reklama
CNN Prima News atletika

atletika

Výpis příspěvků ke štítku „atletika“

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

3. prosince 2021 20:29

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Oštěpař Vadlejch je Atletem roku. Posledním mužským vítězem byl před 15 lety Šebrle

6. listopadu 2021 23:35

Oštěpař Jakub Vadlejch je poprvé českým Atletem roku. Stříbrný olympijský medailista z Tokia vylepšil svá druhá místa z let 2017 a 2019 a je prvním mužským vítězem od roku 2006, kdy triumfoval vícebojař Roman Šebrle. Na trůnu vystřídal předloňskou královnu Zuzanu Hejnovou, která olympijskou sezonu promarodila. Loni Český atletický svaz toto ocenění nevyhlašoval.

Šebrle se vrací k atletice. Moderování mu v tom nepřekáží, jen musí oželet golf

13. října 2021 16:17

Moderátor CNN Prima NEWS Roman Šebrle se do světa médií vrhl hned krátce po konci veleúspěšné desetibojařské kariéry. I když měl možnost zůstat ve světě atletiky jako trenér, vydal se jiným směrem. Láska ke sportu v něm však nadále přetrvávala, proto s odstupem několika let neodolal. Olympijský vítěz nyní připravuje tříčlennou skupinu vícebojařů.

V Tokiu bojovala o medaili, teď ji doma našli mrtvou. Keňa vstřebává smrt běžecké hvězdy

13. října 2021 15:40

Dvojnásobná bronzová medailistka z mistrovství světa a čtvrtá žena ze závodu v běhu na 5 000 metrů na nedávných olympijských hrách v Tokiu Agnes Tiropová z Keni byla nalezena mrtvá ve svém domě v Itenu. Úmrtí 25leté vytrvalkyně potvrdil národní atletický svaz, podle lokálních médií se běžkyně stala obětí násilného činu. Případ vyšetřuje policie, atletka údajně měla po těle bodné rány. Podezřelý je její manžel.

Život atletky Cimanouské v exilu: Bez ochranky ani krok, na všechno potřebuju povolení

28. srpna 2021 06:38

Běžkyně Kryscina Cimanouská byla jedním z nejskloňovanějších témat letošních olympijských her. Bohužel ne skrze sportovní výkony. Běloruská atletka byla takzvaně odklizena. Strachovala se z represí, které by na ni mohly čekat doma poté, co zkritizovala vedení národního olympijského týmu. Od Polska obdržela humanitární vízum, ale život v exilu má podle jejích slov k ideálu daleko.

Kauza Semenyaová nabírá nový směr. Zákon o testosteronu je pochybný, atletka má naději

19. srpna 2021 11:53

Po zisku druhého olympijského zlata na trati 800 metrů v Riu de Janeiru měla Caster Semenyaová nedávno útočit na hattrick v Tokiu. Pravděpodobně by patřila mezi největší favoritky. Jenže jihoafrické běžkyni, která dlouhodobě vzbuzuje kontroverze, zhatilo plány rozhodnutí Mezinárodní atletické federace (IAAF) z roku 2018 a takzvaný zákon o testosteronu. Vznikl ale na základě podkladů, které – jak se teď ukazuje – mohou být zavádějící.

Mohl jsem mít zlato. V Paříži to rozkoušu, burcuje se stříbrný olympionik Vadlejch

12. srpna 2021 16:22

V Paříži to chci rozkousat, burcoval se v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS atlet Jakub Vadlejch. Ten na olympijských hrách v Tokiu vybojoval stříbrnou medaili v hodu oštěpem. Přiznal, že je perfekcionista a že si s trenérem Janem Železným říkali, že mohl vyhrát zlato. To si uvědomoval i před posledním hodem, a možná proto se nestal olympijským šampionem. Medaile z her je ale jeho splněným snem.

Mladičká běžkyně v balerínách pobláznila Slovensko. Teď je v 16 letech těhotná

12. srpna 2021 14:02

Její příběh vzal za srdce pomalu celé Slovensko. Nadějná běžkyně Annamária Horváthová neměla ani na tenisky a na závodech zářila v balerínách. Díky velké medializaci našla holčička z východu Slovenska sponzora, před nedávnem se dokonce stala národní šampionkou. Nyní ale bude muset na nějaký čas se sportem skončit – v 16 letech totiž čeká potomka.

Živě
ON-LINE 15. den OH: Fuksa vyplul suverénně za medailí, mílařka Mäki ve finále poslední

5. srpna 2021 23:00

Česká výprava se na olympiádě v Tokiu snažila o zisk další medaile. Mílařka Kristiina Mäki ovšem ve finále v běhu na 1 500 metrů skončila poslední, ale nemá se za co stydět. Do finále se pak nepodívají čeští parkuristé či štafeta čtyřstovskařů. Závody mají za sebou také všichni čeští chodci, umístili se ve třetí, respektive páté desítce. Největší úspěch dne dosáhl kanoista Martin Fuksa, který suverénně postoupil do zítřejšího semifinále.

reklama