Krč

Výpis příspěvků ke štítku „Krč“

Spolubydlícímu probodl krk, kvůli nepořádku uškrtil jeho partnerku. Vražda v Krči dál děsí

Uplynulo 11 let od tragédie v pražské Krči. Tehdy šestadvacetiletý Zbyněk Prokop zavraždil svého spolubydlícího a jeho partnerku. Nad motivem i samotným provedením hrůzného činu dodnes zůstává rozum stát. Podle všeho zabíjel kvůli nepořádku. Brutalita a způsob provedení překvapily i zkušené kriminalisty. Tehdejší šéf pražské mordparty Josef Mareš přirovnal jeho vražedné řádění ke způsobům Ivana Roubala.

Přes sto tisíc lidí v Praze bylo bez vody. Havárie od ní odstřihla celou čtvrtou městskou část

Aktualizováno

V Praze 4, kde žije asi 126 tisíc lidí, v pondělí vpodvečer kvůli haváriím na potrubí několik hodin netekla pitná voda. Vyplývá to z informací infolinky Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a mluvčího vodárenské firmy Tomáše Mrázka. Dodávky se obnovily kolem 20:00 poté, co PVK do oblasti přesměrovaly vodu z jiných částí Prahy.

Taxikáře zastřelil, dvě ženy napadl nožem a mačetou. Nejsem žádný vrah, hájil se u soudu

Kulhavý vrah. Tak někteří novináři přezdívali muži, který za mřížemi tráví většinu svého života. „Já jsem zloděj, ale nejsem žádný vrah,“ tvrdil Luboš Miko u soudu. Za brutální pokusy a jednu dokonanou vraždu si přesto vyslechl doživotní trest. Svou oběť, sedmdesátiletého taxikáře, zastřelil, jeho tělo hodil do rybníka a auto zapálil.

Čeká Prahu dopravní kolaps? Oprava Barrandovského mostu začne 16. května

Rekonstrukce pražského Barrandovského mostu začne v pondělí 16. května. O dva dny dříve začnou silničáři vyznačovat objížďky a dopravní omezení. První fáze prací na pražské klíčové dopravní stavbě potrvá 110 dní, pro město ji provede firma Porr za 594,5 milionu korun, řekl v úterý náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Celková rekonstrukce mostu potrvá několik let.

Přestala jsem dobře vidět, byla za tím roztroušená skleróza, vypráví 24letá Klára

Nemoc, kterou trpí na dvacet tisíc Čechů, postihuje mladé lidi nejčastěji mezi 20. a 40. rokem života a nelze ji vyléčit. Příznaky jsou navíc snadno zaměnitelné s jinými neduhy. Klára Zahradníková byla do čtyřiadvaceti let zdravá. Diagnóza roztroušená skleróza jí změnila život od základů. Jak zvládá své onemocnění mladá učitelka z mateřské školky a jaké jsou vyhlídky do budoucna?