Pardubický kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Detaily k případu advokáta obviněného z vraždy. Ve hře je falšování otcovství pro jeho vnuka

Známý pardubický advokát, který si měl objednat zmizení bývalého přítele své dcery, dál zůstává se třemi dalšími muži ve vazbě. Reportérovi CNN Prima NEWS se podařilo zjistit, že podle kriminalistů měl advokát zařídit zfalšování testu otcovství, aby výsledek vyloučil, že zmizelý muž je otcem advokátova vnuka. Pohřešovaný Pavel Matuška byl podle kamarádů čestný a pracovitý muž, který se po rozchodu chtěl jen více podílet na výchově svého syna.

Muže na Svitavsku měli unést, jeho ostatky uvařit a vylít na pole. Případ vraždy jde k soudu

Krajský soud v Pardubicích by se měl podle zjištění MF DNES začít v dubnu zabývat případem brutální vraždy muže, která se stala v Pohodlí na Svitavsku v únoru 2023. Pachatelé se měli podle obžaloby zbavit těla oběti obzvláště zvráceným způsobem. Muže naporcovali, uvařili a to, co zbylo, vylili na pole. Obvinění jsou dva muži, kterým hrozí až výjimečný trest, potvrdila pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Markéta Janovská.

Na mrtvoly mám štěstí, hájil se podezřelý z vraždy vrtačkou u Pardubic. Inspiroval ho Castro

Muž, který společně se svou přítelkyní čelí obvinění z brutální vraždy provedené vrtačkou v Libišanech na Pardubicku, vypovídal ve čtvrtek před soudem. Původně se přiznal, ale nyní tvrdí, že v době spáchání činu byl na nákupu. Již bývalí partneři tak své výpovědi otočili proti sobě a shazují vinu jeden na druhého. Obžalovaný se snažil líčení co nejdéle zdržet a pronesl, že bude „klidně mluvit hodiny jako Fidel Castro“.

Brutální vražda u Pardubic. Obviněný měl seniorku usmrtit vrtačkou, známá rodiny promluvila

Zvlášť brutální případ vraždy začal rozplétat pardubický krajský soud. Žena se měla s partnerem podílet na vraždě své matky. Muž seniorku podle obžaloby bil rukama a vázou do hlavy, potom do ní vrtal elektrickou vrtačkou a posmrtně ji poléval žíravinou, aby prý ztížil identifikaci. O případu po celou dobu exkluzivně informovala CNN Prima NEWS. Dvojici hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Pardubický kraj má zhruba 515 tisíc obyvatel a čtyři kraje: Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí. Nachází se tu Králický Sněžník a Orlické hory. Pokud byste chtěli vidět místní památky, nalezli byste tu například zámek Litomyšl, Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem nebo zámek Kunětická hora. Poblíž horní stanice lanovky Sněžník najdete Stezku v oblacích. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.