reklama
CNN Prima News Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Královéhradecký kraj“

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

22. ledna 2022 17:46

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Zledovatělý sníh komplikuje dopravu. Řidiči by si měli dávat pozor v horských oblastech

8. ledna 2022 09:18

Napadaný sníh či ledovka komplikuje na některých místech v Česku dopravu. Týká se to zejména silnic v horských oblastech. Tam museli řidiči dodržovat zvýšenou opatrnost. Motoristé musejí být ostražití například v Krkonoších nebo v Orlických horách, kvůli ledovce je pro vozy nad 12 tun zavřených 20 kilometrů silnice I/56 mezi Horní Bečvou na Vsetínsku a Ostravicí na Frýdecko-Místecku.

Silně zmutovaná varianta koronaviru dorazila do Česka. První případ je v Hradci Králové

6. ledna 2022 14:33

Fakultní nemocnice Hradec Králové zachytila jako první v ČR variantu koronaviru B.1.640. Onemocněl jí muž z Královéhradeckého kraje, potvrdil mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Varianta B.1.640 byla podle Světové zdravotnické organizace (WHO) poprvé hlášena loni v září z Konžské demokratické republiky a od listopadu je zvlášť sledována.

Požár na hřebenech Krkonoš. V Horní Malé Úpě vzplál penzion, zasahovalo šest jednotek hasičů

2. ledna 2022 20:19
Aktualizováno

V Horní Malé Úpě na hřebenech Krkonoš hořel v neděli večer penzion Lesní zátiší. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po necelých dvou hodinách. Všem lidem z penzionu se podařilo dostat ven z budovy. Nikdo se nezranil, řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Příčiny požáru nejsou známé, na místě je začal zjišťovat vyšetřovatel hasičů. Způsobenou škodu hasiči odhadují na zhruba 900 tisíc korun.

reklama