reklama

Blízký východ

Nejnovější příspěvky k tématu

Žijeme v zemi bohaté na ropu, práci ani peníze ale nemáme. Student popsal protesty v Iráku

24. listopadu 2021 21:47

V irácké části takzvaného Kurdistánu vyšli do ulic studenti, kteří protestují proti vládnímu zrušení školních příspěvků. Jeden z protestujících pro CNN Prima NEWS popsal aktuální situaci mladých lidí v zemi. Většina jich nemá šanci si v Iráku sehnat práci, dokončit studium tak může být jedinou šancí na lepší život.

Drahá a smutná cesta Kurdů do Evropy. Z pohraničníků mají strach a vrací se

21. listopadu 2021 20:50

Kritická situace na hranici mezi Běloruskem a Evropskou unií je už mnoho dní aktuálním tématem. Co migranty motivuje vydat se na strastiplnou cestu za údajně lepším životem, zjišťovala reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová v samotném Iráckém Kurdistánu. Právě z něj převážná část běženců na hranici pochází. Hromadně se zbavují majetku, balí do kufrů to nejnutnější a z letiště v Arbílu míří za světlejší budoucností do některé ze zemí Evropské unie.

Šok pro USA i svět. Afghánská vláda si údajně vymyslela 300 tisíc imaginárních vojáků

11. listopadu 2021 06:34

Bývalý afghánský ministr financí Khalid Payenda v rozhovoru pro BBC šokoval prohlášením, že 300 tisíc členů vládních elitních jednotek, které měly zemi ochránit před Tálibánem, z drtivé většiny nikdy neexistovalo. Někteří vládní činitelé si je měli spolu s generály vymyslet, aby mohli pobírat jejich platy. To by mohlo vysvětlovat srpnový hladký převrat Tálibánu.

Majitel Newcastlu je psychopat a hrozba pro planetu, tvrdí jeho bývalý spolupracovník

26. října 2021 20:52

Odkup fotbalového Newcastlu saúdskoarabským Veřejným investičním fondem, jenž je nástrojem korunního prince Muhammada bin Salmána, faktického vládce země, budí rozporuplné emoce. Bývalý důstojník saúdskoarabských zpravodajských služeb Saad Aljabri, který v současnosti žije v exilu v Kanadě, Salmána označil za psychopata a celosvětovou hrozbu.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

18. října 2021 22:12

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Hlavní zprávy

reklama

Blízký východ

Zpravodajství z Blízkého východu. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Mezi státy Blízkého východu patří Bahrajn, Egypt, Irák, Írán, Izrael, Jordánsko, Katar, Kuvajt, Libanon, Omán, Jemen, Saúdská Arábie, Sýrie, Turecko a Spojené arabské emiráty.