Pardubický kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Ani neumějí ukrajinsky. Cesty romských uprchlíků organizují klany, tvrdí Netolický
Partie

Ani neumějí ukrajinsky. Cesty romských uprchlíků organizují klany, tvrdí Netolický

Skupiny a klany na západě Ukrajiny motivují matky, aby s dětmi přijely do Česka, vyřídily si pomoc a zase odjely. V Partii na CNN Prima NEWS to prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) s odkazem na informace od předsedy oblastní rady Zakarpatí Volodymyra Čubirka. S pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se neshodl na dalším postupu ohledně přerozdělování uprchlíků do méně vytížených regionů.

Další zprzněné hory, kritizují lidé unikátní most v Dolní Moravě. Nelíbí se ani ochráncům

11. května 2022 14:23

Už v pátek se v Dolní Moravě v Pardubickém kraji slavnostně otevře visutý most Sky Bridge. Ten je s délkou 721 metrů nejdelší pěší stavbou svého druhu na světě. Most ve výšce 95 metrů, který překonává údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na hřeben Chlum, však budí u lidí rozporuplné reakce. Podle ochránců přírody je projekt problematický, protože prý nepříznivě ovlivní ráz krajiny. Nespokojenost dávají lidé najevo i na sociálních sítích.

Rodina Adámka, který po operaci mandlí skončil v kómatu, má právo na milionové odškodnění

9. května 2022 14:14

Rodina chlapce, který po operaci mandlí upadl do bdělého kómatu, má právo na odškodné od pardubické nemocnice. O rozhodnutí Okresního soudu v Pardubicích v pondělí informovala Česká televize (ČT). Podle ní soud ponechal prostor pro mimosoudní dohodu rodiny s nemocnicí. V případu v dubnu soud potrestal lékařku a zdravotní sestru podmínkami. Nemocnice bude dál jednat o výši narovnání, řekla mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Romští uprchlíci v Pardubicích si stěžují na ubytování. Nevím, co s tím, přiznává hejtman

5. května 2022 22:46

Další skupina romských utečenců z Ukrajiny přebývá na okraji Pardubic. Několik desítek lidí včetně malých dětí cizinecká policie prověřuje kvůli udělení víza a statusu uprchlíků. Hasiči jim na městském pozemku vybudovali dočasná přístřeší. Romové si ale stěžují na nevyhovující podmínky, radnice prohlašuje, že situaci nezvládl stát.

Detaily vraždy v Lanškrouně: Partnerku zabil sekáčkem. Bránila se 20 minut, řekl policii

9. dubna 2022 06:04

Policie zveřejnila detaily pondělní vraždy ve městě Lanškroun v Pardubickém kraji. 65letý muž podle ní zaútočil sekáčkem na maso na svou spící partnerku. Žena se po probuzení podle kriminalistů zhruba dvacet minut bránila, nakonec ale boj o život prohrála. Pachatel se ještě téhož dne přišel sám udat na policii. Ženu prý zabil, protože se obával o její budoucnost.

Hlavní zprávy

Českem se prohnalo ničivé derecho. Meteorologové popsali neobvyklý jev
Počasí

Českem se prohnalo ničivé derecho. Meteorologové popsali neobvyklý jev

Silná bouřka, která se v pátek večer prohnala republikou, byla podle předběžného vyhodnocení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přinejmenším slabé derecho. Tímto výrazem označují meteorologové větrnou bouři způsobující škody a rychle postupující v pásu o délce alespoň 400 kilometrů. Nejsilnější poryv zaznamenala stanice Plzeň-Mikulka, kde foukalo rychlostí zhruba 125 kilometrů v hodině.

ON-LINE: Rusové bombardovali obec Desna. Útok si vyžádal 87 mrtvých, oznámil Zelenskyj
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Rusové bombardovali obec Desna. Útok si vyžádal 87 mrtvých, oznámil Zelenskyj

Válka podle Ukrajiny přešla do dlouhodobé fáze. Podle Ukrajinců ruská armáda soustředí své síly u Severodoněcku. Prezident Zelenskyj podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze. Ten také oznámil, že nálet na ukrajinskou ves Desna z minulého týdne si vyžádal 87 životů. Ruský voják souzený za zastřelení civilisty dostal u soudu v Kyjevě doživotí.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
14:01

YouTube odstranil kvůli válce na Ukrajině tisíce kanálů

13:42

Ruský poradce při OSN kvůli válce na Ukrajině rezignoval na svůj

13:29

Obránci Azovstalu podle šéfa separatistické republiky stanou před soudem

13:14

Nálet na ukrajinskou ves Desna z minulého týdne si vyžádal 87 životů, oznámil Zelenskyj

Pardubický kraj

Aktuální zpravodajství z Pardubického kraje. Žije zde zhruba 523 tisíc obyvatel. Nachází se tu Králický Sněžník a Orlické hory. Krajem prochází hlavní evropské rozvodí mezi Severním a Černým mořem, také tudy tečou řeky Labe, Svitava a Chrudimka. Mezi města kraje patří Chrudim, Pardubice, Svitavy nebo Litomyšl. Pokud byste chtěli vidět místní památky, nalezli byste tu například zámek Litomyšl, Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem nebo zámek Kunětická hora. Poblíž horní stanice lanovky Sněžník najdete Stezku v oblacích.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.