reklama
CNN Prima News kultura

kultura

Výpis příspěvků ke štítku „kultura“

Zemřela hvězda filmu Krokodýl Dundee. Herec se celý život potýkal s alkoholem

30. listopadu 2021 09:53

V 68 letech zemřel australský herec David Gulpilil, zřejmě nejvýraznější filmová hvězda s domorodými kořeny, který se proslavil zejména rolemi ve filmech Krokodýl Dundee či Austrálie. Často se o něm hovořilo jako o můstku mezi původními obyvateli Austrálie a zbytkem světa, herec se přitom necítil dobře ani v jednom z těchto prostředí, píše agentura AP. Úmrtí herce oznámil v pondělí premiér státu Jižní Austrálie Steven Marshall.

Tamagoči, robotický vysavač nebo outdoorový vařič. Co bude dárkem roku letos?

26. listopadu 2021 08:06

Vánočním dárkem letošního roku budou vstupenky na kulturní a jiné akce. Alespoň ve Švédsku. V článku listu The Local to předpovídá organizace HUI Research, podle níž chtějí tamní obyvatelé po 18 měsících dodržování společenských odstupů znovu prožívat chvíle v davu s ostatními lidmi. Na rozdíl od dalších evropských zemí Švédsko zatím nepostihla nová vlna pandemie. Objevují se ale náznaky, že epidemie nabírá znovu na intenzitě.

Naprostý nesmysl, nová opatření nezastaví šíření koronaviru, pustil se do vlády Dostál

25. listopadu 2021 21:17

Nouzovým stavem získala aktuální vláda imunitu, protože napadnout ji lze pouze před Ústavním soudem, uvedl v Hlavních zprávách expert na zdravotnické právo z Pirátské strany Ondřej Dostál. Nová opatření podle něj nepomohou zastavit šíření koronaviru a pozornost by měla směřovat k seniorům, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Trpím strašně, mám tři nalomené obratle. Čekám, co přinesou příští dny, říká Zagorová

25. listopadu 2021 06:20

Česká zpěvačka Hana Zagorová se zotavuje po nedávné zdravotní indispozici, měla by proto odpočívat. To údajně dělá, odhodlala se ale k výjimce kvůli zpěvákovi Marku Ztracenému. Proč? Natočili spolu nový duet, který bude mít symbolickou premiéru na první adventní neděli. Na to se Zagorová těší, během natáčení ale bylo vidět, že nebyla v nejlepší zdravotní kondici.

Vyrazte za kulturou... nočníkovou kulturou do Muzea nočníků

21. listopadu 2021 10:00

Muzeum nočníků je skutečnou raritou. Najdete ho přímo v Praze, a pokud si myslíte, že jste už viděli všechno na světě, jeho početnou sbírku dost možná ne. Jde totiž o relativně nový, ale o to zajímavější projekt, který rozhodně stojí za návštěvu. Muzeum naleznete v Praze 12 v ulici V Potočkách. Jeho příběh se začal psát před jedenácti lety ve tvrzi Třebotov.

reklama