Liberecký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Policie pátrala po 14leté dívce z Liberce. Šlo jí o život, burcovala policie

25. ledna 2023 05:19
Aktualizováno

Policie pátrala po 14leté dívce z Liberce, která se v úterý vpodvečer nevrátila z vycházky poblíž dětského diagnostického ústavu v ulici U Opatrovny. Nepodala o sobě žádnou zprávu a podle policie mohla být v ohrožení života. Pohřešovanou se nakonec ve středu krátce po 14:00 podařilo vypátrat policejní hlídkou v Liberci. V současné době je v péči zdravotníků, mimo ohrožení života, uvedla policie na Twitteru.

Řidič na přechodu v Jablonci smetl dva lidi. Auta tu jezdí strašně rychle, kritizují místní

23. ledna 2023 17:36

Policisté v Jablonci nad Nisou vyšetřují nehodu, při které osobní auto srazilo dva lidi. Muž a žena přecházeli přes přechod pro chodce, ale řidič už nestihl zabrzdit. Oba zraněné tak museli záchranáři transportovat do nemocnice. Místní upozorňují, že jde o rizikové místo, kde v minulosti pod koly aut skončilo už několik chodců.

Dusno na mítinku Babiše v Liberci: Dav krotila policie. Není to příjemné, říká Monika

20. ledna 2023 12:00

Prezidentský kandidát a šéf hnutí ANO Andrej Babiš přijel ráno do Liberce, kde v pátek pokračuje ve volební kampani před druhým kolem voleb. Po 9:00 dorazil k nádraží, kde ho obklopil dav desítek lidí – odpůrců i příznivců. Současně se ozývalo skandování „Babiš na Hrad“ a „Pavel na Hrad“. V centru Liberce pak musela zasahovat i policie, která oba tábory krotila. V Jablonci nad Nisou se bývalý premiér kvůli odpůrcům nedostal ani na náměstí a z města odjel.

Šílené záběry z D10: Řidič se řítil rychlostí 315 km/h, spolujezdec hazardní jízdu natáčel

14. ledna 2023 09:01

Neuvěřitelnou rychlostí se po dálnici D10 na Liberecku řítil řidič sportovního vozu. Jeho spolujezdec ho při šílené jízdě natočil, video se podařilo získat redakci CNN Prima NEWS. Auto jede v levém rychlém pruhu, přestože dálnice je volná. Důvodem je zřejmě právě závratná rychlost. Reportér Libor Tampier našel i muže, který tvrdí, že seděl za volantem.

Rychlá dohra školního dramatu v Jablonci: Muž, který ohrožoval ředitelku pistolí, zná trest

13. ledna 2023 20:33

Soud rozhodl o případu muže, který ve středu napadl ředitelku základní školy. Při konfliktu, který se odehrál ve školní budově, měl ukázat, že má u sebe střelnou zbraň. Policisté ho obvinili z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování a ve zkráceném řízení ho poslali k soudu, který už ho stihl potrestat. „Muž dostal podmíněný trest – jeden rok se zkušebním odkladem na dva roky. Rozsudek je pravomocný,“ uvedl Jaroslav Kneř, mluvčí Okresního soudu v Jablonci nad Nisou.

Statečná Jitka ohromila i policisty. Zastavila zloděje, který utíkal s kradenou peněženkou

13. ledna 2023 07:31

Statečná svědkyně se postavila do cesty zloději a sebrala mu ukradenou peněženku. Jitka Davídková svým pohotovým zákrokem pomohla muži okradenému v Rokytnici nad Jizerou, její statečnost ohromila i policisty. „V tu chvíli člověk o ničem nepřemýšlí, chce pomoct. Že to mohlo dopadnout i hůř, mi došlo až se zpožděním,“ řekla CNN Prima NEWS Jitka Davídková.

Poslankyně po tragédii v Krkonoších zůstala paralyzovaná. Viděla, jak nakládají těla do auta

7. ledna 2023 12:01

V době pátrání po 40leté Janě a jejím tříletém synovi Adámkovi byla v Krkonoších na rekreaci také slovenská poslankyně Mária Šofranko. Celá událost ji velmi zasáhla, v horách byla se svými vnuky, jeden byl stejně starý jako Adámek. Jak se svěřila na sociálních sítích, smrt dvojice ji velice ochromila: Viděla, jak těla matky a dítěte nakládají záchranáři do auta. Zůstala paralyzovaná a beze slov.

Postrach řidičů na Novoborsku: Urostlý jelen opět skočil pod kola aut, ta se čelně srazila

5. ledna 2023 23:47

Řidiče na Novoborsku několik měsíců straší urostlý jelen na silnici. V září ho zachytila palubní kamera, jak těsně před autem přeskákal přes silnici, a video se stalo hitem internetu. Nyní se na místo patrně stejný jedinec vrátil. Tentokrát už ale setkání s řidiči skončilo nehodou – jeden z nich se snažil zvířeti vynout a čelně narazil do dalšího vozidla.

Liberecký kraj leží na severu Čech a žije v něm přibližně 440 tisíc obyvatel. Kromě Liberce je tvoře okresy Česká Lípa, Jablonec nad Nisou a Semily. Tento kraj náleží k České Vysočině. Dominují mu Lužické a Jizerské hory a Krkonoše. Ikonou Liberce je Ještěd. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.