CNN Prima News Libor Tampier
Libor Tampier

Libor Tampier

reportér CNN Prima NEWS

Je krajským reportérem pro Liberecký kraj a autorem článků on-line redakce CNN Prima NEWS.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Liberecký kraj

ODS zrušila místní sdružení v Liberci kvůli korupci. Začínáme znovu, řekl šéf strany v kraji

Výkonný výbor ODS zrušil místní sdružení občanských demokratů v Liberci. Spolu s ním ve straně skončili také náměstek libereckého primátora Petr Židek a šéf stavební firmy Syner Petr Syrovátko. Strana tak reagovala na korupční skandál, v němž oba dva bývalí vlivní členové místní buňky figurují. Policie je obvinila kvůli machinacím s veřejnými zakázkami a korupci.

Další příspěvky autora

V korupční kauze liberecké radnice je obviněný i šéf hokejového klubu Bílí Tygři. Vinu odmítá

Aktualizováno

V korupční kauze spojené s libereckou radnicí je obviněný předseda představenstva liberecké stavební, developerské a investiční společnosti Syner Group a prezident hokejového klubu Bílí Tygři Liberec Petr Syrovátko. Usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal, vinu ale, jak plyne z jeho prohlášení, odmítá. V případu rozděleném na tři části je tak obviněných celkem osm lidí, dva z nich soud ve čtvrtek poslal do vazby.

Nekompromisní boj proti HHC rozčílil prodejce. Policie mi vzala i to legální, zuří obchodník

Ministerstvo zdravotnictví dalo pokyn k zátahu na prodejce HHC. Pracovníci z hygienických stanic a také inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) a Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) následně během března vyrazili do 2 500 kamenných prodejen a e-shopů. Kontroloři přitom spolupracovali s policisty, kteří nekompromisně zabavovali vše, co jen připomínalo HHC.

Střelba na strážníka v Jablonci: Vyhrocený spor ukončili až policisté se samopaly a štíty

Až policisté ozbrojení samopaly v neděli ukončili vyhrocenou situaci v Jablonci nad Nisou. Důvodem byly sousedské spory, jež vyvrcholily střelbou ze vzduchovky na strážníka, který přijel konflikt řešit. Na zahradu rodinného domu následně vtrhly přivolané posily. Podle informací redakce CNN Prima NEWS uniformovaní muži odvezli dvě osoby v poutech.

V Česku přibývá 17letých řidičů. Mnozí chtějí auto i vlastnit, mezi úřady ale panuje chaos

V Česku už mají nově řidičák stovky sedmnáctiletých šoférů. Za volant zatím smějí jen v doprovodu mentora. O novinku je velký zájem. Jenže se ukazuje, že zákonodárci nemysleli úplně na všechno. Někteří sedmnáctiletí řidiči totiž chtějí auto nejen řídit, ale i vlastnit. A úředníci se nemohou shodnout na tom, zda jim to povolit. Reportér CNN Prima NEWS oslovil tři registry vozidel a dostal tři zcela odlišné odpovědi. Do věci se nakonec na podnět redakce vložilo ministerstvo dopravy, které slíbilo postup úřadů sjednotit.

Boj proti černému kašli: Očkování by mohly hradit pojišťovny, vakcíny již nyní rychle mizí

Očkování proti černému kašli pro dospělé by mohly hradit zdravotní pojišťovny, stejně jako to bylo při covidu. Rozhoduje o tom imunizační komise složená z expertů, zástupců ministerstva zdravotnictví a pojišťoven. Podle epidemiologů je vakcinace jedinou možností, jak chránit ty nejzranitelnější. Přestože vrchol epidemie odhadují lékaři na konec dubna, komise by o případném bezplatném očkování měla podle zjištění CNN Prima NEWS jednat až někdy v červnu.