CNN Prima News Las Vegas

Las Vegas

Výpis příspěvků ke štítku „Las Vegas“

Verstappen exceloval ve „městě hříchu“. Triumfem vyrovnal rekord legendy formule 1

Nizozemský jezdec Max Verstappen z Red Bullu ovládl Velkou cenu Las Vegas formule 1. Osmnáctým triumfem v sezoně vylepšil vlastní rekord a 53. vítězstvím v kariéře vyrovnal maximum Sebastiana Vettela. Již jistý trojnásobný mistr světa porazil ve „městě hříchu“ o více než dvě sekundy Charlese Leclerca ze stáje Ferrari, který předjel v posledním kole Sergia Péreze. Mexický pilot Red Bullu Pérez si přesto definitivně zajistil druhé místo v šampionátu. Na stupně vítězů se vrátil po šesti závodech.

Vizuální skvost s hvězdným doprovodem. Kapela U2 zahájila provoz unikátní arény v Las Vegas

Irští rockeři z kapely U2 si v pátek střihli koncert k příležitosti hned dvou významných události. Zahajovacím vystoupením v rámci podzimního turné totiž rovněž odstartovala oficiální provoz futuristické arény Sphere v nevadském Las Vegas. Ta divákům nabízí podívanou, která působí hned na několik smyslů naráz. Pochlubit se může mimo jiné i prvenstvím v promítání na největší LED obrazovku na světě. O kulturní události píše web USA Today.

Hrůzné video z Las Vegas: Teenageři v kradeném voze schválně srazili policistu v důchodu

Americkým městem Las Vegas aktuálně otřásá hrůzný případ. 64letý Andreas Probst, který v minulosti pracoval na pozici policejního velitele a od roku 2009 byl v penzi, si v půlce letošního srpna vyjel na kole. Po cestě ho však záměrně srazila dvojice mladíků, kteří projížděli okolo v kradeném autě. Na sociálních sítích se nyní objevily záběry, které pocházejí od samotného spolujezdce. Ten si zběsilou jízdu, jejímuž řádění padl za oběť penzionovaný policista, celou dobu natáčel. K případu se vyjádřil i známý herec James Woods. O záběrech a celé tragédii informuje web Daily Mail.

Prudké lijáky spláchly festival Burning Man. Bahno uvěznilo tisíce lidí, jeden člověk zemřel

V tuhý boj se všudypřítomným bahnem se proměnil festival alternativní kultury Burning Man, v překladu Hořící muž, který se koná v poušti na severu amerického státu Nevada. Celou oblast zasáhly prudké deště, takže organizátoři dějiště akce uzavřeli. Následně vyzvali návštěvníky, aby svými vozy neodjížděli, dokud půda nevyschne. Během festivalu došlo k úmrtí jednoho z návštěvníků, informuje web BBC.