CNN Prima News atletika

atletika

Výpis příspěvků ke štítku „atletika“

Zátopkův kamarád: S Emilem jsme opilí nadávali komunistům. Ikoně i jeho ženě by bylo sto

19. září 2022 19:41

Sportovním legendám Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně by bylo přesně sto let. Vedle olympijských medailí, rekordů a potlesku zažili i pády, ústrky a několik ústupků totalitnímu režimu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to otevřeně popisují jejich kamarád Zdeněk Fator a fotografka Ivana Roháčková, které o Daně Zátopkové nedávno vyšla nová kniha.

Maslák byl se štafetou osmý. Tyčkař Duplantis i překážkářka Amusanová pokořili rekordy

25. července 2022 07:27

Tyčkař Armand Duplantis prožil v Eugene pohádkový šampionát. Americký rodák ve švédských barvách získal světový titul, který mu jako poslední ve sbírce trofejí chyběl, a pak své vystoupení ozdobil absolutním světovým rekordem 621 centimetrů. Nejlepší výkon pod širým nebem vylepšil o pět centimetrů. Poslední den šampionátu přinesl také třetí českou finálovou účast. Čtvrtkařská štafeta Matěj Krsek, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm posunula český rekord na 3:01,63 a obsadila osmé místo.

Dos Santos vyhrál na MS dlouhé překážky ve třetím čase historie. Warholm neuspěl

20. července 2022 05:03

Bronzový olympijský medailista Alison dos Santos na světovém šampionátu potvrdil, že je v této sezoně nejlepším závodníkem na 400 metrů překážek. Zvítězil ve třetím nejrychlejším čase všech dob 46,29 sekundy. Bývalého světového rekordmana Kevina Younga připravil po 29 letech o rekord šampionátu. Světový rekordman, olympijský šampion a vítěz posledních dvou MS Karsten Warholm při návratu po zranění v závěru nestačil a skončil sedmý.

Raketová máma opět udeřila. Ani Bolt se nemůže pochlubit počinem Fraserové-Pryceové

18. července 2022 11:22

Eugene, hlavní město amerického státu Oregon, se v neděli obléklo do žluto-zelených barev. Ženskou stovku na mistrovství světa v atletice totiž ovládlo trio Jamajčanek. Nejlepší z nich byla Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, která na nejkratší distanci na šampionátu získala už pátý triumf. Ani Usain Bolt se jí v tomto směru nemůže rovnat.

Nejmenuju se Farah, šokoval olympijský vítěz. Jako dítě mě unesli a zneužívali, přiznal

12. července 2022 11:06

S netradičním coming outem přišel jeden z nejslavnějších atletů Mohamed Farah. Čtyřnásobný olympijský vítěz se svěřil, že nejde o jeho skutečné jméno. Vytrvalostní běžec zároveň odhalil, že do Velké Británie, kterou reprezentuje, byl unesen jako dítě neznámou ženou a na „ostrovech“ se de facto stal otrokem.

Hokejista Vrána se po tragické smrti ženy znovu zamiloval. Žije se známou atletkou

10. června 2022 15:12

Na začátku minulého roku musel vstřebávat událost, na kterou se nikdy nemohl připravit. Hokejista Ocelářů Třinec Petr Vrána se těsně před zápasem dozvěděl, že jeho manželka tragicky zemřela, když se pod ní propadl led na přehradě. Taková rána se do konce života nezahojí. Zkušený útočník se ale rozhodl nezůstat stát na místě. Nově tvoří pár s oštěpařkou Nikolou Ogrodníkovou.