Konec nadějí pro Hejnovou: Na olympiádu nepojede, kvůli achilovce stále není fit

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová nepojede na olympijské hry v Tokiu. Kvůli zraněné achilovce nemohla trénovat a není v dobré formě. Čtyřiatřicetiletá atletka letos kvůli zranění zad a achilovky vůbec nezávodila. V kariéře chce pokračovat.

Šampionka z let 2013 a 2015 se na olympijské hry kvalifikovala splněním ostrého limitu mezinárodní federace v roce 2019. I když v olympijské sezoně vůbec nevyběhla, svaz ji zařadil do týmu. Už při odhlášení z mistrovství republiky ale Hejnová avizovala, že na olympiádu nechce odjet za každou cenu. Ve čtvrtek oznámila, že svou účast vzdává.

„Kvůli achilovce jsem nemohla v posledních týdnech skoro chodit, natož pořádně trénovat. Už se cítím výrazně líp, ale abyste reprezentovali na olympijských hrách, musíte být v top formě. A v ní nejsem,“ uvedla na Facebooku.

Nebyla by konkurenceschopná. „Je mi to líto, strašně jsem se těšila. Ale jsem realista a jen tak na výlet nechci jezdit. Všem našim sportovcům držím palce a přeju jim, ať přivezou svůj výsledek snů. Já se teď soustředím na to, abych byla co nejdřív fit,“ doplnila svěřenkyně Dany Jandové.

Morgan: Transgender vzpěračka na OH je katastrofa. To vidí každý i s polovinou mozku

Nepohodlnou, ale nezvratnou pravdou je, že povolení startu první transgender ženy na olympiádě je pro ženský sport katastrofou a porušením olympijských zásad. Novinář Piers Morgan to uvedl pro web Daily Mail. Údajnou propagací ‚rovnosti‘ při začlenění transgender vzpěračky, vytvořil olympijský výbor novou nerovnost, což podle něj musí vidět každý, kdo má polovinu mozku. „Kde jsou výkřiky feministek?“ ptá se.

Z vrcholové atletiky takhle odcházet nechce. „Kariéru ještě nekončím, zkusím závodit. Děkuju všem, co za mnou stojí a podporují mě, vážím si toho,“ dodala. Hejnová má za sebou tři olympijské účasti. Jejím maximem je bronzová medaile z Londýna 2012. Před pěti lety v Riu de Janeiru skončila čtvrtá.

Její disciplínu letos ozdobila Američanka Sydney McLaughlinová světovým rekordem 51,90 sekundy. Nizozemka Femke Bolová na Diamantové lize ve Stockholmu časem 52,37 zaostala jen o tři setiny za evropským rekordem Rusky Julie Pečonkinové. Osm let starý český rekord Hejnové má hodnotu 52,83.

Tagy:
Facebook Olympijské hry rekord kariéra atletika Rio de Janeiro běh zdravotní problémy mistryně světa mistryně Zuzana Hejnová achilovka forma Letní olympijské hry 2021 Letní olympijské hry 2012 Diamantová liga Sydney McLaughlinová Dana Jandová