CNN Prima News Kolumbie

Kolumbie

Výpis příspěvků ke štítku „Kolumbie“

Bizarní problém atleta. Dobře rozběhnutý start zhatil problém v rozkroku, video je hitem

5. srpna 2022 19:32

Nezaváhat na startu, nevybočit z dráhy, rozvrhnout si správně síly a zaběhnout tak nejlepší možný čas. To by měly být jediné úkoly pro desetibojaře na distanci 400 metrů. Alberto Nonino však na atletickém šampionátu do 20 let v Kolumbii narazil na další starosti. Musel si totiž zakrývat penis, kvůli čemuž ztratil drahocenné desetiny sekundy.

Další jihoamerický kokain v Česku. Drogy za čtvrt miliardy našli na Ústecku

1. července 2022 14:38

Policie v Ústeckém kraji zajistila ve čtvrtek balík s větším obsahem kokainu. Podle informací denik.cz šlo až o 250 kilogramů. Balíčky s drogou se našly v dodávce v areálu firmy Fluorit v Sobědruhách na Teplicku, kde se zpracovávají nerostné suroviny, uvedl web. Národní protidrogová centrála bez dalších podrobností uvedla, že vyšetřuje nález většího množství kokainu v Ústeckém kraji. Mluvčí centrály Barbora Kudláčková jen řekla, že policisté na místě provádějí úkony trestního řízení.

Trestanci chtěli utéct z kolumbijské věznice. Neúspěšný pokus si vyžádal desítky mrtvých

28. června 2022 17:32

Během nočních nepokojů v nápravném zařízení na jihozápadě Kolumbie zemřelo 49 vězňů. V úterý ráno místního času to podle agentury Reuters oznámil šéf kolumbijské vězeňské správy Tito Castellanos. Podle něj jsou mezi oběťmi také zaměstnanci vězeňské správy. Dalších 30 lidí podle něj ve věznici ve městě Tuluá utrpělo zranění.

Cena zadrženého kokainu může být i vyšší. Taková kvalita není v Česku obvyklá, říká expert

10. června 2022 22:49

Cena kokainu zachyceného v pátek v českých obchodech mohla být ještě vyšší, kdyby se na černém trhu ještě ředila. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl psycholog a odborník na drogovou závislost Ivan Douda. Policisté našli v supermarketech v Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a na dalších dosud nespecifikovaných místech 840 kilogramů kokainu v dodávkách banánů z Kolumbie. Cenu zásilky odhadují na dvě miliardy korun.

Ženy pašovaly kokain pod parukou. Skrýš prozradil až skenovací test na letišti

4. června 2022 05:43

Panamská policie měla v pátek co do činění s dosud nevídaným způsobem pašování drog. Na mezinárodním letišti v Panamě zadržela nejdříve jednu a pak druhou ženu, které chtěly provézt kokain pod parukou. Jejich účes vzbuzoval pochybnosti, skrýš ale prozradil až skenovací test. S odkazem na panamskou protidrogovou prokurátorku Xiomaru Rodríguezovou o tom napsala agentura AFP.

Zemřel Escobarův rival, který ho strčil do kapsy. Narkobaronovi se říkalo Šachista

2. června 2022 21:35

Ve věku 83 let zemřel v americké věznici nechvalně proslulý kolumbijský narkobaron Gilberto Rodríguez Orejuela. Ten v minulosti společně se skupinou kompliců vedl drogový kartel z města Cali, který během 90. let kontroloval až čtyři pětiny světového trhu z kokainem. Narkobaron, kterému se přezdívalo Šachista, byl zároveň velkým rivalem pravděpodobně nejznámějšího člověka z oboru Pabla Escobara.

Jako když ztratíte mladšího bratra. Ozzy a další rockové legendy vzpomínají na Hawkinse

26. března 2022 17:12

Náhlá smrt 50letého bubeníka skupiny Foo Fighters Taylora Hawkinse šokovala nejen fanoušky americké rockové kapely, ale také kolegy z branže. Úžasnému muzikantovi vzdaly hold legendy jako Slash, Ozzy Osbourne, Travis Barker, Ringo Starr nebo členové skupiny Queen Brian May a Roger Taylor. Všichni vyzdvihují Hawkinsovo nadání i dlouholetá přátelství.