Vánoční cesta

Nejnovější příspěvky k tématu

Vánoční cesta: Covid necovid, Olomouc láká na trhy v podobě jarmarku i na kulturní program

22. prosince 2021 08:30

Vánoční atmosféra se z Olomouce ani kvůli pandemii koronaviru nevytratila. Město zachovalo adventní trhy v podobě zimního jarmarku, který otevřel 3. prosince. Nakonec se zachovala i část kulturního programu. Na Horním náměstí tak lidé najdou kováře i další řemeslníky, stánky s jejich výrobky, strom i vánoční výzdobu.

Vánoční cesta: Zlínské kolo se točí i nadále. Baťovo město láká i na vánoční fotopointy

20. prosince 2021 09:59

Blíží se Vánoce a s nimi neoddělitelná atmosféra. V českých a moravských městech jsou nazdobené a nasvícené lampy, historické budovy a samozřejmostí jsou i vánoční stromy. Výjimkou není ani Zlín. Jeho hlavní vánoční dominantou ovšem není strom, jako je tomu v jiných městech. V Baťově městě sází na ruské kolo.

Vánoční cesta: Kapr na talíři, šupina pod ním. Co vše se pojí ke štědrovečerní večeři?

19. prosince 2021 08:39

Než zazvoní zvonek a Ježíšek na Štědrý den donese dárky, schází se celá rodina u prostřeného stolu. Stejně jako vánoční svátky má i štědrovečerní večeře svá pravidla a tradice. Ačkoliv se s postupem doby mnohé z nich vytratily či upravily, nadále se najdou rodiny, které je alespoň zčásti dodržují. Hodujete jako naši předci?

Vánoční cesta - Soutěžte o polévkovar s mixérem PRESIDENT 1,75 l

18. prosince 2021 20:00

Vánoční cesta je v plném proudu. Dnes soutěžíme o moderní mixér (polévkovar s mixérem PRESIDENT 1,75 l) s integrovaným varným dnem, který za vás uvaří vydatné krémové polévky, poctivé vývary a omáčky jako od babičky. Stačí, když se přihlásíte, odpovíte správně na soutěžní otázku a budete mít trochu toho potřebného štěstí. Držíme vám palce.

Hlavní zprávy

Drama pro Argentinu. Proti tulipánům zkolabovala, nakonec vyválčila postup v rozstřelu
MS ve fotbale 2022

Drama pro Argentinu. Proti tulipánům zkolabovala, nakonec vyválčila postup v rozstřelu

Dlouho to vypadalo, že Argentina si v klidu kráčí do semifinále fotbalového mistrovství světa. Lionel Messi vykouzlil krásnou asistenci, pak proměnil penaltu. Nizozemci ale první střelou v zápase – hlavičkou Wouta Weghorsta – snížili a stejný hráč po geniálně rozehraném signálu v 11. minutě nastavení senzačně vyrovnal na 2:2. Nervy drásající zápas dokráčel až do penalt, po kterých přece jen mohl slavit jihoamerický výběr. Nyní ho čeká ho bitva s Chorvatskem, které v pátek vyřadilo na pokutové kopy favorizovanou Brazílii.

Nová vlna dětského viru? Němečtí lékaři mluví o katastrofě, experti popsali příznaky
Zdravotnictví

Nová vlna dětského viru? Němečtí lékaři mluví o katastrofě, experti popsali příznaky

Podle epidemiologa Petra Smejkala je vyšší šíření respiračních onemocnění, zejména takzvaného RS viru, v aktuálním období zcela normální. Řekl to v pátek ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS. Nemocnice se prý sice mohou i přes dostatek lůžek potýkat s problémy kvůli chybějícímu personálu, situace z covidových let by se ale opakovat neměla. Virus podle biochemika Zdeňka Hostomského ohrožuje zejména předčasně narozené děti. Odborníci také popsali, jaké jsou příznaky RS viru a kdy už jít s nemocným dítětem k doktorovi.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:35

VIDEO: Úkryt před raketami: Ukrajinský Charkov má letos vánoční strom na bezpečném místě

23:50

Putinův tajný plán „Noemova archa“: Když Rusko prohraje, uteče na exotický ostrov

23:01

Zelenskyj: Okupanti fakticky zničili Bachmut

22:38

OSN: Bělorusko povolí transport ukrajinského obilí přes své území

Vánoční cesta