CNN Prima News Liberecký kraj

Liberecký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Liberecký kraj“

Požár na Semilsku: Senioři se do domova jen tak nevrátí, škoda přesáhla deset milionů korun

10. prosince 2022 09:10

Škodu po požáru domu s pečovatelskou službou v Libštátu na Semilsku, při kterém zemřel jeden ze seniorů, hasiči předběžně odhadli na deset milionů korun. Číslo ale nemusí být konečné, na místo se totiž mají v sobotu vrátit vyšetřovatelé. Zjišťovat budou nejen příčiny požáru, ale posoudí také stav domu i možnost částečného návratu jeho obyvatel, uvedl mluvčí hasičů Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Yemi o letu do vesmíru: Černému klukovi z libereckého paneláku se splnil sen, budu tam tančit

9. prosince 2022 20:11

Milion lidí toužilo podívat se na Měsíc z paluby kosmické lodi, jen osmi z nich se to podaří. Mezi těmi, kteří letenku do vesmíru získali, je i Čech – respektovaný choregraf a tanečník Yemi A.D., rodák z Liberce, syn české matky a nigerijského otce. „Je to neuvěřitelný, černý kluk z libereckého paneláku si dokázal splnit svůj sen. To je důkaz, že nic není nemožné,“ směje se jednačtyřicetiletý muž s copánky a ukazuje zářivé bílé zuby. „Kvůli nim jezdím do Liberce každého půl roku, už od dětství tu mám pořád stejnou zubařku,“ říká pro CNN Prima NEWS aktuálně nejslavnější rodák z města pod Ještědem.

Zmatky okolo vystěhování Ukrajinců Sněmovnou. Snaha o senzaci, prolomila Pekarová mlčení

6. prosince 2022 15:50

Přesun uprchlíků z Harrachova do jiného kraje nikdo nechce, uvedla na Twitteru Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Vyvracela tak informace TV Nova o stěhování ukrajinských žen a dětí ze zařízení Poslanecké sněmovny v Harrachově do Lipnice nad Sázavou. Lokalitu ale rodiny změní. Zaměstnanci Sněmovny prý hledají místo v okolí. Ve tvrzeních dolní komory, ministerstva vnitra i Libereckého kraje je ale zmatek. Jeden hází vinu na druhého a místo pro uprchlíky v současné době shánějí zřejmě všichni.

Pedofil vedoucím na táboře? Už nikdy, slibují experti. Chystají změny kvůli kauze Jana R.

5. prosince 2022 19:37

Vyšetřování kauzy sexuálního predátora z Liberce, který měl znásilnit sedm dětí, se chýlí ke konci. Obviněný Jan R. se k dětem dostal prostřednictvím spolku Děti ráje železnice (pořádajícího tábory a kroužky). Muž byl přitom už dřív dvakrát trestaný za znásilnění dítěte. Zatímco policie se chystá uzavřít poslední spis, experti pracují na změně zákona, aby se něco takového už nemohlo opakovat.

Poslední sbohem tragicky zesnulému hasiči. Truchlící rodina zveřejnila jeho parte

4. prosince 2022 17:19

Měl to být klidný adventní čas, který by dobrovolný hasič Jan strávil se svou ženou. Společně se těšili na jejich prvního potomka. Osud vše změnil, když se při jednom ze zásahů na Jana Dvořáka zřítil strop poničeného domu, který pomáhal hasit. Truchlící rodina nyní zveřejnila parte, s oblíbeným požárníkem se jeho nejbližší a známí rozloučí ve středu.

Soud zprostil lékaře Bartáka obžaloby z plánování vražd a vydírání. Chyběly důkazy

2. prosince 2022 11:22

Krajský soud v Liberci v pátek zprostil obžaloby lékaře Jaroslava Bartáka. Nepodařilo se prokázat, že by ve vězení skutečně plánoval tří vraždy a vydírání. Zproštění navrhl i státní zástupce Jan Černý. Barták vinu od počátku odmítal. Hájil se tím, že o svých plánech mluvil ve vězeňských debatách, které nemyslel vážně.