Středočeský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Den s Babišem a Pavlem. Nejdřív vzájemný střet, pak si kandidáti vyslechli potlesk i pískot

19. ledna 2023 20:47

Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční již 27. a 28. ledna. CNN Prima NEWS tak pečlivě sleduje každý krok obou kandidátů na novou hlavu státu. Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel ve čtvrtek vyrazil do Ostravy, kde ho přivítaly davy podporovatelů. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zase odcestoval do Benešova. Expremiérova návštěva tohoto města vyvolala velké vášně.

Krvavé napadení mezi manželi. Žena v Nučicích měla zaútočit nožem a pokusit se o sebevraždu

16. ledna 2023 11:03

Policie vyšetřuje napadení mezi manželi v Nučicích u Prahy. Oba, žena a muž, jsou vážně zranění a hospitalizovaní. Na místě v neděli večer zasahovali záchranáři. Stav zraněných neumožňuje jejich výslech. Zatím nebyl nikdo obviněn. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení kvůli podezření, že šlo o pokus o vraždu. Podle vyšetřovatelů žena pravděpodobně napadla nožem muže a poté se zřejmě pokusila o sebevraždu.

Náledí ochromilo dálnice. Některé byly uzavřené, nehoda na D10 si vyžádala lidský život

12. ledna 2023 07:29
Aktualizováno

Kvůli náledí byla situace na některých dálnicích kritická. Na dálnici D10 mezi 48. až 50. kilometrem na Mladoboleslavsku havarovalo na zledovatělé vozovce několik aut. Dálnice musela být v obou směrech uzavřena, plně průjezdná byla půl hodiny před polednem. Jeden člověk při nehodě zemřel a další dva utrpěli zranění. Dopravu v Brně a okolí komplikovala vážná dopravní nehoda několika nákladních aut na vytíženém úseku D1 mezi sjezdy 194 a 196. Dálnice byla zcela zprůjezdněna až po několika hodinách. Policisté také na pět hodin uzavřeli dálnici D3 ve směru z Tábora do Prahy.

Po nehodě na dálnici D1 se vytvořila dlouhá kolona. Dva řidiči z ní vycouvali, zuří policisté

9. ledna 2023 08:09
Aktualizováno

Na 49,5. kilometru dálnice D1 u Psářů na Benešovsku ve směru na Prahu došlo v pondělí po sedmé ráno k nehodě několika vozidel, byla proto dočasně uzavřena. V místě se utvořila dlouhá kolona, ze které dva řidiči vycouvali přes nájezd. Jejich činem se budou zabývat policisté. U nehody zasahovaly složky integrovaného záchranného systému, obešla se však bez zranění. Provoz byl obnoven po půl deváté.

Středočeský kraj je s rozlohu 10 928,44 km² největším krajem České republiky. Žije zde téměř 1,4 milionu obyvatel a na rozdíl od ostatních krajů nemá své sídlo na vlastním území. Jeho sídlem je hlavní město Praha. Skládá se z celkem 12 okresů, největším je Praha-východ, Kladno a Praha-západ. Kraj se pyšní i památkou zapsanou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, nejznámější je historické jádro města Kutná Hora s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.