reklama
CNN Prima News korupce

korupce

Výpis příspěvků ke štítku „korupce“

Exministryně Parkanová je po 9 letech nevinná v kauze nákupu letounů CASA, potvrdil soud

13. října 2021 11:27

Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.

Nemáme na to, aby zemi rozkrádali šíbři, hlásají Piráti a STAN z „Faltýnkovy“ restaurace

24. června 2021 10:53

Piráti a Starostové oznámili, jak chtějí bojovat proti korupci. Pokud by vládli, zřídili by například registr dotací. Protikorupční program představili na symbolickém místě – před restaurací Rio´s na Vyšehradě, kde se během lockdownu sešel tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem.

Farský: Největší tunelář v Česku je Babiš. Boj proti korupci nikdy nemyslel vážně

19. května 2021 05:54

Potřeme korupci. Toto heslo je jedním z hlavních bodů programu Pirátů a STAN. Nejde ale jen o hezkou frázi, kterou v minulosti slibovali snad všichni politici? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom promluvil šéf poslanců STAN a první místopředseda hnutí Jan Farský. Zostra se pustil do premiéra Andreje Babiše. ANO není podle Farského žádné protikorupční hnutí.

Čtyři měsíce od kauzy Berbr: Šmicerovo tažení za očištění fotbalu, nebo suchý záchod

16. února 2021 14:57

Dlouhé roky kritizován, v říjnu 2020 zatčen. Jsou to přesně čtyři měsíce, co si na muže považovaného za nejvlivnější osobu českého fotbalu – Romana Berbra – políčila policie. Od té doby se toho událo hodně, ovšem trest pro známého šíbra zatím zůstává neznámý. Připomeňte si časovou osu kauzy, která na loni podzim vyvolala velký poprask.

Boss fotbalové Příbrami Starka: Kupování fotbalových zápasů? Mám sotva na výplaty

9. února 2021 21:56

V posledních měsících je zde intenzivní snaha očistit český fotbal od nekalostí, se kterými je spojován zejména v říjnu zadržený bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr. I přes početné kaňky, které dopadají na tuzemskou kopanou, nelze podle kontroverzního majitele 1. FK Příbram Jaroslava Starky brát všechno jen špatně. „Není to jen samé bahno, je se čím ohánět,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Policie obvinila soudce pražského vrchního soudu z korupce. Spolu s ním další čtyři lidi

5. prosince 2020 11:41
Aktualizováno

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili pět lidí kvůli korupci. Jedním z nich je soudce Vrchního soudu v Praze, dalším advokát, uvedla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. O případu informoval Radiožurnál, který uvedl, že policie v sobotu zasahovala v budově vrchního soudu, kde prohledávala kancelář jednoho ze soudců. Kriminalisté vyšetřují případ možného ovlivňování kauz.

Spolumajitele Penty Haščáka zadržela slovenská policie. Je obviněn z korupce

1. prosince 2020 17:36
Aktualizováno

Agentura ČTK potvrdila, že po zatčení spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka proti němu bylo vzneseno obvinění za korupci a praní špinavých peněz. V bratislavském sídle firmy Digital Parku zahájily desítky policistů rozsáhlou razii, což Haščák údajně považuje za demonstraci síly.

Korupce v českém fotbalu se musí řešit odspodu, na krajích, říká Rudolf Řepka

14. listopadu 2020 07:39

Legendární čeští fotbalisté volají po očištění českého fotbalu. Založili hnutí Fotbalová revoluce. Vladimír Šmicer, Jan Koller, Milan Baroš a mnoho dalších tak reagují na kauzu bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra. Funkcionář a člen iniciativy Rudolf Řepka, který byl hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizi CNN Prima NEWS, poznamenal, že čištění českého fotbalu musí začít odspodu, a to na krajských a okresních úrovních.

reklama