CNN Prima News kariéra

kariéra

Výpis příspěvků ke štítku „kariéra“

Heidi Janků slaví šedesátiny: Táta měl radši alkohol než nás. Odešla jsem z domu, přiznává

23. listopadu 2022 17:17

Osud se se zpěvačkou Heidi Janků, která ve středu 23. listopadu slaví 60. narozeniny, rozhodně nemazlil. Když jí bylo 11 let, její maminka zemřela na rakovinu. O několik let později tragicky zahynul i její starší bratr Karel. Jednoduché to ovšem neměla ani se svým otcem, který propadl alkoholu a v 18 letech ji vyhodil z domu. Útěchu a velkou oporu Janků nakonec našla až ve svém druhém manželovi, hudebníkovi Ivu Pavlíkovi. I ten ale nakonec z jejího života odešel.

Jak využít pracovní pauzu na maximum? Existuje několik jednoduchých pouček a triků

12. listopadu 2022 23:36

Další pracovní den skončil a mnozí z nás si dost možná uvědomili, že měli tolik práce, že si sotva stihli odskočit na toaletu, natož dát si regulérní pauzu na oběd. Pravdou je, že práce v 21. století plyne téměř zběsilým tempem, měli bychom ovšem znát hranici, kdy je třeba před plněním úkolů upřednostnit sebe sama. Neúměrné pracovní tempo bez přestávek má totiž výrazný vliv na naši náladu i zdraví. Pracovní pauzy jsou navíc ze zákona povinné. Pro zaměstnavatele i pro zaměstnance.

Jste v práci nespokojení? Poradíme vám, jak o problému mluvit se šéfem

7. listopadu 2022 11:22

Rozladění nebo nespokojenost v práci čas od času zažíváme snad všichni. Nepříjemné pocity vyvolané plněním pracovních úkolů by ale neměly přerůst únosnou mez. Každý z nás by si měl dokázat najít způsob, jak kompenzovat nahromaděný stres. Někdy ale ani všechna naše snaha nestačí a dlouhodobé napětí si vybere svoji daň v podobě demotivace a nechuti k práci. Pokud už má člověk pocit, že nevidí světlo na konci tunelu, může být vhodným řešením rozhovor se šéfem. Ostatně je tím nejpovolanějším, kdo může situaci ovlivnit.

Makám víc než druzí, ale šéf si mě sotva všimne. Jak být v práci za hvězdu?

5. listopadu 2022 20:55

V práci býváte mezi prvními, odcházíte naopak jako poslední. Když je třeba, pracujete i za tři a obětování obědové pauzy pro vás není zas tak velkou výjimkou. Přesto si šéf všimne spíš ostatních? A navíc těch, které spíš než u počítače potkává u cigaret s kafíčkem? Než se utopíte v sebelítosti, že svět není fér, zkuste ještě jednu variantu, jak svoji pozici ve firmě zlepšit. Získejte dovednost, kterou holt někteří dostali do vínku, aniž by o tom věděli – naučte prodat sám sebe.

Děsí vás veřejné proslovy před kolegy v práci? Poradíme, jak je hravě zvládnout

5. listopadu 2022 15:12

Obhájit si nápad na poradě, přesvědčit nadřízené o dosažených výsledcích, namotivovat jiné k výkonu nebo k přijetí změny. Situací, kdy v práci musíme promlouvat k ostatním, je víc než dost. Vlastně je to považováno za pracovní rutinu. Ovšem jen do doby, kdy se vás takový úkol netýká. Můžete být jeden z těch šťastných, kteří se s talentem veřejného řečnění už narodili. Většina lidí se to ale musí pracně učit. A dobrá zpráva je, že to jde.

Záhadné zmizení českého olympionika: Rodina ho marně hledá už měsíc, policie zatím tápe

4. listopadu 2022 10:37

Než ve 28 letech ukončil kariéru, patřil Antonín Hájek mezi největší české naděje ve skocích na lyžích. Měl za sebou řadu úspěchů, ať už reprezentaci země na dvou olympijských hrách, či vytvoření nového českého rekordu. Nyní se však po 35letém muži slehla zem. Policie po Hájkovi již měsíc pátrá, údajně by mohl být v Malajsii.

KOMENTÁŘ: Druhý největší hřích generála Pavla. Co má společného s kadetem Bieglerem?

4. listopadu 2022 06:05

Nebudu vás napínat, druhým největším hříchem Petra Pavla není jeho komunistická minulost, nebo výcvik rozvědčíka, ale ambicioznost. Chcete-li, tak česky ctižádost, snaha být nejlepší, dostat se výš, dosáhnout uznání a společenského postavení. Což není nic, co by mělo být odsuzováno. Pokud se hraje fér, posouvají ambice schopného člověka vpřed a mohou tak v důsledku prospět všem, protože společnosti vedené schopnými lidmi se vede lépe.

Slibná kariéra i splnění snu: To vše nabízí práce u Policie ČR

3. listopadu 2022 20:53

Policie hledá nové strážce zákona. Od poloviny května proto běží masivní náborová kampaň, která má nováčky do řad zkušených profesionálů přivést. Aktuálně policisty velmi zaměstnává migrační krize, kvůli které jich vysoké počty míří na hraniční přechody, kde pomáhají s kontrolami. Kromě toho ale musí dál dohlížet na bezpečnost v rámci celého Česka. Jak úspěšná náborová kampaň je a kolik zájemců o práci u policie se přihlásilo? Na tyto a další otázky v pořadu Interview Plus odpovídala Simona Hrubá, vedoucí personálního odboru Policejního prezidia ČR.

Sám proti všem, kolegové mě neberou. Jak zlepšit pracovní vztahy a čeho se vyvarovat?

3. listopadu 2022 14:33

Možná vám to připomene školní léta, ale fakt je ten, že i dospělí lidé touží po tom být uznávaní a přijímaní. V pracovním kolektivu, kde trávíme podstatnou část svého života, to platí několikanásobně. Všichni máme čas od času výkyvy nálad, kterým okolí čelí s větším či menším porozuměním. Nicméně pokud patříte k lidem, kteří mají neustále pocit, že se proti nim spolčil celý svět a mění proto jedno zaměstnání za druhé, zbystřete. Možná děláte chyby, které ostatní štvou, aniž o tom sami víte.

Havlíček popsal zákulisí Babišovy volby. Že o Hrad nebojuji já? Ještě nejsem na vrcholu

1. listopadu 2022 05:21

Že nekandiduji já, mě nemrzí, řekl v krátkém rozhovoru pro CNN Prima NEWS první místopředseda ANO Karel Havlíček. Uvedl, že on ještě „není na vrcholu“ své politické kariéry. Zároveň také popsal zákulisí toho, jak se šéf hnutí Andrej Babiš rozhodoval, zda se zapojí do boje o Hrad. Kandidaturu oficiálně oznámil v pondělí.

Profese budoucnosti aneb Jaké dovednosti se vám budou při hledání práce hodit?

29. října 2022 01:09

Časy se mění a spolu s nimi i trh práce. Pracovních pozic je dnes nepřeberné množství. A zatímco starší generace by si jen těžko představily, že budou existovat například operátoři výroby nebo HR specialisté, dnes jde o naprosto běžnou součást firemních struktur. A další nové profese přibývají. Které obory budou do roku 2030 nejžádanější? CNN Prima NEWS přináší jejich přehled.