CNN Prima News Kolumbie

Kolumbie

Výpis příspěvků ke štítku „Kolumbie“

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

„Bestie“ z Kolumbie popravila 200 dětí. Sériový vrah těsně před smrtí chtěl opustit vězení

V devadesátých letech rozséval strach po celé Kolumbii. Sériový vrah Luis Alfredo Garavito se zaměřoval především na bezbranné děti z chudinských čtvrtí. Poté co si získal jejich důvěru, je začal bezcitně mučit a následně se jich zbavil. Tamní policisté tak mnoho let nacházeli spousty zohavených ostatků. Jeho teroru neuniklo téměř 200 nezletilých, čímž se Kolumbijec pod přezdívkou „Bestie“ zapsal mezi nejhorší vrahy světa. Po dopadení se přiznal, a nebýt jeho smrti v minulém roce, mohl se i podívat na svobodu. Právě 25. ledna by se dožil 67 let.

Nejšílenější skutky Pabla Escobara: Terorismus, stavba vlastního vězení i kokainoví hroši

Od smrti Pabla Escobara uběhlo 30 let. Proslulý kolumbijský narkobaron podle nejrůznějších odhadů disponoval v dobách své největší slávy majetkem v hodnotě více než 30 miliard dolarů. Právě obrovské finanční prostředky, vliv rostoucí jako plevel a strach, který Escobar vyvolával svou nezměrnou brutalitou, mu umožňovaly dělat zvěrstva, jež si lze těžko představit i v těch nejdivočejších snech. Redakce CNN Prima NEWS sestavila seznam nejšílenějších skutků, které Escobar během své zločinecké dráhy napáchal.

Hrozivé záběry z autodromu: Hlasatelku a matku dvou dětí zabil pád obří obrazovky v Kolumbii

Nečekaná tragédie připravila o život moderátorku Luz Piedad Eusseovou z Kolumbie, a to přímo během sledování finále sezony Ford Motorcraft 2023. Slavnou 38letou hlasatelku a matku dvou malých dětí usmrtil pád obří obrazovky na tribuně, do které se opřel silný poryv větru. Nešťastnou nehodu zachytilo video, které se šíří internetem. Informovala o tom kolumbijská média.

Není káva jako káva: Pražírna CrossCafe v Plzni denně zvládne i půl tuny zrnek

Zajít si na dobrou kávu patří nejen k současným trendům. Je to pravidelný a nebojíme se říct také nezbytný rituál v životě mnoha z nás. Zkušení milovníci skvělé kávy ale vědí, že není jedna jako druhá. Pokud totiž máme možnost vychutnat si menší či větší šálek čerstvě upražené kávy, jedná se o zážitek, který je o několik úrovní výše. A právě ten nově nabízí kavárna CrossCafe v Plzni.

Při atentátu zahynul ekvádorský kandidát na prezidenta. Jednoho z útočníků policie zastřelila

Aktualizováno

V Ekvádoru zastřelili ve středu večer místního času kandidáta prezidentských voleb, které se v této zemi konají 20. srpna. Ekvádorský prezident Guillermo Lasso kvůli tomu vyhlásil v celé zemi na 60 dní výjimečný stav, který už od minulého měsíce platil ve třech oblastech státu kvůli vlně násilí, jež jej sužuje dlouhodobě. Fernando Villavicencio, který podle průzkumů nebyl favoritem voleb, byl zastřelen v metropoli Quito, když odjížděl z volebního mítinku. Prezident Lasso také řekl, že prezidentské a parlamentní volby se uskuteční v daném termínu, zpřísněna budou ale bezpečnostní opatření.

Konec narkoturistiky. Muzeum drogového bosse Escobara šlo k zemi, o demolici rozhodla radnice

V kolumbijském Medellínu tento týden zbourali dům, který léta fungoval jako neoficiální muzeum drogového bosse Pabla Escobara. O jeho demolici rozhodla místní radnice a majitel domu. Escobarův bratr Roberto, se jí marně snažil zabránit u soudu. Dům byl podle deníku El Espectador už od roku 2018 uzavřen, protože podle úřadů podporoval narkoturistiku, která je ve městě zakázaná.

Hotovost? Ne, díky, plaťte jen kartou. V zahraničí jsou bankovky pasé, v Česku je to naopak

Zahraniční turisté ve velkých českých městech se nestačí divit. Nejeden podnik otočil zostra kormidlem a přestal přijímat bezhotovostní platby. Řada lidí, která cestovala po republice s lehkou peněženkou, musí nyní vybírat hotovost v bankomatech, jinak mají smůlu. V Evropě i jiných částech světa je přitom trend opačný – kde to jde, tam se zavádí platby kartou či chytrými zařízeními. V řadě evropských metropolí je hotovost úplně pasé, kartou se dá pohodlně platit také na Novém Zélandě či v Kolumbii. Na bezkontaktní transakce naskakuje také Japonsko, které historicky patřilo k „hotovostním baštám“.