CNN Prima News Krkonoše

Krkonoše

Výpis příspěvků ke štítku „Krkonoše“

Hrozivý pád paraglidistky v Krkonoších. Nezvládla manévr po startu a zřítila se do stromů

11. října 2022 14:07

Krátce po startu skončila mladá paraglidistka ve stromoví. Hrozivě vypadajícímu pádu v Krkonoších na Černé hoře přihlíželi i dva záchranáři, kteří let natáčeli. Protože se nedaleko od incidentu nacházel také záchranářský vrtulník, jeho posádka ihned zasáhla a ženu z těžko přístupného terénu vyprostila.

Detaily svatby Samkové a Adamczyka: Tatínek se svatby nedožil, kdo Evu vedl k oltáři?

16. září 2022 10:22

Česká snowboardová hvězda Eva Samková se vdala. Ve čtvrtek 15. září řekla 29letá sportovkyně „ano“ herci Marku Adamczykovi na horské chatě Dvoračky nad Rokytnicí v Krkonoších. Malebný obřad o zhruba 50 hostech trval pouze půl hodiny, přesto zlatá olympijská vítězka z roku 2014 zářila štěstím. Soupeřkám na sněhu nyní bude čelit jako Adamczyková.

Další zastávkou seriálu Prima CUP byl Harrachov. Prosluněný Kross vyhráli Adel a Kalašová

5. září 2022 12:10

Desátý závod seriálu Prima CUP, zařazený do nejvyšší domácí bikové soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, ovládli Filip Adel a Milena Kalašová. Harrachovský Kross nabídl účastníkům za ideálních podmínek – slunečného počasí a s příjemnými dvaceti stupni – tři trasy o délkách 22, 48 a 115 kilometrů.

Národní parky nezpoplatníme. Mít italská letadla, škoda by byla menší, říká náměstek

16. srpna 2022 17:56

Požár v národním parku České Švýcarsko byl největší v novodobé české historii. Podle náměstka ministryně životního prostředí Tomáše Tesaře se dá předpokládat, že k podobným událostem bude docházet častěji. Zpoplatnit vstup do národních parků, jako tomu je například ve Spojených státech, ale podle něj není řešení. „Nejsme na to připraveni,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

V Krkonoších turisté pálili dřevěné tyče. Mohli jsme konkurovat Hřensku, děsí se KRNAP

28. července 2022 20:34

Navzdory výstraze před vznikem požárů ve volné přírodě v noci na čtvrtek na hřebenech Krkonoš někdo rozdělal oheň. Jen shodou okolností nevznikl požár, řekl mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Správa KRNAP minulý týden vydala varování před požáry a vyzvala návštěvníky hor, aby se vyvarovali rozdělávání a udržování otevřených ohňů, v lesích je zakázáno i kouřit.

Další tragický pád stromu v Krkonoších: V osobním autě zahynula řidička, cestovala sama

8. července 2022 14:11

Po pádu stromu na osobní auto v Krkonoších v pátek dopoledne zemřela řidička. V autě jela sama. Nehoda se stala na takzvané staré silnici ze Svobody nad Úpou do Janských Lázní, uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová. Mluvčí správy KRNAP Radek Drahný doplnil, že k nehodě došlo při kácení. V polovině června v Krkonoších po pádu stromu na auto na silnici mezi Horním Maršovem a Malou Úpou zemřeli tři lidé.