reklama
CNN Prima News korupce

korupce

Výpis příspěvků ke štítku „korupce“

Škromach: S Rathem jsem se kvůli Sobotkovi držel pod krkem. Jeho zatčení nás vyděsilo

11. ledna 2022 23:14

Zatčení Davida Ratha nás všechny překvapilo, vzpomínal v pořadu 360° bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Období kolem roku 2012 označil za velmi divoké, s nastupujícím předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou se kvůli Rathovi dokonce drželi i pod krkem. Konflikt s bývalým hejtmanem za Středočeský kraj zažil i bývalý ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Rath byl odsouzen za korupci, v úterý ale po třech a půl letech opustil vězení.

Rath dostal po propuštění dárek od Svazu pacientů. Snad to není krabice, vtipkoval

11. ledna 2022 18:35

Bývalý ministr zdravotnictví je na svobodě a oplývá dobrou náladou. Na oficiálním setkání v Hostivicích, kde žije, před novináři zavtipkoval. Snad to není krabice, reagoval na dárek, který dostal na přivítanou od Svazu pacientů. Policie totiž Davida Ratha zadržela v květnu 2012 se sedmimilionovým úplatkem, který si nesl v krabici od vína.

Fotbaloví exšéfové jdou k soudu. Platini i Blatter jsou obžalovaní z finančního podvodu

2. listopadu 2021 16:02

Dva někdejší hlavní představitelé dvou největších fotbalových orgánů půjdou před soud. Exprezident FIFA Sepp Blatter a bývalý šéf UEFA Michel Platini byli ve Švýcarsku obžalováni z finančního podvodu. Oba muži si v současné době odpykávají zákaz působení ve fotbale kvůli dodatečné platbě směřující od Blattera k Platinimu z roku 2011, která měla bývalou hvězdu francouzské reprezentace zpětně odměnit za dřívější práci poradce.

Exministryně Parkanová je po 9 letech nevinná v kauze nákupu letounů CASA, potvrdil soud

13. října 2021 11:27

Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.

Nemáme na to, aby zemi rozkrádali šíbři, hlásají Piráti a STAN z „Faltýnkovy“ restaurace

24. června 2021 10:53

Piráti a Starostové oznámili, jak chtějí bojovat proti korupci. Pokud by vládli, zřídili by například registr dotací. Protikorupční program představili na symbolickém místě – před restaurací Rio´s na Vyšehradě, kde se během lockdownu sešel tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem.

Farský: Největší tunelář v Česku je Babiš. Boj proti korupci nikdy nemyslel vážně

19. května 2021 05:54

Potřeme korupci. Toto heslo je jedním z hlavních bodů programu Pirátů a STAN. Nejde ale jen o hezkou frázi, kterou v minulosti slibovali snad všichni politici? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom promluvil šéf poslanců STAN a první místopředseda hnutí Jan Farský. Zostra se pustil do premiéra Andreje Babiše. ANO není podle Farského žádné protikorupční hnutí.

Čtyři měsíce od kauzy Berbr: Šmicerovo tažení za očištění fotbalu, nebo suchý záchod

16. února 2021 14:57

Dlouhé roky kritizován, v říjnu 2020 zatčen. Jsou to přesně čtyři měsíce, co si na muže považovaného za nejvlivnější osobu českého fotbalu – Romana Berbra – políčila policie. Od té doby se toho událo hodně, ovšem trest pro známého šíbra zatím zůstává neznámý. Připomeňte si časovou osu kauzy, která na loni podzim vyvolala velký poprask.

reklama