reklama
CNN Prima News atletika

atletika

Výpis příspěvků ke štítku „atletika“

Olympiáda se do Japonska vrací počtvrté. Na prvních hrách zazářila Věra Čáslavská

Tokio, Sapporo, Nagano a letos opět Tokio. V zemi vycházejícího slunce již počtvrté vzplane olympijský plamen. První olympiáda v Japonsku se odehrála v roce 1964 a pro ostrovní císařství představovala zásadní historický milník. Japonci úspěšným uspořádáním letních her ukázali, že i na hlavu poražený národ dokáže znovu vstát z popela. Pro českou gymnastku Věru Čáslavskou znamenalo Tokio také start její zlaté olympijské kariéry.

Nejsem hadr, se kterým můžete zametat. Česká naděje ostře zkritizovala poměry v atletice

Čtvrtkařce Barboře Malíkové se nelíbí poměry v české atletice. Zkritizovala je na Instagramu poté, co na mistrovství Evropy do 23 let v Tallinnu navzdory svým problémovým achilovkám čelila tlaku, aby běžela i rozběh štafety. Za krajankou Ladou Vondrovou vybojovala stříbro v individuálním závodu na 400 metrů a tvrdí, že zátěž dalších dvou běhů za den už by její tělo zřejmě nevydrželo. Český atletický svaz s ní chce situaci řešit osobně.

V Tokiu měla útočit na medaili. Sprinterská hvězda ale přijde o hry kvůli marihuaně

Letos v dubnu zaběhla 100 metrů v čase 10,72 a stala se šestou nejrychlejší ženou všech dob. Americká sprinterka Sha'Carri Richardsonová patřila mezi nejvážnější adeptky na zlatou medaili z olympijských her v Tokiu, ovšem na akci pod pěti kruhy musí zapomenout. Před domácím šampionátem užívala marihuanu, za což nyní dostala měsíční trest, a očekávaná sportovní událost v Japonsku se jí tak týkat nebude.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato

Zlatá olympijská medaile Romana Šebrleho je opět na světě. Ztracený artefakt, který získal v roce 2004, poslal zatím neznámý nálezce v obálce na obecní úřad v Nosislavi na Brněnsku. Šebrle o ni přišel v roce 2016 během dětského golfového turnaje. Za její nalezení dokonce vypsal odměnu. Ve čtvrtek si ji v malé obci 20 km jižně od Brna osobně vyzvedl. Vypsanou odměnu 100 tisíc korun zatím nikdo nechce.

reklama