Partie

Nejnovější příspěvky k tématu

Partie

Nacher: Vláda straší a neplní sliby. Je na čase říkat lidem o důchodech pravdu, opáčil Kohajda

Odmítám strašení a nedodržování slibů, řekl o vládní důchodové reformě v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS opoziční poslanec Patrik Nacher (ANO) a připomněl, že premiér Petr Fiala (ODS) a spol. ještě před rokem a půl slibovali nezvyšování věku odchodu do důchodu. Koaliční Michael Kohajda (KDU-ČSL) zdůraznil, že je na čase být k lidem upřímný.

Přirovnávání Bartoška k Hitlerovi? Dáváme koalici její vlastní medicínku, zní z SPD

Takový novodobý Hitler. Tak označil předseda SPD Tomio Okamura ve Sněmovně začátkem května lidoveckého místopředsedu Jana Bartoška. A právě k tomuto výroku se vrátila i diskuze v pořadu Partie Terezie Tománkové. Dali jsme koalici jen ochutnat její vlastní medicínku, komentovala výrok poslankyně SPD Karla Maříková. Výrok jí tak přehnaný nepřijde. Podle jejího mínění označuje koalice členy SPD za fašisty a extremisty opakovaně a její kolegové si to nechtějí nechat líbit.

Spor o Zelenském. Už není prezident, tvrdil Fiala z SPD. Slova jako z propagandy, žasl Kupka

Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala se kvůli krokům české vlády – dodávání zbraní na Ukrajinu – obává další eskalace války s Ruskem. Opoziční politik v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS také uvedl, že prezident Volodymyr Zelenskyj již není ukrajinskou hlavou státu. Na to mu ministr dopravy Martin Kupka (ODS) odvětil, že šíří ruskou propagandu.

Fiala z SPD: Vláda řeže důchodce o peníze. Totální dezinformace, snížíme jim daně, opáčil Kupka

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a Radim Fiala z SPD se v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS neshodli kvůli připravované důchodové reformě. Opoziční politik řekl, že vláda Petra Fialy (ODS) řeže důchodce o peníze, Kupka ho vinil z šíření dezinformací. Člen Fialovy vlády také řekl, že důchodová reforma by přinesla snížení daní pro pracující penzisty.

Pokorná: Z koncesionářských poplatků jste udělali novou daň. Jdeme správně, míní Farský

Vláda Petra Fialy (ODS) udělala z koncesionářských poplatků novou daň, řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové poslankyně ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. Zkritizovala také nově navržený systém zvýšení poplatků. Podle místopředsedy vládních Starostů a nezávislých Jana Farského jde ovšem návrh zákona z pera ministra kultury Martina Baxy (ODS) správným směrem. Upozornil také, že norma ještě neprošla parlamentem, tudíž se o ní ještě bude debatovat.

Drsná hádka v Partii: Omluvte se za slova o pogromech, sepsul Skopeček naštvaného Okamuru

Diskuze o uklidňování společnosti se v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poněkud vyhrotila. Místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) ostře sepsul šéfa SPD Tomia Okamuru za to, že mluví o „pogromech“, které údajně pořádá pětikoalice na jeho příznivce. „Víte, co je to za historický termín? Co obsahoval? Fakt si myslíte, že vládní koalice vede pogrom vůči vašim členům? To jsou úplně neuvěřitelné výroky,“ nešetřil Skopeček kritikou. Okamura argumentoval slovy, že jiní vládní politici ho nepravdivě osočují z popírání holokaustu. Slovní přestřelka se pak přelila i na další hosty pořadu.

Nemůžeme Ukrajince nutit na frontu, odmítli Lipavský i Bžoch nápad TOP 09

Vydávání Ukrajinců z Česka na frontu není reálné. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se na tom shodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Jaroslav Bžoch (ANO). Podle šéfa české diplomacie nemůžeme nikoho nutit nastoupit do armády, protože to nedovolují mezinárodní smlouvy. Politik ANO uvedl, že případná shoda na daném tématu by musela přijít v rámci celé Evropské unie.

Spojování Babiše s Ruskem je trefné, míní Lipavský. Hanebná antikampaň, oponoval Bžoch

Spojování Ruska s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem bylo trefné, byť bych takovou formu kampaně nevolil, nechal se slyšet ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v Partii Terezie Tománkové. Reagoval na plakáty, na kterých byl expremiér společně s jedničkou evropské kandidátky Klárou Dostálovou vyobrazen s ruskými vlaječkami na tváři. Lipavského stínový protějšek a poslanec z hnutí ANO Jaroslav Bžoch antikampaň z pera koalice Spolu označil za hanebnou. Podle něj podobné výtvory zhoršují napětí ve společnosti. Lipavský na CNN Prima NEWS též poznamenal, že od vyhrocené situace, jaká panuje na Slovensku, má česká kotlina naštěstí ještě daleko.

Kovářová zuřila kvůli predátorským publikacím: Havlíček není čistá lilie, zpražila Juchelku

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) a poslanec Aleš Juchelka (ANO) se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS pohádali kvůli publikování vědeckých článků lídryně STAN do eurovoleb Danuše Nerudové a předsedy stínové vlády ANO Karla Havlíčka v kontroverzních časopisech. Nerudová podle Juchelky svůj profesorský titul získala i díky tomu, že se „k něčemu připodepsala“, Kovářová na to konto namítla, že ani Havlíček není „čistý jako lilie“.

Pekarová je pod palbou kvůli tlaku na rezignaci Beka. K jeho odchodu není důvod, zní ze STAN

Slova předsedkyně TOP 09 a šéfky Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové, že by hnutí STAN mělo vyměnit svého ministra školství Mikuláše Beka, vyvolala na politické scéně bouři. Starostové a nezávislí se proti šéfce Poslanecké sněmovny postavili. Místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Věra Kovářová například poznamenala, že byla nepříjemně překvapená. Podle Jana Farského (oba STAN) neexistuje důvod, proč by Bek měl ve vládě končit.

Nedělní Partie, to je souboj názorů a argumentů, aktuálních témat a výrazných osobností v pravidelném diskuzním pořadu Terezie Tománkové. Pořad Partie vysílá CNN Prima NEWS každou neděli v 11 hodin.