CNN Prima News Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Královéhradecký kraj“

Policie po pěti hodinách povolila vjezd aut do Špindlerova Mlýna. Parkoviště byla plná

28. ledna 2023 08:32
Aktualizováno

Policie v sobotu zhruba ve 13:00 opět povolila vjezd aut do krkonošského střediska Špindlerův Mlýn, kde se o tomto víkendu koná Světový pohár v alpském lyžování žen. Středisko bylo od 8:00 kvůli plným parkovištím uzavřeno. Návštěvníky závodů a rekreační lyžaře do střediska vozila z provizorních parkovišť ve Vrchlabí kyvadlová autobusová doprava. Závody se podle mluvčí policie Šárky Pižlové obešly bez narušení veřejného pořádku. Policie zatím neřešila žádnou dopravní nehodu.

Kvůli havárii horkovodu bylo bez tepla 60 tisíc domácností. Příčina incidentu je neznámá

19. ledna 2023 09:29
Aktualizováno

Kvůli havárii horkovodu jsou od čtvrtečního rána přerušené dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi. Elektrárna Opatovice zprovoznila záložní zdroje tepla, které postupně obnovují zásobování teplem většině odběratelů, řekla její mluvčí Hana Počtová. Teplo z elektrárny proudí do 63 tisíc domácností v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi a přilehlých obcí, do nemocnic, škol i podniků.

Mám z toho obrovské trauma. Svědkyně popsala požár, při kterém uhynulo 150 krav

7. ledna 2023 00:03

Obrovské trauma, ani se nedá popsat, jak to vypadalo – těmito slovy komentovala svědkyně noční požár ve Zlaté Olešnici na Trutnovsku, kterému padlo za oběť 150 krav. Chovné jalovice uhořely ve stájích, ze kterých nedokázaly utéct. Přežilo jich pouze deset. Hlídač se nadýchal zplodin při snaze zvířata vyhnat ven a zachránit zaparkované traktory. Vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi, jak mohlo k požáru dojít.

Nová zjištění k tragédii v Krkonoších: Motivem vraždy byly zřejmě rodinné spory

3. ledna 2023 18:03

Smrt matky a jejího tříletého syna, které v pondělí objevili při rozsáhlé záchranné akci nedaleko Růžové hory v Krkonoších, policisté vyšetřují jako vraždu a následnou sebevraždu. K případu teď vyplouvají na povrch nové detaily. Podle informací Krimi zpráv měly být motivem hrůzného činu rodinné spory. Podle deníku Právo probíhal mezi dvojicí spor o dítě, který projednával Okresní soud Praha-západ.

Nový poznatek o zmizelé Janě s Adámkem. Viděli je před čtyřmi dny u lanovky na Sněžku

2. ledna 2023 12:23
Aktualizováno

Policie v pondělí oznámila, že poslední zjištěné místo pohybu pohřešované Jany s Adámkem bylo ve středu 28. prosince odpoledne v okolí přestupní stanice lanovky na Sněžku na Růžové hoře. Poté dvojici našla horská služba u Růžové hory, už bez známek života. Do pátrání bylo zapojeno asi 150 lidí z řad policie, horské služby a Správy Krkonošského národního parku.