reklama
CNN Prima News Kolumbie

Kolumbie

Výpis příspěvků ke štítku „Kolumbie“

Přiznali se k mučení a vraždění. Kolumbijští povstalci se díky tomu zřejmě vyhnou vězení

Bývalí velitelé kolumbijských povstalců z organizace FARC v pátek přiznali vinu v kauze, v níž jsou obžalováni z podílu na únosech, vraždách, mučení či sexuálním násilí. Právě v pátek jim totiž vypršela lhůta, kterou jim v lednu dal zvláštní kolumbijský tribunál. Přiznáním viny si zajistili mírnější tresty a zřejmě se tak vyhnou vězení, informoval deník El Espectador.

Covid rozmetal tým z Kolumbie, přesto hrál. V sedmi lidech a s náhradním brankářem v poli

O tom, jak je někdy těžké dát sedm zdravých a zápasu schopných hráčů dohromady, by mohli vyprávět leckteří trenéři z „pralesních“ lig. Ale mít problém s tím, abyste k dispozici měli aspoň minimální počet fotbalistů v profesionální soutěži? Nevídaná věc. Nicméně, jak už jsme si zvykli, doba covidová přináší specifika. Se šlamastikou se musel vypořádat kolumbijský tým Águilas Doradas z nejvyšší ligy Primera A. Z něj zbylo kvůli koronaviru jen torzo.

Hrál za Kolumbii, pak z ní pašoval drogy. Další fotbalista šel sedět kvůli kokainu

Hned 34 odehraných zápasů za reprezentaci není úplně špatnou vizitkou, 11 let vězení životopis už ale dost kazí. Bývalý fotbalista Jhon Viáfara dostal u texaského soudu tvrdý trest za to, že se podílel na importu kokainu do Spojených států amerických. Odkud? Ze své rodné Kolumbie, která je drogovým byznysem proslulá. Nejde o prvního hráče, jenž se připletl k narkotrafikanství.

Sedm let stopoval do Austrálie, přes moře a poušť Gobi. Vezl ho buvol i velbloud

Roman Vehovský si zařídil pracovní vízum do Austrálie a vyrazil za klokany. Stopem. Jeho putování se nakonec protáhlo na sedm let, dodržoval při něm několik pravidel. Třeba vystačit si s málem, nepřespávat v hotelech. Byť nocoval pod širákem, nebral si s sebou ani stan. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v 6. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

reklama