Kyjev

Výpis příspěvků ke štítku „Kyjev“

Rusové ostřelovali i město Lysyčansk. Zemřelo osm lidí, dalších 21 se zranilo

27. června 2022 08:30

Ruská armáda v neděli znovu ostřelovala Kyjev, při útoku zemřel nejméně jeden člověk. Spojené státy spolu s dalšími zeměmi ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chystají další protiruské sankce, které postihnou mimo jiné ruský zbrojní průmysl či osoby odpovědné za válečné zločiny na Ukrajině. Prezident Volodymyr Zelenskyj ale požaduje daleko víc. V Kremenčuku hoří po zásahu raketami nákupní centrum. Uvnitř má být přes 1000 lidí. Ruský prezident Vladimir Putin se zúčastní summitu největších světových ekonomik G20, který se má konat na podzim v Indonésii.

Zuřící Rusové pálí rakety hlava nehlava. Ukrajina ukázala ruiny školky, nemocnice i bytů

26. června 2022 19:47

Pouhý den poté, co se ukrajinská armáda pochlubila vypuštěním amerických raket HIMARS na ruské invazní jednotky, se režim prezidenta Vladimira Putina rozhodl přistoupit k radikální odvetě. Útočné akce přitom zasáhly nejen vojenské cíle, ale také budovy školky, nemocnice nebo obytného komplexu. O zkáze na území napadaného státu v neděli informovalo Velvyslanectví Ukrajiny v ČR s tím, že se Rusko chová jako teroristický stát.

Zdoláváme vlastní Everest. Status kandidáta EU nespadl z nebe, řekl Zelenskyj

24. června 2022 06:41

Ukrajinští obránci se budou muset stáhnout ze Severodoněcku, dostali rozkaz. Východoukrajinské město je téměř zcela zničené, uvedl v pátek gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj. Zelenskyj připomněl, že status kandidátské země EU nespadl z nebe. Výbor pro zahraniční vztahy Senátu USA pak schválil rezoluci o zařazení Ruska na seznam zemí podporujících terorismus.

Zalézt do sklepa a tiše zemřít. Přeživší obránci Azovstalu přinesli mrazivá svědectví

23. června 2022 07:47

Střely z minometu mu roztrhaly nohu a být po jeho, zemřel by. Agentura AP zveřejnila svědectví 20letého obránce oceláren Azovstal, kterému život zachránili odvážní kolegové a lékaři. Aby nezapomněl, že ve válce přišel o dolní končetinu, nechá si na pravé předloktí vytetovat právě střelu z minometu, která ho zasáhla. Mezi hrdiny bojů v Mariupolu a Azovstalu ale patří také piloti, kteří za plného ostřelování dodávali do oceláren jídlo a evakuovali zraněné.

EU věříme. Přijímáme nejdůležitější rozhodnutí za 30 let, řekl Zelenskyj

23. června 2022 06:13

Rusové se dál snaží zcela obsadit Severodoněck, uvádí Kyjev. Útokům nadále čelí také Charkov a jeho okolí. Ukrajina a Moldavsko získaly status kandidátské země Evropské unie. Zelenskyj vzkázal, že se jedná o nejdůležitější rozhodnutí Ukrajiny za 30 let. Od začátku války se na Ukrajině pohřešuje až 10 tisíc lidí, včetně dětí. Západní firmy uštědřily Rusku další ránu. Ze země se kompletně stahuje americký gigant Nike.

Jaký je cíl Rusů? Proměnit kterékoliv město v Mariupol, varuje Zelenskyj

22. června 2022 06:11

Ruská armáda se dál snaží zcela obsadit Severodoněck, uvádí Kyjev. Útokům nadále čelí také Charkov a jeho okolí. Na jihu země ukrajinské síly zlikvidovaly 49 ruských vojáků, několik kusů těžké techniky a nepřátelský muniční sklad, informovala armáda. Ukrajinská armáda uvedla, že zasáhla ruské cíle na Hadím ostrově. Prezident Zelenskyj varoval před cílem Rusů.

Rusové jsou hluší k jakékoliv racionalitě. Zelenskyj po útocích vyslal vzkaz

21. června 2022 06:24

Ruská armáda se dál snaží zcela obsadit Severodoněck, uvádí Kyjev. Útokům nadále čelí také Charkov a jeho okolí. Jen za úterý zemřelo v Charkovské oblasti kvůli ruskému ostřelování 15 civilistů, oznámil tamní gubernátor. Prezident Zelenskyj po útocích vyslal jasný vzkaz. Moskva vede s Vilniusem diplomatický spor kvůli rozhodnutí Litvy omezit přepravu zboží pro Kaliningrad.

Он стал народным лидером, но действует на грани. Как изменился Зеленский с начала войны?

19. června 2022 20:49

Более трех месяцев назад украинский президент завоевал любовь всей нации. Из ранее критикуемого актера он стал народным лидером с 90% поддержкой народа. Он не испугался российской агрессии и не сбежал из страны, когда имел такую возможность. Однако со временем он начал проявлять разочарование в связи с конфликтом. Часто он действует на грани, однако цель его остается неизменной: бороться за существование Украины.