CNN Prima News Olympijské hry

Olympijské hry

Výpis příspěvků ke štítku „Olympijské hry“

Čechy zlato vyšvihlo na čtvrté místo hokejového žebříčku. Druzí jsou Rusové, jak je to možné?

Národní tým v neděli ukončil 14 let dlouhé čekání na zlatou medaili ze světového šampionátu. V Česku zavládla euforie a se srdečním tepem fanoušků vystřelila na žebříčku Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) vzhůru také česká reprezentace. Po zisku zlatých medailí se „zlatí hoši“ vyhoupli na čtvrté místo. Vzhůru se ale překvapivě posunuli také hokejisté Ruska. Od začátku ruské agrese na Ukrajině sice na mezinárodních soutěžích nehrají, IIHF jim ale uměle připočítává body.

Muž plánoval masakr pod olympijským ohněm. Inspiroval se známým sériovým vrahem

Francouzské bezpečnostní složky v úterý zadržely muže podezřelého z přípravy teroristického útoku při příležitosti slavnostního přivítání pochodně s olympijským ohněm ve městě Bordeaux. Podezřelý na sebe upozornil nenávistnými projevy na sociálních sítích. Pro svůj plán se šestadvacetiletý muž údajně inspiroval masovým vrahem Elliotem Rodgerem.

NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ FOTKY: Slavící Češi, drsná hádka trenéra s rozhodčím i přelomená pálka

Mnohé sportovní soutěže, které se řadí mezi ty nejprestižnější na světě, vrcholí. Ať už se jedná o play-off zámořských NHL či NBA, fotbalovou Ligu mistrů nebo právě probíhající hokejové mistrovství světa v Praze. O emoce tak rozhodně není nouze. Fotografové se snaží zachytit vypjaté okamžiky, pocity frustrace i naopak euforie. Výsledky bývají často ohromující. Podívejte se na ty nejlepší sportovní fotografie uplynulého týdne v úvodní galerii článku.

Šlégr neúčast na MS v Praze obrečel. Letos oblékněme dres a pojďme do ulic, vyzval fanoušky

Olympijský vítěz v hokeji Jiří Šlégr národnímu týmu na letošním mistrovství světa věří a těší se na atmosféru v hracích městech – Praze a Ostravě. „Až to 10. května vypukne, všichni bychom si měli obléknout dres, vyjít do ulic a fandit,“ popsal Šlégr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zavzpomínal také na svou premiéru před českým publikem na šampionátu před dvaceti lety.

Teenager plánoval olympijský masakr. S vestou plnou výbušnin chtěl uctít Islámský stát

Kriminalisté ve Francii v úterý zadrželi šestnáctiletého mladíka, který na sociálních sítích tvrdil, že chce během letních olympijských her v Paříži zemřít jako mučedník. Policie u hocha našla slib věrnosti teroristické organizaci Islámský stát (IS). Případ ve středu podle stanice BFM TV začala vyšetřovat protiteroristická prokuratura Pnat pro podezření z „účasti na zločinném spolčení za účelem přípravy trestných činů.“

Končím, oznámil stříbrný olympionik Hradilek. Kajakáře čeká poslední soutěžní jízda

Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek ukončil profesionální kariéru. Sedmatřicetiletý kajakář se tak rozhodl po víkendových nominačních závodech ve Veltrusech, kde přišel o šanci dostat se pro letošek do reprezentace. Rovněž se necítil dobře kvůli problémům s levou rukou. Své rozhodnutí oznámil v pondělí novinářům.