reklama
CNN Prima News kultura

kultura

Výpis příspěvků ke štítku „kultura“

Další pokles počtu nakažených oproti minulému týdnu. Do klubů se vrací tanec

V sobotu v Česku laboratoře odhalily 117 nových případů covidu, o deset méně než před týdnem. Reprodukční číslo udávající rychlost šíření nákazy zůstalo na 0,90. Vláda tak od neděle rozvolňuje. Lidé mohou v klubech opět tancovat, musí však prokázat bezinfekčnost. Zároveň se mohou srocovat ve větším počtu. Stejně tak nebude již platit omezení kapacit u bazénů.

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují

Pořadatelé kulturních i sportovních akcí upozorňují na stále častější kontroly dodržování covidových pravidel, podle ministerstva zdravotnictví jich bylo již více než 30 tisíc. Přísná pravidla pro vstup na jednotlivé akce, tedy takzvaný systém OTN (očkování, testování, prodělání nemoci), však řadu návštěvníků odrazuje a pořadatelé kvůli tomu tratí. Obávají se také toho, co s návštěvností udělá konec proplácení testů od prvního září.

reklama