CNN Prima News rekord

rekord

Výpis příspěvků ke štítku „rekord“

Djokovič vyhrál Turnaj mistrů a vyrovnal Federerův rekord. Získal historickou odměnu

20. listopadu 2022 21:36

Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál pošesté Turnaj mistrů a vyrovnal rekord Švýcara Rogera Federera. Pětatřicetiletý bělehradský rodák ve finále v Turíně porazil Nora Caspera Ruuda 7:5, 6:3 a získal nejvyšší jednorázovou odměnu v historii tenisu. Coby neporažený vítěz dostal šek na 4 740 300 dolarů (přes 111 milionů korun).

Záhadné zmizení českého olympionika: Rodina ho marně hledá už měsíc, policie zatím tápe

4. listopadu 2022 10:37

Než ve 28 letech ukončil kariéru, patřil Antonín Hájek mezi největší české naděje ve skocích na lyžích. Měl za sebou řadu úspěchů, ať už reprezentaci země na dvou olympijských hrách, či vytvoření nového českého rekordu. Nyní se však po 35letém muži slehla zem. Policie po Hájkovi již měsíc pátrá, údajně by mohl být v Malajsii.

Fenomenální Verstappen ovládl i Velkou cenu Mexika. Hamiltona navíc obral o rekord

30. října 2022 22:49

Mistr světa Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika vozů formule 1 a stal se prvním jezdcem v historii, který získal v jedné sezoně 14 vítězství. Nizozemský jezdec týmu Red Bull porazil o 15 vteřin Brita Lewise Hamiltona z Mercedesu. Třetí dojel stejně jako vloni domácí Mexičan Sergio Pérez, který se vrátil na druhou příčku průběžného pořadí před Charlese Leclerca z Ferrari. Monacký závodník dojel šestý.

Nejlepší brigáda v historii? Trussová vládla 44 dní, do konce života bude dostávat miliony

21. října 2022 16:59

Britská premiérka vydržela ve funkci 44 dní, než oznámila ve čtvrtek svou rezignaci, kterou vyvolala vládní krize ohledně ekonomických reforem. I tak se na ni ale vztahuje britský program Příspěvek na náklady na veřejnou službu, díky kterému bude politička až do konce života pobírat roční rentu 115 tisíc liber (3,2 milionu korun).

Inflace v EU pokořila další rekord. V Česku rostou ceny pátým nejrychlejším tempem

19. října 2022 11:38

Míra inflace v Evropské unii v září překonala další rekord, ze srpnových 10,1 procenta se dostala na 10,9 procenta. Oznámil to ve středu statistický úřad Eurostat. V České republice tempo meziročního růstu cen zrychlilo o sedm desetin procentního bodu a s hodnotou 17,8 procenta je páté nejvyšší v unii po pobaltských zemích a Maďarsku.