reklama
CNN Prima News Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Královéhradecký kraj“

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

Školáky měl na rozbité kolo lákat k pohlavnímu styku. Kolik dětí si cyklista vyhlédl?

V týdnu trutnovský soud poslal do vazby zadrženého cyklistu z Trutnovska, který měl sexuálně obtěžovat nezletilé školáky. Podle obvinění je sváděl k pohlavnímu styku. Záminkou pro kontakt s dětmi bylo vždy rozbité kolo. Po zveřejnění záběrů z kamer se sám udal na policii, když se viděl. Štáb CNN Prima NEWS jako jediný zjistil, kolik dětí celkem si stihl vyhlédnout.

Odborníci v postcovidovém centru mají plné ruce práce. Řeší potíže s dušností či čichem

Zájem o vyšetření v Centru postcovidové péče ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové trvá a kapacita centra je z větší části naplněna. V centru bylo od začátku fungování v prosinci loňského roku vyšetřeno zhruba 700 pacientů. Objevuje se u nich například i ztráta čichu či zhoršená paměť, převažují ale potíže s dýcháním, a to i měsíce po prodělání nemoci COVID-19, uvedl mluvčí FN Jakub Sochor.

Řidič v Nové Pace vjel pod vlak: Srážka si vyžádala dva zraněné, doprava hodiny stála

V Nové Pace, v městské části Valdov, se ve čtvrtek na železničním přejezdu bez závor srazil vlak s osobním autem. Dva lidé z havarovaného vozu utrpěli lehká zranění, řekli novinářům zástupci policie a hasičů. Železniční doprava mezi Lázněmi Bělohrad a Novou Pakou na regionální trati Chlumec nad Cidlinou –⁠ Trutnov byla téměř tři hodiny přerušena.

reklama