CNN Prima News ledovka

ledovka

Výpis příspěvků ke štítku „ledovka“

Řidiči zpozorněte, na silnicích hrozí náledí. Kdy a kde se k mrazu připojí i sníh?

23. listopadu 2022 07:55

Ve středu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zataženo až oblačno, může být i mlhavo. Ve východní části území se během dne očekává déšť nebo mrholení, kvůli nízkým teplotám se může následně proměnit ve slabou ledovku či náledí. Sněhu se dočkají zejména lidé na horách. Co přinesou následující dny?

Nová předpověď na zimu: Meteorologové překvapili slovy o tropickém jevu. Jak bude v ČR?

21. listopadu 2022 07:47

I na začátku týdne nás bude provázet citelné ochlazení, vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují před náledím a ledovkou, opatrní by měli být řidiči i chodci. Je třeba také počítat s občasným deštěm či mrholením. Povzbuzující ovšem je nová předpověď na zimu od expertů z webu Severe Weather – podle nich se větší mrazy Evropě vyhnou.

Víkendové počasí jako na houpačce. Jasnou oblohu vystřídá déšť, přižene se silný vítr

11. února 2022 08:18

Víkendové počasí bude jako na houpačce. Jasnou oblohu vystřídají sněhové a dešťové přeháňky a v noci teploty klesnou až k -6 °C. Naopak přes den se teploty vyšplhají k 7 °C. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové také upozornili na silný vítr. Ten můžeme čekat i v následujícím týdnu.

Nasazování sněžných řetězů může být martyriem i pro zkušené. Poradíme, jak na to

7. ledna 2022 21:46

Řízení auta v zimě s sebou nese mnohé zákeřnosti. Ty největší jsou pochopitelně spjaté s nedostatkem trakce hnacích kol, bez které spolehlivě uváznete i na mírném svahu nebo v případě náledí dokonce na rovině. Řešení se jmenuje sněžné řetězy, mnoho motoristů se ale děsí už jen při vyslovení tohoto sousloví. Ne, že by k tomu neměli důvod.

Přelom roku jako na houpačce: Někde jarní teploty, jinde mrznoucí déšť a ledovka

30. prosince 2021 08:45

Na většina území budou na Silvestra a Nový rok panovat nečekaně vysoké teploty. Sněhová nadílka v nížinách příliš dlouho nevydržela a v příštích dnech mohou teploty dosáhnout až na 14 stupňů. Na Moravě bude chladněji, meteorologové přesto ve dvou krajích vydali výstrahu před ledovkou, které se může tvořit kvůli mrznoucímu dešti.