reklama

Středočeský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Záhadná smrt 14letého chlapce. Policisté mají výsledky pitvy, šlo o sebevraždu?

6. října 2021 00:31

Policisté už mají v ruce výsledky pitvy zastřeleného čtrnáctiletého chlapce, který zemřel minulé úterý večer nedaleko středočeské Unhoště. Hned vedle jeho těla měla ležet střelná zbraň. Policisté ale museli prověřit, zda ho někdo připravil o život, nebo sám spáchal sebevraždu. Právě nařízená pitva měla podle dostupných informací jednoznačně prokázat, že si na život sáhl sám.

Hlavní zprávy

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit
Andrej Babiš

Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit

Blíží se výročí vzniku samostatné Československé republiky a s ním spojený ceremoniál předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. V případě, že se zdravotní stav Miloše Zemana do 28. října nezlepší, premiér Andrej Babiš (ANO) by akci odložil. Sám předávat vyznamenání nehodlá. V pořadu Nový den na stanici CNN Prima NEWS poznamenal, že by to nepovažoval za vhodné.

Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí
Koronavirus

Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí

Šíření covidu v Česku zrychlilo za jediný týden na více než dvojnásobek. V úterý přibylo 3 246 případů, což je o 1 739 víc než před týdnem a nejvíc za jediný den od 20. dubna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Přibývá také nakažených pacientů, kteří musí být hospitalizováni. Od minulého úterý jejich počet stoupl o dvě pětiny na 620. Stovka lidí je v těžkém stavu. Prudce roste i počet úmrtí. Za posledních sedm dní zemřelo s covidem 51 lidí, zatímco třeba za celé září to bylo 44.

reklama

Středočeský kraj

Aktuální zpravodajství ze Středočeského kraje, který má rozlohu 10 928,44 km² a je tak největším krajem České republiky. Žije zde přibližně 1,39 milionu obyvatel a na rozdíl od ostatních krajů nemá své sídlo na vlastním území. Jeho sídlem je hlavní město Praha, které je ale samostatným krajem a které je Středočeským krajem obklopeno. Mezi větší města Středočeského kraje patří Benešov, Beroun, Kladno, Příbram, Rakovník, Kolín nebo Mělník. Nachází se zde několik významných památek. Kraj se pyšní i památkou zapsanou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o historické jádro města Kutná Hora s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.