reklama
CNN Prima News Krkonoše

Krkonoše

Výpis příspěvků ke štítku „Krkonoše“

Jágr pod širým nebem v Krkonoších? Velkolepý projekt zřejmě znovu zastavil covid

26. listopadu 2021 17:51

V malebných kulisách Krkonoš už stojí prakticky dokončený hokejový stadion. Jedinečná událost ve Špindlerově mlýně Winter Hockey Games, jejíž hlavní hvězdou má být Jaromír Jágr, který ji i sponzoruje, se měla konat už loni. Jenže covid řekl ne a stejná situace se – zdá se – po roce opakuje. A to pouhý týden a půl před začátkem akce pod širým nebem.

Foťte se před Penamem, děvenky. Starostka odmítla návštěvu Schillerové s Dostálovou

13. července 2021 15:49

Starostka Mladých Buků v Krkonoších Lucie Potůčková (STAN) na sebe v úterý strhla pozornost, když na sociálních sítích informovala, že odmítla návštěvu dvojice ministryň Aleny Schillerové a Kláry Dostálové (obě za ANO). Ty se chtěly přijet vyfotit ve škole, jejíž přestavba byla úspěšně financována z evropských fondů. Dostálová v reakci na rozhodnutí jen poznamenala, že starostka vyměnila politický boj za možnost rozvíjet svou obec.

Sněžku znovu lemují ochranné sítě. Turisté šlapají po chráněných rostlinách

11. června 2021 19:21

Vrchol Sněžky od pátečního rána opět zoranžověl. Není to žádnou nevšední kvetoucí florou, ale barvou sítí, které strážci parku umisťují po obvodu vrcholu naší nejvyšší hory. Je to reakce na opětovné neukázněné chování turistů, kteří překračují řetězy, vydávají se na zakázané plochy, piknikují na nich, nebo se tam fotí a ničí chráněné rostlinné i živočišné druhy.

Chtěli jsme Sněžku bez sítí, ale lidé řekli ne, napsala správa Krkonošského parku

8. června 2021 13:35

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos opět přistoupí k instalaci ochranných sítí na Sněžce jako v minulém roce. Podle její tiskové zprávy nemá jinou možnost, jak ochránit vzácnou a zranitelnou přírodu vrcholu nejvyšší české hory před turisty. Sítě rozšíří nynější řetězové zábrany již tento pátek. Vrchol Sněžky je turismem nejzatíženější přírodní lokalitou v ČR.

Areály v Česku se chystají na spuštění lanovek. Někde je stále po kolena sněhu

7. května 2021 10:14

Po několika měsících nucené odstávky se budou moci v pondělí turisté znovu nechat vyvézt lanovkou z Ramzové na Šerák. Středisko je jedním z prvních v Jeseníkách, které chce hned využít uvolnění protikoronavirových opatření. Příští víkend by se měla spustit také lanovka v Koutech. Například na Kopřivné je místy stále po kolena sněhu. Na spuštění lanovek se chystají také v Krkonoších, první na řadu přijde kabinová dráha na Sněžku z Pece pod Sněžkou.

Ženě, která zemřela v lavině v Krkonoších, ostatní skialpinisté nepomohli. Odjeli pryč

21. března 2021 15:59
Aktualizováno

Pětatřicetileté skialpinistce, která zemřela po pádu laviny v neděli 14. března v Krkonoších, ostatní skialpinisté podle Horské služby (HS) nepomohli. Část jich z místa neštěstí odjela, zbylí neměli vybavení a znalosti záchrany, uvedla v neděli HS v podrobné analýze laviny. Ženu záchranáři našli v lavině v lokalitě Černý kotel (Czarny Kociol) na polské straně hor 1,3 metru pod sněhem. Zemřela po převozu do nemocnice v noci po události.

Horský průvodce: Pozor, lavina hrozí i na malém svahu. Lidi zbytečně riskují

17. března 2021 22:45

Pokud si myslíte, že se vám v českých horách nemůže nic stát, hrozně se pletete. V rozhovoru pro CNN Prima News to říká šéf horských průvodců Michal Lollok, k jehož práci patří mimo jiné i pořádání lavinových kurzů. Právě laviny připravily v posledních měsících o život hned několik lidí, naposledy před pár dny v Krkonoších. Podle Lolloka je za podobnými tragédiemi často naše neúcta k přírodě. A vlastně i k sobě samým.

reklama