CNN Prima News ledovka

ledovka

Výpis příspěvků ke štítku „ledovka“

Provoz na letišti v Mnichově ochromila ledovka. Zrušení příletů a odletů se projeví i v Praze

Mnichovské letiště kvůli očekávané ledovce a silné námraze zrušilo pro část úterý všechny starty a přílety, výluka potrvá od zahájení denního provozu do 12:00 hodin. Letiště to oznámilo v tiskové zprávě. Omezení se dotkne i úterních spojů s pražským Letištěm Václava Havla. Kvůli přívalům sněhu se mnichovské letiště potýkalo s rozsáhlými omezeními už o uplynulém víkendu.

Bílé Česko? Podívejte se, kde všude má sněžit. V týdnu pak přijde teplotní šok

Po nezvykle dlouhém babím létě dává během víkendu poprvé o sobě hlasitěji vědět také zima. Na severovýchodě území se má objevit sníh, který by podle meteorologů mohl vytvořit souvislou pokrývku. Ve zbytku republiky zaprší. Na některých místech platí až do odpoledních hodin výstraha před tvorbou nebezpečné ledovky. Nadcházející týden přinese dramatický propad teplot, kdy může ve středu i mrznout.

Česko může ohrozit nebezpečný jev, varují meteorologové. Kde se mít nejvíce na pozoru?

Nejdříve sněžení, pak mrznoucí déšť. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje, že se ze soboty na neděli a dále během dne může vytvářet ledovka, která může ohrozit nejen řidiče, ale i chodce. Pokud se předpověď nezmění, meteorologové vydají výstrahu. Ústav zároveň zveřejnil mapky, na kterých je vidět očekávaná forma srážek. Výhledově nebezpečí ledovky platí na téměř celém území České republiky s výjimkou Plzeňského a Karlovarského kraje.

Na horách napadlo téměř 30 centimetrů sněhu. Odborníci varují před ledovkou

Obyvatelé Šumavy či Krkonoš se v neděli dočkali sněhové pokrývky. Na některých místech dokonce napadlo až 29 centimetrů, čímž se naplnila předpověď meteorologů, kteří avizovali oblačno s přeháňkami spolu s výskytem sněhu pro oblasti nad 700 metrů nad mořem. Začátkem příštího týdne však přijde výrazné oteplení a sníh, který o víkendu napadl na horách, zřejmě roztaje. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Noc z pondělí na úterý však bude mrazivá a experti varují před tvorbou ledovky.