Málokdo v Česku přitom ví o hrách tolik, co on – ve světě prorazila jak jeho 18 let stará gangsterka, tak nedávná Kingdom Come: Deliverance. Jak se tedy mají hry dělat, aby se z nich stal mezinárodní hit?

Osm českých počítačových her, které nás proslavily po celém světě

Pokud se mluví o nejdůležitějších českých vývozních artiklech, na videohry se obvykle zapomíná. Přitom právě v tomto odvětví dokážeme světu více než obstojně konkurovat. Ačkoli nepatříme mezi světové velmoci, jako třeba Polsko, rozhodně hrajeme první ligu. Čeští tvůrci jsou podepsáni pod mnoha světovými herními hity. Důkazem je následující osmička, která se ve světě dočkala uznání a dosáhla skvělých prodejů.