reklama

Koronavirus

Nejnovější příspěvky k tématu

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice
Koronavirus

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

23. října 2021 13:03

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Raketový nárůst počtu nakažených pokračuje. V pátek přibylo nejvíce případů za půl roku

23. října 2021 08:22

V pátek přibylo v Česku 4 224 nakažených koronavirem, nejvíce od 13. dubna. Nárůst počtu případů byl opět více než dvakrát vyšší než před týdnem. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Skokově vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem, od minulého pátku o skoro dvě třetiny na 834. Úmrtí lidí s covidem je jen za posledních sedm dní 62, což je o 18 zemřelých více než za celé září.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

23. října 2021 06:13

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

22. října 2021 18:43

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Placené testy jako motivace k očkování, nebo prvek šikany?

22. října 2021 18:31

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zájem o očkování výrazně roste. Je nejvyšší od začátku září. Hlavním důvodem jsou podle námi oslovených zájemců i odborníků zpoplatněné testy na covid od příštího týdne. Je to standardní motivační prvek, nebo to lze už chápat jako tlak a šikanu? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Hlavní zprávy

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně
Historie

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

reklama

Koronavirus

Nejnovější zprávy o šíření nemoci COVID-19 u nás i ve světě. Aktuální počet nakažených, jaké jsou příznaky, jak dochází k přenosu a jak se chránit.

Koronavirus způsobuje onemocnění zvířat a lidí. Šíří se vzduchem, kontaminovanými předměty nebo oro-fekálně (tedy kontaktem se stolicí, hlenem nebo slinami druhého člověka). U člověka vyvolávají některé druhy tohoto viru běžná onemocnění, například nachlazení, ale může dojít i k závažnějším virózám.

V současnosti je známo celkem sedm typů lidských koronavirů. Tyto jsou nejznámější: V roce 2002 byl objeven koronavirus SARS-CoV, který způsoboval nemoc SARS (syndrom náhlého selhání dýchání). V roce 2012 byl objeven další druh koronaviru. Dostal jméno MERS-CoV a způsoboval nemoc MERS (závažné onemocnění plic a ledvin). Na konci roku 2019 byl objeven další typ koronaviru, tentokrát byl nazván SARS-CoV-2. Tento koronavirus způsobuje nemoc COVID-19 (respirační onemocnění). Z Číny se rozšířil do celého světa a způsobil pandemii.