CNN Prima News Liberecký kraj

Liberecký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Liberecký kraj“

Na Kokořínsku hořel les. Hasiči měli problém se k němu dostat, hadice natáhli na 300 metrů

1. června 2023 07:42

V CHKO Kokořínsko hořel ve středu v podvečer les, hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Požár zasáhl přibližně hektar lesa v katastru obce Dobřeň na Mělnicku. Podle vyšetřovatele bylo jeho příčinou neprokázané cizí zavinění. Nikdo se nezranil a škoda nevznikla, uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

RADAR: Do Česka vtrhne léto, kvůli suchu hrozí požáry. Praha místy zakázala i kouření cigaret

29. května 2023 07:58

Relativně slunečné počasí by podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mělo vydržet i v tomto týdnu. Teploty se vyšplhají až k 27 °C. V pondělí proto platí i výstraha před vznikem požáru, a to například v Praze i dalších krajích. Hlavní město od 12 hodin zakázalo rozdělávání ohňů na vybraných místech. Zákaz se týká i kouření cigaret.

Smrtelná past u cesty: Liščátko si z betonové jámy zakňouralo o pomoc, srnče nepřežilo

27. května 2023 10:43

Ochránci zvířat upozorňují na velké množství nezabezpečených melioračních šachet na polích a loukách, ze kterých se stávají smrtelné pasti. Z jedné takové betonové jámy zachránci naposledy vytáhli liščí mládě, které mělo štěstí, že jeho naříkání slyšeli kolemjdoucí turisté. Snadno do nich však může spadnout kromě menších živočichů i malé dítě.

Vybrala jsem si děti. Ředitelka střední v Liberci neuposlechla pokyn kraje, otevře více tříd

25. května 2023 21:58

Rodiče stovek dětí na Liberecku, které se na žádnou střední školu v prvním kole přijímaček nedostaly, doslova nadzvedlo podle nich absurdní rozhodnutí kraje. Na jedné z mála škol, kde ještě volná místa jsou, požádal ředitelku, aby otevřela místo čtyř plánovaných tříd pouze tři a místo 120 dětí přijala jen 90. Pokyn však odmítla uposlechnout a jak sama tvrdí, vybrala si děti.

Posadíme 34 žáků do každé třídy, navrhuje Fiala. Ohrozí to kvalitu výuky, varují učitelé

25. května 2023 16:20
Aktualizováno

Nedostatek kapacit středních škol pro školní rok 2023 až 2024 chce stát řešit využitím maximální kapacity až 34 žáků ve třídě. V nejžádanějších oborech mohou vznikat nové třídy. Po čtvrtečním jednání s hejtmany a ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN) to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle školských asociací by však takový krok mohl vést ke snížení kvality výuky a naplnění tříd mohou navíc bránit prostorové možnosti školních budov.