Liberecký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Je to absurdní, přednosta lanové dráhy na Ještěd odmítá vinu za tragický pád její kabiny

Státní zástupce vyhověl dvěma z pěti stížností proti zahájení trestního stíhání v souvislosti s tragickým pádem kabiny lanovky na Ještěd v Liberci. Z obecného ohrožení z nedbalosti jsou nadále obviněni tři lidé, stíhání bylo zastaveno u jedné osoby a firmy, což byly České dráhy jako vlastník lanovky. Mezi třemi obviněnými, jejichž žádost státní zástupce zamítl, je i přednosta lanové dráhy Vladimír Štěpán. Ten to potvrdil reportérovi CNN Prima News.

Rodinný dům na Jablonecku se při požáru rozpadl hasičům před očima. Ukázali děsivé záběry

Aktualizováno

K požáru rodinného domu v Zásadě na Jablonecku vyjížděli po půlnoci hasiči. Oheň se podařilo uhasit krátce po 08:00, na místě byla zraněná jediná obyvatelka domu, která se nadýchala kouře. Hasiči jí poskytli první pomoc a poté předali záchranné službě, která ženu převezla do jablonecké nemocnice, řekla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Na děsivých záběrech, které zveřejnili hasiči, je vidět, jak se dvě zdi domu hroutí v plamenech k zemi.

Rukama mi prošly tuny kokainu, říká šéf liberecké firmy. Drogový byznys prý chtěl opustit

Tuny kokainu a hašiše i miliony eur putovaly do celé Evropy přes libereckou spediční firmu. Kauzu obřích rozměrů, na které spolupracovaly mafiánské struktury po celém světě, rozkrývá liberecký krajský soud. Jak byznys v řádu miliard korun fungoval, popsal šéf firmy, který se rozhodl s policií spolupracovat. Vilém Kováč, v kauze hlavní česká postava narkomafie, zákonu zatím uniká.

Matka se po 20 letech přiznala k vraždě novorozence v Krupce. Policie nyní případ odložila

Policisté po 20 letech objasnili případ vraždy novorozence v Krupce na Teplicku. Díky vývoji v oboru genetického zkoumání dohledali otce a poté i matku dítěte, která se k činu přiznala. Žena podle znalců v dané době prakticky nevěděla, co dělá. Na základě posudků policie případ odložila s tím, že rodička nebyla schopna vnímat důsledky svého jednání. Novinářům to v pátek řekl Martin Charvát z ústeckého krajského ředitelství policie.

Nechceme byrokracii, zlobí se zemědělci. Kolonou traktorů zablokovali Českou Lípu

Kolona padesáti traktorů a zemědělských strojů v úterý projela centrem České Lípy. Farmáři blokovali dopravu pomalou jízdou, aby upozornili na podle nich neúnosnou byrokracii, která jim brání hospodařit. „My chceme dělat zemědělství, na jaké jsme byli zvyklí, jezdit na pole, chodit do maštale a starat se o zvířata, ne dělat hromady papírů a mít strach z toho, že neustále chodí kontroly,“ prohlásil jeden z organizátorů protestu Pavel Cihlář, agronom zemědělského podniku v Brništi.

Liberecký kraj leží na severu Čech a žije v něm přibližně 440 tisíc obyvatel. Kromě Liberce je tvoře okresy Česká Lípa, Jablonec nad Nisou a Semily. Tento kraj náleží k České Vysočině. Dominují mu Lužické a Jizerské hory a Krkonoše. Ikonou Liberce je Ještěd. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.