Středočeský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Po krachu developera si dostavěli domy svépomocí. Teď za ně musí doplatit nájemné

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání družstva Svatopluk, podle vykonatelného rozsudku musí zaplatit konkurznímu správci H-Systemu Josefu Monsportovi zhruba 18,26 milionu korun s úroky. Jde o nájemné za domy v Horoměřicích u Prahy za léta 2016 až 2018. O rozhodnutí ve středu informovala mluvčí soudu Gabriela Tomíčková. Družstvo Svatopluk zřejmě podá ústavní stížnost, s rozhodnutím soudu se neztotožňuje, řekl jeho předseda Martin Junek.

Střelba v Měšicích: Dva rodinní příslušníci se pohádali, mladík těžce zranil staršího muže

Aktualizováno

V úterý večer se ve středočeských Měšicích odehrála tragédie, kdy dvacetiletý muž postřelil legálně drženou perkusní zbraní šestačtyřicetiletého muže a způsobil mu vážná zranění. Kriminalisté z Prahy-východ případ vyšetřují pro podezření ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví. Obvinění zatím nepadla.

Středočeský kraj je s rozlohu 10 928,44 km² největším krajem České republiky. Žije zde téměř 1,4 milionu obyvatel a na rozdíl od ostatních krajů nemá své sídlo na vlastním území. Jeho sídlem je hlavní město Praha. Skládá se z celkem 12 okresů, největším je Praha-východ, Kladno a Praha-západ. Kraj se pyšní i památkou zapsanou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, nejznámější je historické jádro města Kutná Hora s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.