reklama
CNN Prima News ledovka

ledovka

Výpis příspěvků ke štítku „ledovka“

Sníh a rampouchy padající ze střech mohou ublížit. Na kom a jak vymáhat náhradu škody

Téma: Rádce
16. února 2021 17:38

Do Česka dorazila obleva, a tak hasiči varují lidi, aby dávali pozor na padající sníh ze střech. I v obcích, kde sníh ještě nějakou dobu vydrží, ale hrozí nebezpečí. Například na úklid chodníků se totiž v řadě z nich nedbá. Radnice se tak vystavují riziku, že se na nich budou hojit občané, kteří kvůli tomu utrpěli zdravotní újmu. Odpovědnost za škody totiž zpravidla nesou právě ony.

Prosluněnou neděli budou provázet mrazy. Na Šumavě naměřili až –30 °C

14. února 2021 08:53

Vozovky na některých místech České republiky jsou stále mokré, silničáři proto varují před namrzáním vozovek, místy by se mohla tvořit i mrznoucí mlha. V noci na mnoha místech teploty opět klesly až k –30 °C. Přesto se nedělní nejvyšší teploty budou pohybovat mezi –6 a –3 °C. Na celém území Česka by mělo být během dne polojasno až skoro jasno.

Požár kamionu uzavřel na 15 hodin Lochkovský tunel. Doprava v Praze kolabovala

10. února 2021 06:43
Aktualizováno

Lochkovský tunel na Pražském okruhu byl ve středu zhruba 15 hodin uzavřený ve směru k letišti. Po půlnoci tam hořel kamion s potravinami. Uzavření tunelu způsobovalo dopravní komplikace na objízdných trasách, jako je Jižní spojka nebo Vídeňská ulice. Tvořily se tam kolony. Provoz v tunelu byl obnoven kolem 15:00, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Živě
Kalamita v Česku. Domácnosti bez elektřiny, sníh ochromil i městskou dopravu

8. února 2021 06:56
Aktualizováno

Česko pokryl nový sníh, který značně komplikuje dopravu. Dálnice D1 byla v noci na pondělí z důvodu ledovky a sněhové kalamity na několika místech uzavřena, na dálnici D8 hrozí kolaps. Přerušena byla i řada vlakových spojení, autobusů a problémy hlásí například i Pražská integrovaná doprava. Cestující mají počítat s výrazným zpožděním.

Meteorologové varují před sněhem a ledovkou. Do rána napadne až 20 centimetrů

7. února 2021 17:29

Od nedělního večera má na většině území České republiky opět sněžit, do rána může napadnout až 15, ojediněle i 20 centimetrů sněhu. Zejména na jihovýchodě pak hrozí do pondělního rána velmi silná ledovka, která může být extrémně nebezpečná, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadcházející týden počasí ovlivní silné mrazy.

Česko zasypal nový sníh. Komplikuje především dopravu, tvoří se ledovka a námraza

7. února 2021 09:46

Česko balancuje na teplotním rozhraní, na severu proudí chladnější vzduch, na jihu potom teplejší. Na některých místech sněží nebo padá déšť se sněhem. Kvůli teplotám pod nulou déšť namrzá a tvoří ledovku, proto by si měli dávat pozor především řidiči. Silnice jsou po celém Česku se zvýšenou opatrností sjízdné, někde se tvoří sněhové jazyky a námraza. Vyplývá to ranního sdělení Ředitelství silnic a dálnic.

reklama