CNN Prima News Krakov

Krakov

Výpis příspěvků ke štítku „Krakov“

Nejlepší adventní trhy v Evropě 2022: 17 tipů, kde nasát vánoční atmosféru

16. prosince 2022 09:58

Nač být troškaři a chodit jen po tuzemských vánočních trzích, když se můžete vydat za hranice České republiky? Kde nejlépe načerpáte vánoční atmosféru? Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Paříži, nebo snad v Amsterdamu? Podívejte se na náš přehledný článek, kde najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Tisíce Poláků vyšly do ulic. Demonstrovaly proti kontroverznímu zákonu o médiích

19. prosince 2021 21:13

V Polsku v neděli lidé protestovali proti kontroverznímu zákonu, jenž má podle jeho kritiků umlčet nezávislou televizi TVN, nepohodlnou nynější vládě. Už kolem třetí hodiny se sešly tisíce lidí na náměstí Rynek Glówny v Krakově. Hlavní demonstrace na obranu TVN a svobodných médií se od soboty odehrávala před Prezidentským palácem v centru Varšavy, informovala polská média.

Nezodpovědní Češi? 45 procent Poláků odmítá vakcínu, trhy jsou plné neočkovaných

14. prosince 2021 05:23

Pro neočkované Poláky zatím neplatí výrazná omezení, na slavných vánočních trzích v Krakově se proto mísí příznivci a odmítači vakcíny proti covidu v poměru 1:1. „Proč by se lidé očkovali, když vakcínu odmítá tolik lékařů, a dokonce před očkováním varují své pacienty,“ říká 75letý Stanisław Serafin, který na trhu prodává jmelí. „Neplodnost, doživotní následky anebo také smrt,“ myslí si o následcích injekce čtyřicetiletá trhovkyně Irena.

REPORTÁŽ: Očkovaným se svět neuzavírá aneb Cesta z Česka do Anglie a zpět s pařbou v Polsku

12. prosince 2021 06:28

Jak se dostat do Velké Británie na vrcholu aktuální vlny pandemie covidu? Reportér CNN Prima NEWS vyzkoušel trasu z Česka přes polský Krakov a Londýn do jihoanglického Farehamu. A jen tak mimochodem, čtyřicetitisícový Fareham hlásí 90 procent očkovaných, ostrované přijali očkování s mimořádnou zodpovědností. Odmítačům proto britské úřady cestu za Lamanšský průliv všemožně komplikují, pro očkované je cesta o poznání snazší.