CNN Prima News Liberecký kraj

Liberecký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Liberecký kraj“

Černý den pro hasiče v Raspenavě. Zemřel jejich dlouholetý šéf, v kraji nikdo nevelel déle

V neděli zemřel nejdéle sloužící velitel hasičské stanice v Raspenavě Josef Hanzl. Odešel v pouhých 57 letech. Stanici vedl neuvěřitelných 27 roků a v průběhu kariéry se mu podařilo získat řadu ocenění. Sbor vyjádřil upřímnou soustrast rodině se ztrátou jejich milovaného. O smutné zprávě informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje (HZS) na svých stránkách.

Při výšlapech za výhledy v Rokytnici nad Jizerou propotíte tričko. Ale stojí za to

Rokytnici nad Jizerou má asi většina z nás spojenou s lyžemi a snowboardem a představou pohodové jízdy z Lysé hory. Rokytnice toho ale umí nabídnout mnohem více, a to i v době, kdy na zdejších kopcích neleží ani centimetr sněhu. Za vidění stojí místní radnice, muzeum a galerie Starý kravín. Nejvyhledávanějším cílem jsou ovšem vyhlídky na vrcholu Stráže.

Cyklistku za Cvikovem smetl kamion, střet zabrala kamera. Řidič nedodržel minimální odstup

Hrozivou nehodu cyklistky, kterou doslova smetl kamion, zachytila kamera ve Cvikově na Českolipsku. Řidič nákladního auta ženu předjížděl jen s odstupem pár centimetrů a zřejmě tlaková vlna ji srazila z kola na zem. Naštěstí přežila. Zdravotníci ženu s řadou zranění letecky transportovali do liberecké nemocnice, kde ji lékaři operovali a hospitalizovali na jednotce intenzivní péče, potvrdila pro CNN Prima NEWS mluvčí českolipské policie Ivana Baláková, podle níž zraněná utrpěla i psychické trauma.

Po zásahu bleskem v Liberci zůstala v nemocnici poslední dívka. Ostatní mohli jít domů

Jedinou stále hospitalizovanou z těch, které zasáhl blesk při dětském dni ve Vratislavicích nad Nisou, zůstává jedenáctiletá dívenka v nemocnici v Praze. Lékaři již propustili do domácího ošetřování zbylé pacienty. Mluvčí Krajské nemocnice v Liberci, kde skončilo celkem devět dospělých a deset dětí, Václav Řičář pro CNN Prima NEWS potvrdil, že v úterý odešlo domů posledních šest lidí, kteří zde zůstávali. Dvě děti propustili domů i lékaři z nemocnice v Jablonci nad Nisou.

Neštěstí v Liberci: Blesk zasáhl 18 lidí včetně dětí. Zraněné oživovali záchranáři

Aktualizováno

Po úderu blesku do stromu v zámeckém parku během dětského dne v Liberci se v neděli odpoledne zranilo 18 lidí, uvedl mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář. Do liberecké nemocnice převezli záchranáři sedm dospělých a osm dětí, do nemocnice v Jablonci nad Nisou dvě osoby a do pražské nemocnice v Motole transportoval vrtulník z preventivních důvodů jedno dítě.

Havárii vozu u Turnova ohlásily chytré hodinky. Ukázaly nám přesné místo, pochvalují si hasiči

Chytré hodinky jednoho z účastníků sobotní dopravní nehody poblíž obce Paceřice u Turnova automaticky nahlásily údaje operačnímu středisku hasičů. Díky získaným údajům dokázali operátoři nejen lokalizovat místo havárie, ale také zkontaktovat majitele hodinek. Vážně vypadající nehoda se obešla bez vážnějších zranění. Automatická upozornění na nebezpečné události od chytrých hodinek, telefonů a palubních počítačů aut postupně přibývá.