reklama

Koronavirus

Nejnovější příspěvky k tématu

Vláda se na podnikatele úplně vykašlala. Lidem dává jen almužnu, kritizuje Havlíček

28. ledna 2022 22:22

Vláda se úplně vykašlala na podnikatele a mlčí. Kvůli rozpočtovému provizoriu má svázané ruce a obyvatelům dává almužnu, kritizuje současný kabinet bývalý dvojitý ministr a současný opoziční poslanec Karel Havlíček (ANO). Kompenzace pro firmy, které se perou s následky koronavirové pandemie, podle něj nemusí vůbec přijít, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

28. ledna 2022 21:14

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

28. ledna 2022 20:39

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Vědce z Wu-chanu děsí nový koronavir. Další epidemii může způsobit jediná mutace

28. ledna 2022 18:05

Z Wu-chanu přichází další znepokojivé zprávy. Čínští vědci objevili nový smrtící virus známý jako NeoCoV, který může být po jediné mutaci přenosnější a smrtelnější než covid. Podle studie se jedná o typ koronaviru původně z jižní Afriky. Světová zdravotnická organizace (WHO) však obavy krotí, chce počkat na další studie.

Někteří poslanci TOP 09 a ODS dostali falešné SMS, že mají nastoupit do karantény

28. ledna 2022 17:53
Aktualizováno

Několik poslanců koaličních stran ODS a TOP 09 v pátek obdrželo falešnou SMS zprávu o povinné karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Uvedla to ODS v tiskové zprávě. Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že jde o evidentní podvod. Zváží další právní aspekty takové činnosti a podle toho učiní právní kroky, úřad také podá trestní oznámení.

Čeští skokané na lyžích odletí na olympijské hry bez hlavního trenéra Bajce. Má covid

28. ledna 2022 17:03

Čeští skokané na lyžích se musejí minimálně v začátku olympijských her, které startují 4. února, obejít bez hlavního trenéra Vajsi Bajce, který má stále pozitivní testy na koronavirus. Do jeho pozice se posune asistent, jedenačtyřicetiletý Jan Matura, který ukončil aktivní kariéru v květnu 2017 a reprezentoval ještě s Romanem Koudelkou, nejstarším a nejúspěšnějším skokanem současného kádru.

Pilulka proti covidu dostala zelenou. Lék od Pfizeru se může začít prodávat i v Česku

28. ledna 2022 15:55

Evropská komise schválila použití antivirální pilulky paxlovid firmy Pfizer určené k léčbě covidu v Evropské unii. Na Twitteru to oznámila eurokomisařka pro zdravotnictví Stella Kyriakidesová. Lék se tak může začít podávat v členských státech včetně České republiky. Léčivo doporučila ve čtvrtek Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA).

Rekordní nárůst počtu nakažených ve školách. PCR testy odhalily oproti minulému týdnu dvojnásobek

28. ledna 2022 14:31

Po pondělním testování ve školách se podle ministerstva zdravotnictví potvrdilo PCR metodou 16 627 případů nákazy koronavirem. Je to víc než dvojnásobek proti minulému týdnu. Mezi žáky odhalily PCR testy 15 178 nakažených a mezi pedagogy 1 449. Růst je podle úřadu důsledkem naprosté dominance nové koronavirové varianty omikron, jejíž podíl na všech nových nákazách už podle Státního zdravotního ústavu činí víc než 98 procent. Metoda PCR potvrdila výsledky zhruba 59 % pozitivních antigenních testů.

Hlavní zprávy

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče
Počasí

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče

Česko čeká o víkendu silný vítr dosahující 90 km/h, který se v neděli místy vyrovná síle orkánu. Obloha bude převážně zatažená a na horách může ojediněle sněžit. Denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až −2 °C, v noci klesnou až k −12 °C. Podle meteorologů bude víkendové počasí způsobovat komplikace zejména v dopravě a energetice. Sluníčka se dočkáme až začátkem nového pracovního týdne.

reklama

Koronavirus

Nejnovější zprávy o šíření nemoci COVID-19 u nás i ve světě. Aktuální počet nakažených, jaké jsou příznaky, jak dochází k přenosu a jak se chránit.

Koronavirus způsobuje onemocnění zvířat a lidí. Šíří se vzduchem, kontaminovanými předměty nebo oro-fekálně (tedy kontaktem se stolicí, hlenem nebo slinami druhého člověka). U člověka vyvolávají některé druhy tohoto viru běžná onemocnění, například nachlazení, ale může dojít i k závažnějším virózám.

V současnosti je známo celkem sedm typů lidských koronavirů. Tyto jsou nejznámější: V roce 2002 byl objeven koronavirus SARS-CoV, který způsoboval nemoc SARS (syndrom náhlého selhání dýchání). V roce 2012 byl objeven další druh koronaviru. Dostal jméno MERS-CoV a způsoboval nemoc MERS (závažné onemocnění plic a ledvin). Na konci roku 2019 byl objeven další typ koronaviru, tentokrát byl nazván SARS-CoV-2. Tento koronavirus způsobuje nemoc COVID-19 (respirační onemocnění). Z Číny se rozšířil do celého světa a způsobil pandemii.