Blízký východ

Nejnovější příspěvky k tématu

EU marně došlapuje plynový pedál. Které světové země by Evropě mohly mluvit do energií?
Energetika

EU marně došlapuje plynový pedál. Které světové země by Evropě mohly mluvit do energií?

Rusko od minulého týdne po odstávce plynovodu Nord Stream 1 opět posílá zemní plyn do Evropy. Evropská unie kvůli sníženým dodávkám a obavám z dalšího vývoje ale nadále hledá nové partnery, kteří v budoucnu vysokou poptávku starého kontinentu pokryjí. Na pozadí války se tak dynamicky proměňuje komoditní politika, do které budou nově významně promlouvat hráči jako USA, Izrael nebo Ázerbájdžán.

Zemanův přítel je podezřelý z korupce. Ruský podnikatel měl stát připravit o miliardy
Rusko

Zemanův přítel je podezřelý z korupce. Ruský podnikatel měl stát připravit o miliardy

Přítel Vladimira Putina a bývalý šéf ruských státních železnic Vladimir Jakunin se stal opět terčem vyšetřování investigativních novinářů. Na webu Insider vychází postupně obsáhlá reportáž o tom, k jakým praktikám v prostředí ruských železnic docházelo v době, kdy je vedl právě Jakunin. Česká společnost zná jméno ruského podnikatele a dlouholetého agenta KGB především ve spojitosti s jeho blízkými vazbami na prezidenta Miloše Zemana.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

17. května 2022 16:46

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Izrael po urážkách od Lavrova mění postoj. Jaké zbraně by mohl dodat Ukrajině?

5. května 2022 21:06

Bodání do vosího hnízda. I tak by se dala označit vyjádření ruské diplomacie z posledních dnů směrem k Izraeli. Vypadá to ale, že Jeruzalém výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“ nepřejde jen mávnutím rukou. Izraelští politici se čím dál více přiklání k vojenské pomoci Ukrajině. Že má z tohoto vývoje obavy i Kreml, možná dokazuje čtvrteční omluva prezidenta Vladimira Putina adresovaná izraelskému premiérovi Naftali Benettovi.

Premiér Izraele se dočkal. Za Lavrovovy výroky o židovství Hitlera se omluvil sám Putin

5. května 2022 19:33

Ruský prezident Vladimir Putin se v telefonátu s izraelským premiérem Naftalim Bennettem omluvil za nedávný výrok ministra zahraničí Sergeje Lavrova o židovském původu Adolfa Hitlera, sdělila kancelář izraelského předsedy vlády. Podle listu Haarec Bennett omluvu přijal a poděkoval Putinovi za objasnění jeho postoje vůči Židům a památce holokaustu. Kreml ve svém prohlášení po rozhovoru státníků diplomatickou roztržku kvůli Lavrovově výroku přímo nezmínil, podotkla agentura Reuters.

Šokující a chybné. Židé zuří kvůli výrokům Lavrova o Hitlerovi, velvyslanec jde na kobereček

2. května 2022 15:51

Izrael si předvolal ruského velvyslance za výroky šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova o židovském původu Adolfa Hitlera. Izraelský ministr zahraničí Jair Lapid řekl, že Izrael od Ruska očekává omluvu, informují světové agentury. Izraelský premiér Naftali Bennett prohlásil, že tvrzení o Hitlerových židovských kořenech je lež.

V Jeruzalémě se střetla izraelská policie s Palestinci. Potyčky si vyžádaly na 100 zraněných

15. dubna 2022 08:10
Aktualizováno

U mešity Al-Aksá v Jeruzalémě vypukly v pátek ráno střety mezi izraelskou policií a Palestinci, informuje agentura AP. Podle zdravotníků je zraněna stovka Palestinců, izraelská policie má tři raněné. V oblasti se v posledních týdnech zvýšilo napětí a sílí izraelsko-palestinské srážky, ty páteční jsou největší od začátku muslimského postního měsíce ramadánu.

Hlavní zprávy

Kontroverzní chvíle v případu Archieho odpojeného od přístrojů. Proč rodiče neměli šanci?
Velká Británie

Kontroverzní chvíle v případu Archieho odpojeného od přístrojů. Proč rodiče neměli šanci?

Britský novinář Dominic Lawson upozornil na kontroverzní chvíle v případu Archieho Battersbeeho, dvanáctiletého chlapce, kterého lékaři odpojili od přístrojů i přes dlouhé soudní spory s rodiči. Pozastavuje se například nad tvrzením nemocnice, že by v případě převozu chlapce, který se nacházel ve stádiu mozkové smrti, hrozila další újma. Volá proto po změně systému a žádá, aby v podobných případech mělo slovo rodičů větší váhu.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
12:15

Finsko přijalo v důsledku války na Ukrajině rekordní počet uprchlíků

11:50

Expert popsal explozi v ukrajinské jaderné elektrárně

11:23

V Přibyslavi někdo napsal protiukrajinský text na pomník padlým na náměstí

11:00

Ukrajinci aktualizovali ruské ztráty

Blízký východ

Zpravodajství z Blízkého východu. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Mezi státy Blízkého východu patří Bahrajn, Egypt, Irák, Írán, Izrael, Jordánsko, Katar, Kuvajt, Libanon, Omán, Jemen, Saúdská Arábie, Sýrie, Turecko a Spojené arabské emiráty.