![Hádka mužů skončila v Zákupech pobodáním. Zařval a já se lekl jako kráva, hájil se obžalovaný](https://cdn.administrace.tv/2024/11/21/mini_169/0f721b5634cbff7d9090eb5703f0454f.jpg)
Hádka mužů skončila v Zákupech pobodáním. Zařval a já se lekl jako kráva, hájil se obžalovaný
Původní dodavatel se ozve s výhodnější nabídkou ve chvíli, kdy obdrží výpověď ze smlouvy. Situace, se kterou se setká téměř každý, kdo mění dodavatele energií. Na první pohled může taková nabídka vypadat lákavě, ve skutečnosti však nemusí být dlouhodobě výhodná. Na co si dát pozor?
Neoblíbené vyplňování růžového formuláře se kvapem blíží. Jako každý rok se objevuje hned několik novinek, které se například týkají slev nebo nezdanitelných částek. Důležité je si také pohlídat termíny, abychom nemuseli platit vyšší částky na případném penále. Na co si dát pozor a jaké výhody můžeme uplatnit?
Poslanci poslali do závěrečného čtení revoluční novinku, která změní hned několik sociálních dávek. Ty se mají sjednotit. Návrh před finálním hlasováním má desítky pozměňovacích návrhů, které mohou výslednou podobu změnit. Základní přehled změn připravených od ministerstva práce vám přinášíme níže v článku.
Na pultech obchodů se Češi mohou znovu setkat se zdražováním. A týká se to základních potravin, které jsou oblíbené mezi řadou domácností. Vyšší cenovku můžeme najít oproti loňskému prosinci u masa nebo mléka. Skokové meziroční zdražení vedle toho zasáhlo vejce, sýr nebo jablka. Nový rok totiž přináší i novou cenotvorbu. Co jsou další příčiny opětovného zdražování?
Pokud omezíme slevy v obchodech, potraviny zlevní. Tvrdí to Potravinářská komora, podle které se slevové akce utrhly ze řetězu a některé zboží je obrovsky nadhodnocené. Potravináři navíc poukazují na data, že Češi plýtvají potravinami, což se dá přičíst i hromadnému nakupování jídla v akcích. Obchodníci ale s návrhem rezolutně nesouhlasí a varují, že v případě omezení slev by základní potraviny ještě více zdražily.
Nízká inflace je pro spotřebitele dobrou zprávou. Negativně se ale odráží na úrocích u spořicích účtů. Bankám se už nevyplatí držet vysoké úroky a klienti se proto musí více rozhlížet po trhu či hledat alternativní cesty. Mezi ty mohou patřit i termínované vklady nebo repo fondy. V článku si můžete prohlédnout aktuální nabídku nejvýhodnějších spořicích účtů na trhu.
Úspory v domácnosti a čistší životní prostředí. Toho podle odborníka můžeme dosáhnout, když budeme půlit tablety do myček. Nádobí se totiž podle něj umyje stejně dobře. S tím tak úplně nesouhlasí experti na úklid. Nabízejí nicméně recept, jak si úspornější a ekologičtější tablety vyrobit doma.
Do režimu paušální daně lze letos vstoupit pouze do pátku 10. ledna. Pokud tento termín promeškáte, budete si muset počkat až na příští rok. Stávající uživatelé paušální daně v prvním pásmu zažijí nepříjemnou chvilku, protože se jim měsíční odvod zvyšuje o 1 200 korun. Komu se ještě vyplatí a kdo by o její výhodnosti měl přemýšlet?
Vánoce jsou časem pohody a rodinných setkání, což s sebou nese také vyšší spotřebu energií. Ta může být až o 10 procent vyšší než v jiných měsících. Tyto dodatečné náklady se však dají výrazně omezit drobnými změnami v každodenních návycích.
Teplota v bytě hraje zásadní roli nejen pro naše pohodlí, ale i pro úsporu energií. Správné nastavení topení může pomoci snížit náklady na vytápění až o několik tisíc korun, aniž by utrpěl komfort rodiny. Jaká teplota je ideální, když jste doma, a jak upravit vytápění během vaší nepřítomnosti, třeba při zimní dovolené?
Rozsvícený stromek v obýváku i zářící balkony patří k oblíbeným symbolům českých Vánoc. Kolik ale stojí jejich provoz a vyplatí se vůbec hlídat dobu svícení? Spočítali jsme to za vás.
Pro některé nemusí být Vánoce časem klidu a domácí pohody. A to v případě, že nám obchodník nestihne doručit vánoční dárky pro naše blízké. Kromě rodinné nepohody musíme následně řešit i případné reklamace nebo odstoupení od smlouvy. Poradíme vám, na co máme vůbec nárok a jak tuto složitou situaci řešit.
Většina lidí pravděpodobně zbytečně přeplácí za elektřinu nebo plyn. Více než polovina navíc netuší, kolik platí za energie. Přes 90 procent lidí ale zná výši svých záloh. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos z října 2024, který má redakce CNN Prima NEWS k dispozici.
Jak ušetřit peníze, i když nemáte zrovna velkou výplatu? Kde si přivydělat a jak omezit výdaje za teplo, elektřinu nebo jídlo, aniž byste se klepali zimou a trpěli hlady? Máme pro vás zprávy o zdražování, tipy pro dodatečné příjmy i praktické rady, které ušetří vaši peněženku.