reklama
CNN Prima News ledovka

ledovka

Výpis příspěvků ke štítku „ledovka“

Sníh a rampouchy padající ze střech mohou ublížit. Na kom a jak vymáhat náhradu škody

Téma: Rádce

Do Česka dorazila obleva, a tak hasiči varují lidi, aby dávali pozor na padající sníh ze střech. I v obcích, kde sníh ještě nějakou dobu vydrží, ale hrozí nebezpečí. Například na úklid chodníků se totiž v řadě z nich nedbá. Radnice se tak vystavují riziku, že se na nich budou hojit občané, kteří kvůli tomu utrpěli zdravotní újmu. Odpovědnost za škody totiž zpravidla nesou právě ony.

Požár kamionu uzavřel na 15 hodin Lochkovský tunel. Doprava v Praze kolabovala

Aktualizováno

Lochkovský tunel na Pražském okruhu byl ve středu zhruba 15 hodin uzavřený ve směru k letišti. Po půlnoci tam hořel kamion s potravinami. Uzavření tunelu způsobovalo dopravní komplikace na objízdných trasách, jako je Jižní spojka nebo Vídeňská ulice. Tvořily se tam kolony. Provoz v tunelu byl obnoven kolem 15:00, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Živě
Kalamita v Česku. Domácnosti bez elektřiny, sníh ochromil i městskou dopravu

Aktualizováno

Česko pokryl nový sníh, který značně komplikuje dopravu. Dálnice D1 byla v noci na pondělí z důvodu ledovky a sněhové kalamity na několika místech uzavřena, na dálnici D8 hrozí kolaps. Přerušena byla i řada vlakových spojení, autobusů a problémy hlásí například i Pražská integrovaná doprava. Cestující mají počítat s výrazným zpožděním.

Česko zasypal nový sníh. Komplikuje především dopravu, tvoří se ledovka a námraza

Česko balancuje na teplotním rozhraní, na severu proudí chladnější vzduch, na jihu potom teplejší. Na některých místech sněží nebo padá déšť se sněhem. Kvůli teplotám pod nulou déšť namrzá a tvoří ledovku, proto by si měli dávat pozor především řidiči. Silnice jsou po celém Česku se zvýšenou opatrností sjízdné, někde se tvoří sněhové jazyky a námraza. Vyplývá to ranního sdělení Ředitelství silnic a dálnic.

reklama