CNN Prima News atletika

atletika

Výpis příspěvků ke štítku „atletika“

Od paralympiády Aničku dělí statisíce korun. Nechce se vzdát snu, klub ale nemá peníze

Ačkoliv je 25letá Anička Muziková s mozkovou obrnou závislá na mechanickém a elektrickém invalidním vozíku, miluje sport. Již jedenáctým rokem se věnuje atletice – hodu kuželkou a diskem, přičemž hrdě reprezentuje Českou republiku. Ve sbírce má několik cen z mezinárodních akcí, ráda by však zabojovala o tu ve sportu nejprestižnější: medaili z paralympijských her. Kromě talentu je však potřebná i finanční podpora, kterou Aničce reprezentace ani klub nemůže poskytnout. Proto žádá o pomoc veřejnost.

Ženy, muži, trans. Bude mít sport tři kategorie? Výhra Semenyaové může spustit revoluci

Sport vplouvá do nové éry. Spustit ji může poslední vítězství atletky Caster Semenyaové, k němuž došlo u Evropského soudu pro lidská práva. Jakmile ji totiž atletická federace jako sportovkyni s přirozeně vyšší hladinou testosteronu nutila k podstoupení hormonální léčby, šlo podle právě zveřejněného rozsudku o diskriminaci. Jak to ovlivní budoucnost lig, soutěží a olympiád? Dočkáme se na základě dalších verdiktů i zavedení kategorie pro transgender sportovce? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje expert na právo ve sportu Jan Exner.

Martin s rozštěpem páteře je mistrem republiky. Soutěžit v zahraničí ale nemůže, žádá o pomoc

Martin Slabý odjakživa miluje sport, kvůli vzácné vrozené vadě se mu však léta nemohl věnovat. Až díky své přítelkyni se dostal k atletice handicapovaných. Má za sebou několik sezón, během nichž dosáhl řady úspěchů. Nyní dostal možnost závodit i v zahraničí. Tato životní šance však vyžaduje velké finanční náklady, které Martin není schopen uhradit. S prosbou o pomoc se proto obrací na veřejnost.

Žádná olympiáda s Rusy, odmítá starostka Paříže a jde proti Macronovi. Kdo má hlavní slovo?

Za ani ne 500 dní popluje přes 200 výprav po řece Sieně. Třaskavou otázkou stále zůstává, jestli u zahájení letních olympijských her v Paříži budou i Rusové. Starostka francouzské metropole si to nedovede představit, čímž jde proti prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Na názorech těchto dvou ale nezáleží. Kdo především má v rukách osud sportovců ze země válečného agresora, kteří jsou mnohdy členy klubů armády už přes rok týrající Ukrajinu?

Drsný pád na hlavu a bezvědomí. Kolem bezvládného atleta slavil soupeř, schytal kritiku

Halové mistrovství Evropy v tureckém Istanbulu mělo děsivé zakončení. Dvaadvacetiletý Španěl Enrique Llopis zakopl při nedělním finále na šedesát metrů na poslední překážce a utrpěl ošklivé poranění hlavy, po němž se octl v bezvědomí. Kolem jeho bezvládného těla slavil zlato švýcarský soupeř. Podle španělské atletické federace je mladý atlet v pořádku a byl v pondělí propuštěn z nemocnice.

Obrovský úspěch 23leté české tyčkařky. Švábíková si z HME veze bronzovou medaili

Tyčkařka Amálie Švábíková vybojovala bronz na halovém mistrovství Evropy. Juniorská mistryně světa z roku 2018 získala svou první medaili na velké seniorské akci. 23letá atletka ve finále skočila 470 centimetrů a zaostala jen o dva centimetry za svým čerstvým národním rekordem z domácího šampionátu. Porazily ji jen Finka Wilma Murtová (480) a Slovinka Tina Šutejová (475). Po stříbru koulaře Tomáše Staňka přidala druhou medaili do české sbírky na HME v Istanbulu.

Poslední fotografie před smrtí. Mistr světa zemřel v 50 letech, nemoc ho změnila k nepoznání

Rakovina vzala bývalému vynikajícímu tyčkaři Timu Lobingerovi hodně sil, 50letý sportovec se přesto nevzdával a bojoval do posledního dechu. Ačkoliv zhubl desítky kil, snažil se udržet v kondici. Pracoval s posilovacími pásy, chodil po schodech a cvičil s činkami. Dva dny před svou smrtí dokonce poslal deníku Bild fotografie dokumentující jeho statečný boj se zákeřnou nemocí.