CNN Prima News Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko

Výpis příspěvků ke štítku „Lichtenštejnsko“

Šok pro českou diplomacii. Náhle zemřela velvyslankyně ve Švýcarsku, bylo jí 55 let

2. listopadu 2022 11:09

Ve věku 55 let v úterý v Bernu náhle zemřela velvyslankyně České republiky ve Švýcarsku a v Lichtenštejnsku Kateřina Fialková. Oznámilo to ministerstvo zahraničí. Podle české diplomacie patřila Fialková po sametové revoluci k vůdčím osobnostem, které přivedly Česko do mezinárodních organizací, a byla také první vysoce postavenou Češkou v Severoatlantické alianci (NATO), kde pracovala v kabinetu generálního tajemníka George Robertsona.

Lichtenštejnský parlament debatoval o zemětřesení. V ten moment jím začalo otřásat

2. září 2022 08:01

Budovou lichtenštejnského parlamentu ve čtvrtek odpoledne otřáslo zemětřesení o síle 4,1 stupně. Stalo se tak právě během debaty o pojištění proti zemětřesení v malých evropských státech. Na záznamu, který publikoval server Euronews, je slyšet předseda Albert Frick, který při druhém silnějším otřesu nařídil dočasně přerušit jednání.

Do Česka bez testu i očkování. Od pátku se ruší koronavirová omezení pro příjezd z EU

17. března 2022 23:33

Česká republika od pátku ruší všechna koronavirová omezení pro příjezd ze zemí Evropské unie (EU) a dalších osmi evropských států. Lidé nebudou muset vyplňovat příjezdový formulář, povinné nebude ani potvrzení o testu, očkování nebo prodělané nemoci. Vyplývá to z aktualizovaného opatření, které ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo na svém webu. Epidemie koronaviru v Česku i dalších evropských zemích v posledních týdnech výrazně polevila.

Komplikace pro neočkované. Návrat z Dánska, Islandu a Norska se od pondělí ztíží

29. října 2021 13:52

Neočkovaní Češi budou mít od pondělí složitější návrat z Dánska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska. Všechny čtyři země se na covidovém semaforu přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Naopak z Kypru bude návrat jednodušší. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Změna na covidovém semaforu: Návrat ze Slovenska bude složitější, odjinud jednodušší

1. října 2021 13:51

Od pondělí bude složitější návrat ze Slovenska a Lucemburska do Česka. Obě země se na tzv. mapě cestovatele přesunou z oranžové kategorie se středním rizikem nákazy covidem do červené, kde je riziko nákazy vysoké. Do oranžové kategorie se přesunují Maďarsko a Lichtenštejnsko, do zelené s nízkým rizikem nákazy se pak posunou Malta a Azorské ostrovy, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo zdravotnictví.

Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené

30. července 2021 15:39

Cestováni od pondělí zpřísní. Neočkovaní budou muset po návratu z Francie a Dánska na PCR test i do izolace, země se přesouvají do červené kategorie. Oranžová se rozšiřuje o Itálii, Švýcarsko a Island, uvádí ministerstvo zahraničí. Německo bude od neděle vyžadovat, aby měli lidé při vstupu do země buď negativní test na COVID-19, potvrzení o uzdravení nebo doklad o očkování.

Problémy při vydávání covid pasů. Systém kolabuje a přijal očkovací údaje z 19. století

3. července 2021 15:26

Ani start digitálních covidpasů, které začaly v Evropské unii fungovat ve čtvrtek, se neobešel bez problémů. Zahraniční státy sice hlásí ze strany svých občanů velký zájem, jenže kvůli enormnímu náporu on-line systémy často nefungovaly. Bezpečnostní experti navíc varují před digitálním podpisem, kterého už internetoví hackeři zneužívají. Aplikace dokonce přijala i vymyšlený očkovací certifikát z roku 1890.

V zemích EU již platí covidové certifikáty. Nezaručují ale cestování bez omezení

1. července 2021 16:13

Obyvatelé zemí Evropské unie již mohou využívat covidové certifikáty, které jim až na výjimky zaručí cestování bez dodatečných omezení. Osvědčení o očkování, negativním testu či prodělané nemoci začaly uznávat všechny unijní země, ale i Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Kvůli šíření delta varianty koronaviru ale zároveň není vyloučeno, že některé státy budou vyžadovat dodatečný test či karanténu.

Chystáte se autem na dovolenou k moři? Známe ceny dálničních známek i výše mýtného

10. června 2021 15:06

Loni jsme si zahraniční dovolené u moře příliš neužili. Letos už se blýská na lepší časy a zatím to vypadá, že bychom konečně mohli vyrazit také do zemí se slanou vodní plochou v přírodním prostředí. Připravili jsme proto přehled jednotlivých dálničních poplatků, které budete muset složit, abyste se dostali do vysněných přímořských destinací. Pochopitelně jsme nevynechali Chorvatsko, Itálii ani Bulharsko.

Situace se nelepší: Dvanáctý den v nejvyšší pohotovosti, PES stále na 87 bodech

10. ledna 2021 07:52

Rizikový index protiepidemického systému PES zůstal k dnešku na 87 bodech. Tři ze čtyř sledovaných kritérií se mírně zhoršila, naopak jeden ukazatel se mírně zlepšil. V sobotu přibylo 8 406 prokázaných případů covidu, tedy nejméně v týdnu, oproti minulé sobotě ale zhruba o 3 400 více. Testů bylo méně než v předchozí dny. Dvanáctý den se tak skóre, podle kterého se v Česku řídí opatření proti šíření nemoci COVID-19, drží na pátém, nejvyšším stupni pohotovosti. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.