
Plomby zdarma? Ty trvalé už ne, oznámili experti. Pojištění na ně stačit nebude
Zůstáváme věrní svým dodavatelům energií, i když jsou pro nás jejich nabídky nevýhodné. Takto analytici hodnotí data statistického úřadu Eurostat, podle kterého Češi platí nejvyšší ceny elektřiny ze států Evropské unie. Pokud by lidé častěji přecházeli k jiným dodavatelům, mohli by více ušetřit. Podle odborníků by také pomohlo, aby zkusili se svými dodavateli jednat o nové ceně.
Během počasí, kdy není třeba topit, se možná nechceme zatěžovat myšlenkami na účty za elektřinu, jenže právě nyní je ten správný čas se zajímat, jak se vyvíjí trh s elektřinou pro rok 2025, co to může znamenat pro naši peněženku a kde ušetřit.
Nájemník přestal platit zálohy za plyn nebo elektřinu. Kdo je v takovém případě odpovědný a na co si musí dávat pronajímatel pozor? Pojďme rozplést složitosti energetických smluv a zjistit, jak nepříjemnou situaci řešit.
Zatímco si užíváme prosluněné dny a plánujeme letní dovolenou, energetický trh vysílá varovné signály. Podle aktuálních dat Energetického regulačního úřadu (ERÚ) je v porovnání s loňským rokem naplněnost tuzemských zásobníků plynu znatelně nižší. Jaká to představuje rizika pro spotřebitele?
Bojíte se vysokého nedoplatku, ale zároveň nechcete posílat každý měsíc zbytečně moc, aby vám peníze visely u dodavatele energií? Pojďme se podívat, jak nastavit zálohy správně.
Na přelomu května a června je čas na energetickou inventuru. Právě teď je totiž nejlepší doba ukončit nevýhodnou smlouvu na dobu neurčitou a před topnou sezónou už mít výhodnější tarif. Že nemáte na řešení takových záležitostí čas? Pomoci vám mohou jednoduché nástroje.
Koupě nemovitosti je velký životní krok. Nadšený úsměv na tváři z vlastního bydlení ale může tuhnout při myšlenkách na drahou hypotéku, kterou je teď nutné splácet. Abyste si svůj nový domov mohli užívat bez zbytečných finančních starostí, máme tip, jak ušetřit tam, kde to jde – na energiích!
Daňové přiznání v elektronické podobě mohou lidé odevzdávat pouze do pátku 2. května. Kvapem se tak blíží chvíle, kdy budou muset daňoví poplatníci doložit své příjmy za rok 2024. Letos je hned několik novinek, které se týkají například slev nebo nezdanitelných částek. Na co si dát pozor a jaké jsou nejčastější chyby?
Představte si chladný zimní večer, kdy s šálkem horkého čaje sednete k vyúčtování za elektřinu a plyn. Nebylo by skvělé mít jistotu, že platíte tu nejvýhodnější cenu? Na změnu dodavatele je zapotřebí myslet včas. Tedy už nyní.
Jarní měsíce jsou nejlepším obdobím pro změnu dodavatele elektřiny nebo plynu. Je to tím, že končí topná sezona a s klesající poptávkou přicházejí společnosti s příznivými nabídkami. V poslední době navíc dochází k cenovým výkyvům na energetických velkoobchodních burzách. Odborníci proto doporučují zvážit víceletou fixaci, která přinese domácnostem jistotu.
Přes 40 procent odběratelů nikdy neměnilo svého dodavatele elektřiny či plynu. Srovnání cen a změna produktu přitom může domácnostem ušetřit i tisíce korun ročně. Podle výzkumu zákazníky nejvíce odrazuje složitost procesu či obava z jeho zdlouhavosti. Jak na rychlé a efektivní srovnání?
Sjednali jste si za pomoci energetických poradců z Energie srozumitelně lepší podmínky u stávajícího dodavatele energií nebo změnili dodavatele za lepší cenu? Pak teprve nastává to těžké rozhodnutí, dlouhé přemýšlení a rodinné porady. Je totiž velkou otázkou, co s penězi, které od teď každý rok ušetříte.
Pokud se rozhodnete změnit dodavatele elektřiny nebo plynu, nemusíte se bát žádného složitého papírování a bojů s úředním šimlem ani vytrhávání kabelů ze zdi. Dnes je změna dodavatele snadná a rychlá. Na vás je jen rozhodnutí.
Jak ušetřit peníze, i když nemáte zrovna velkou výplatu? Kde si přivydělat a jak omezit výdaje za teplo, elektřinu nebo jídlo, aniž byste se klepali zimou a trpěli hlady? Máme pro vás zprávy o zdražování, tipy pro dodatečné příjmy i praktické rady, které ušetří vaši peněženku.