CNN Prima News Olympijské hry

Olympijské hry

Výpis příspěvků ke štítku „Olympijské hry“

Záhadné zmizení českého olympionika: Rodina ho marně hledá už měsíc, policie zatím tápe

4. listopadu 2022 10:37

Než ve 28 letech ukončil kariéru, patřil Antonín Hájek mezi největší české naděje ve skocích na lyžích. Měl za sebou řadu úspěchů, ať už reprezentaci země na dvou olympijských hrách, či vytvoření nového českého rekordu. Nyní se však po 35letém muži slehla zem. Policie po Hájkovi již měsíc pátrá, údajně by mohl být v Malajsii.

KOMENTÁŘ: My jsme tě nestvořili, tak plať. Ledecká se správně vzpírá obludnému systému

29. října 2022 06:08

Po nějakém čase sportovní veřejnost řeší evergreen, kdy úspěšného českého sportovce vyrostlého mimo systém hodlá právě tento systém náležitě podojit. Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká si totiž nechce nechat mluvit do toho, kdo bude jejím osobním sponzorem, což se nelíbí bafuňárům Svazu lyžařů České republiky. Vše korunuje kolosální střet zájmů v podobě šéfa svazu Davida Trávníčka.

Mexiko chce po 68 letech zopakovat pořádání olympijských her. Podalo kandidaturu na rok 2036

27. října 2022 08:55

Mexiko jako první země oficiálně podalo kandidaturu na pořadatelství olympijských her v roce 2036. Ve středu to ve společném prohlášení oznámili mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard a předsedkyně národního olympijského výboru María José Alcaláová. Mexiko už letní olympiádu hostilo v roce 1968, kdy se hrdinkou her stala čtyřnásobná vítězka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská.

Pickleballová mánie. Nakažlivý sport vzniklý z nouze dráždí tenisty a hltají ho celebrity

19. října 2022 07:39

Vezměte trochu tenisu, ping-pongu, badmintonu, ale i florbalu a hokejbalu. Z těchto ingrediencí „uvaříte“ sport jménem pickleball. Možná vám nic neříká, ale ve Spojených státech amerických jde o nejrychleji rostoucí odvětví, které si zamilovaly i slavné persony. I proto by mohl výhledově zamířit pod pět olympijských kruhů.

Mazlíčci Alžběty II. mají novou majitelku. Vévodkyně z Yorku sdílela dojemný snímek

16. října 2022 18:38

Alžběta II. byla proslulá láskou ke psům plemene Welsh Corgi, a tak si po smrti nejdéle vládnoucí panovnice řada lidí pokládala otázku, co se stane s jejími milovanými mazlíčky. Do opatrovnictví je získala její blízká přítelkyně a exmanželka prince Andrewa Sarah, vévodkyně z Yorku. Ta u příležitosti svých narozenin sdílela dojemný snímek.

Olympiáda 2028: Nové sporty, stará sportoviště. Co víme o letních hrách v Los Angeles?

16. října 2022 09:36

V roce 2028 to bude již potřetí, co se v americkém Los Angeles uskuteční olympiáda. Zajímavostí je, že sportovci se v řadě disciplín utkají na stadionech z posledních her, které se konaly před více než 40 lety. To by mělo přinést významnou úsporu nákladů. Z programu olympiády v Los Angeles byly prozatím vyřazeny moderní pětiboj, box a vzpírání, o zařazení naopak usilují kriket či karate.