CNN Prima News korupce

korupce

Výpis příspěvků ke štítku „korupce“

Předražené jídlo pro vojáky a tajná cesta k moři. O co jde v korupční kauze na Ukrajině

24. ledna 2023 17:16

Ukrajina kromě války s Ruskem musí aktuálně řešit i rozsáhlou korupci na nejvyšších postech tamní politické scény. Pod silným tlakem je jedna z ústředních postav celého konfliktu, ministr obrany Oleksij Reznikov. Prezident Volodymyr Zelenskyj tak uprostřed válečné krize přistoupil i k personálním změnám ve státní správě. Můžou korupční skandály ovlivnit ukrajinský boj proti Rusům?

Korupční aféra v českém fotbale jde do finále: Státní zástupce žádá pro Berbra vysoký trest

20. ledna 2023 09:36

Rozsáhlá úplatkářská kauza z prostředí českého fotbalu točící se kolem osoby Romana Berbra pomalu spěje k rozuzlení. Deník Sport uvádí, že státní zástupce žádá pro bývalého místopředsedu FAČR sedm let za mřížemi a vysokou pokutu za korupci a zpronevěru. Soud začíná v polovině dubna, neskončí dříve než v prosinci.

Rath má jít znovu za mříže, soud mu zaslal výzvu. Počítám s tím, vzkázal exministr

30. prosince 2022 09:30

Krajský soud v Praze zaslal bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi i dalším odsouzeným v korupční kauze výzvu k nástupu do vězení. Řekl to mluvčí soudu Jiří Wažik. Na převzetí výzvy mají odsouzení deset dní, od doručení pak musí do vězení nastoupit do pěti dnů. Rath má nyní jako lékař služby v nemocnici v pankrácké věznici. Se soudem už komunikoval, počítá s tím, že se do věznice ve stanoveném termínu vrátí, řekl.

Impérium na ho*no, kritizovala Ruska svou vlast. Muž ji násilím vyhodil z autobusu

28. prosince 2022 15:24

I v Rusku se najdou lidé, kteří na veřejnosti otevřeně vystupují proti ruské invazi. K vyhrocené situaci například došlo v jednom z autobusů v Moskevské oblasti. Starší žena ostře kritizovala kremelské vedení i armádu. Další z cestujících ji v reakci na to z vozidla násilně odtáhl. Záběry incidentu se nyní šíří na sociálních sítích.

Kauza Dozimetr: Detektiv lustroval policejní auta pro Hlubučkův gang. Inspekce ho obvinila

22. prosince 2022 17:10

Policejní inspekce obvinila detektiva Karíma Nemraha, který vynášel citlivé informace zločinecké skupině v korupční kauze Dozimetr. Stíhán je ze tří trestných činů. Jde o bratra jednoho z obviněných aktérů, uvedl web Aktuálně.cz. Kriminalista měl na přání gangu zjišťovat údaje v registru policejních vozidel a neoprávněně vstupovat do informačních systémů sborů. Součástí skupiny byl také bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Korupční skandál v Evropském parlamentu nabírá na síle. Policie zasahovala v jeho sídle

12. prosince 2022 17:54
Aktualizováno

Bruselská policie v pondělí odpoledne provedla prohlídku v sídle Evropského parlamentu, pokračuje tak vyšetřování korupce v unijní instituci. Oznámila to belgická federální prokuratura, která zároveň uvedla, že čtveřice obviněných ve středu stane před soudem. Také potvrdila zabavení statisíců eur v hotovosti.

Korupce v Evropském parlamentu: Politik si užíval dovolenou za miliony, podezřelá je i rodina

11. prosince 2022 11:44

Bývalý italský europoslanec Pier Antonio Panzeri, který je vyšetřován z korupce v Evropském parlamentu, si se svými blízkými užíval nákladné dovolené za desítky tisíc eur. Píší to italská média, která nahlédla do vyšetřovacího spisu. Tamní policie zadržela i manželku a dceru levicového politika. Soud je poslal v sobotu do domácí vazby a v příštích týdnech by měl rozhodnout o jejich vydání do Belgie.

Korupční kauza v Evropském parlamentu: Mezi vyšetřovanými je i šéf mezinárodních odborů

10. prosince 2022 10:12

Mezi lidmi, které v pátek zadržela belgická policie v souvislosti s podezřením z korupce v Evropském parlamentu, je i šéf Mezinárodní konfederace odborových svazů (ITUC) Luca Visentini. Píší to italská média, podle kterých policie zadržela i řadu dalších jeho krajanů působících v Bruselu. Policie rovněž zadržela řeckou místopředsedkyni EP Evu Kailiovou. Většina podezřelých, kteří podle tisku jednali ve prospěch Kataru, měla blízko k sociálním demokratům.

Obří razie v Brně: Policisté kvůli účasti ve zločinecké skupině stíhají osm lidí

5. října 2022 11:36
Aktualizováno

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci zahájilo v souvislosti s úterní razií policie v Brně trestní stíhání osmi lidí pro účast na organizované zločinecké skupině, přijetí úplatků ve prospěch skupiny a pro zneužití pravomoci úřední osoby. Kauza se týká radnice Brno-střed a přidělování městských bytů.

Hlubuček se ukázal poprvé od propuštění z vězení. U urny se kasal projekty na magistrátu

24. září 2022 12:42

Poprvé od propuštění z vazební věznice se obviněný bývalý starosta městské části Praha-Lysolaje Petr Hlubuček objevil na veřejnosti. Stejně jako statisíce občanů České republiky zamířil k volební urně. Z volebního aktu zveřejnil fotografii, u níž vzkázal, že splnil svou občanskou povinnost a připomněl vlastní projekty na magistrátu.