reklama

Středočeský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Lupiče, který přepadl banku v Boleslavi, po týdnu dopadli. Kradl prý kvůli dluhům

27. ledna 2022 11:02
Aktualizováno

Mladoboleslavští policisté ve středu dopadli a obvinili muže, který minulé pondělí v Mladé Boleslavi přepadl banku a odnesl si z ní větší množství peněz. Pro 43letého muže dojeli do Liberce, kde má přechodné bydliště. Muž se přiznal, loupil prý kvůli dluhům. Policie ho obvinila z loupeže a podala státnímu zástupci podnět na vazbu. Muži hrozí až desetileté vězení. O vazbě by měl soud rozhodnout ve čtvrtek, uvedla policie na webu.

Muž na Mělnicku zemřel násilnou smrtí, potvrdila pitva. Policie případ řeší jako vraždu

24. ledna 2022 11:44

Smrt muže ve Vysoké na Mělnicku vyšetřuje policie jako vraždu. Násilnou smrt prokázala pitva. Podezřelou třiačtyřicetiletou ženu, partnerku zemřelého, kriminalisté zadrželi, nyní je ve zdravotnickém zařízení, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle trestního zákoníku může ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozit trest deset až 18 let.

Detaily brutální vraždy na Mělnicku: Žena měla oběť nejprve omráčit, poté vykastrovat

24. ledna 2022 09:03

Brutální vraždu vyšetřují od nedělního večera středočeští kriminalisté. Ve Vysoké na Mělnicku měla 43letá žena smrtelně poranit svého partnera. Podle místních obyvatel měla svou oběť nejprve omráčit, poté vykastrovat. Muž následkem toho vykrvácel. Podezřelou kriminalisté zadrželi a policie už k případu poskytla bližší informace.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

22. ledna 2022 22:17

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

Havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Při nehodě u Žebráku vznikla škoda 11 milionů

21. ledna 2022 11:36

Při čtvrteční hromadné nehodě na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku vznikla škoda téměř 11 milionů korun. Auta nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám nebo nedodržovala bezpečnou vzdálenost, informovala v pátek policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Na dálnici před polednem ve směru na Prahu havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin.

Zemědělci na protest zapálili kupu slámy. Nelíbí se jim vládní změny v dotacích

20. ledna 2022 17:50

Zemědělci ve čtvrtek nedaleko Jesenice u Prahy protestovali proti změnám v nastavení dotací. Akce se zúčastnilo pět desítek lidí, velkou část tvořili novináři. Protestující na místě zapálili kupu slámy, kolem také projelo přes 30 troubících traktorů. K podobným akcím došlo i na dalších místech v ČR. Zástupci zemědělských organizací tím chtějí vyzvat vládu k jednání. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) kritikům vzkázal, že u něj mají dveře otevřené.

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

reklama

Středočeský kraj

Aktuální zpravodajství ze Středočeského kraje, který má rozlohu 10 928,44 km² a je tak největším krajem České republiky. Žije zde přibližně 1,39 milionu obyvatel a na rozdíl od ostatních krajů nemá své sídlo na vlastním území. Jeho sídlem je hlavní město Praha, které je ale samostatným krajem a které je Středočeským krajem obklopeno. Mezi větší města Středočeského kraje patří Benešov, Beroun, Kladno, Příbram, Rakovník, Kolín nebo Mělník. Nachází se zde několik významných památek. Kraj se pyšní i památkou zapsanou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o historické jádro města Kutná Hora s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.