Pardubický kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Nezletilá dívka zemřela poté, co jí dal vypít vodu plnou pervitinu. Dostal devět let

24. května 2023 12:45

Na devět let poslal pardubický soud ve středu do vězení Lukáše Holíka, který způsobil smrt nezletilé dívky. Dal jí vypít velké množství pervitinu ve vodě. Jiří Vodák, který stanul před soudem pro nedovolenou výrobu a distribuci drogy, byl odsouzen na tři roky a dva měsíce nepodmíněně. Rozsudek je pravomocný, obžalovaní a státní zástupce se dohodli na vině a trestu. Soud také rozhodl o náhradě škody pro rodinu zemřelé dívky. Její matka, bratr a sestra mají dostat po 700 tisících korunách s úroky.

O prvním letu Jana Kašpara rozhodla splašená kráva. Slavný aviatik spáchal sebevraždu

20. května 2023 13:32

Obklopila mě téměř tma, neviděl jsem ani motor, ale náhle zahlédl jsem hroty velechrámu sv. Víta. Tak líčil aviatik Jan Kašpar svoji nejslavnější cestu po nebi, první český dálkový let z Pardubic do Prahy v roce 1911. Od narození Jana Kašpara uplynulo 140 let, svět spatřil 20. května 1883. První úspěšný pokus odlepit aeroplán od země učinil v roce 1910 a paradoxně k tomu přispěla splašená kráva. Nad Čechy a Moravou létal pouhé dva roky, aby v březnu 1927 zemřel v neutěšených finančních poměrech. Spáchal sebevraždu, otrávil se benzinovými výpary. Při pohřbu se o tragickém konci nemluvilo a již v roce 1928 Češi postavili aviatikovi první pomník.

Neštěstí na Chrudimsku: Na cyklisty spadl strom. Senior na místě zemřel, žena je zraněná

10. května 2023 19:17

Záchranné složky vyjížděly kolem třetí odpoledne k tragické události do Chrasti u Chrudimi. U silnice se vyvrátil strom a spadl na projíždějící cyklisty. Senior na kole bohužel zemřel, starší zraněnou ženu transportoval záchranářský vrtulník do nemocnice. Na místě zasahovala také odchytová služba, protože pár měl s sebou pět psů.

Dojemné loučení s Šimonem, kterého našli utopeného v Labi. Bratr zveřejnil srdceryvný vzkaz

7. května 2023 17:51

Stále tomu nemůžeme uvěřit, nerozumíme tomu, proč se to stalo. Těmito slovy popsal bolest ze ztráty bratr zesnulého Šimona H., s nímž se nejbližší rozloučili 4. května v Pardubicích. Sedmnáctiletý mladík se 27. února nevrátil domů z jednoho z místních barů. Rodina ihned zalarmovala policii a začalo rozsáhlé pátrání, které ovšem skončilo tragicky. Po měsíci hledání se Šimonovo tělo našlo v Labi.

Střešní tašky v bazénu i zabodané v terase. Místní hovoří o řádění tornáda na Pardubicku

30. dubna 2023 15:57

Obcí Lubná u Poličky se zřejmě v sobotu odpoledne prohnalo tornádo nebo minisupercela. Naštěstí událost způsobila jen menší škody, které se už z větší části podařilo odstranit. Krátký a prudký poryv větru zasáhl tři domy na okraji vesnice, ze kterých strhl střešní krytinu. Podle místních pohroma trvala jen pár sekund a rozsahem i trváním byla daleko menší, než tornádo, které se prohnalo jižní Moravou loni v létě.

Zasáhlo Česko další tornádo? Meteorologové prověřují hlášení o živlu na Pardubicku

30. dubna 2023 09:02

Meteorologové prověřují několik hlášení o možném sobotním výskytu tornáda v Česku. Pravděpodobně zasáhlo obec Lubná u Poličky na Svitavsku. Bouře způsobily na několika místech poměrně výrazné škody. Na Facebooku o tom v neděli informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle starosty Lubné Josefa Chadimy (SNK obce Lubná) vítr poškodil střechy asi dvou domů, hasiči podle mluvčího Miroslava Poláka kvůli silnému větru žádné výjezdy neměli.

Pardubický kraj má zhruba 515 tisíc obyvatel a čtyři kraje: Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí. Nachází se tu Králický Sněžník a Orlické hory. Pokud byste chtěli vidět místní památky, nalezli byste tu například zámek Litomyšl, Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem nebo zámek Kunětická hora. Poblíž horní stanice lanovky Sněžník najdete Stezku v oblacích. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.