reklama
CNN Prima News Louisiana

Louisiana

Výpis příspěvků ke štítku „Louisiana“

Nebezpečný hurikán Ida udeřil na pobřeží Louisiany. Přesně 16 let po ničivé Katrině

29. srpna 2021 19:01

Pobřeží amerického státu Louisiana zasáhl hurikán Ida, který meteorologové označují za mimořádně nebezpečný a za jeden z nejsilnějších za posledních 170 let. Ida je na pětibodové Saffirově-Simpsonově škále hurikánem čtvrté kategorie, doprovází ji vítr o rychlosti až 240 kilometrů v hodině. Oznámilo to v neděli americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Mexiko zasáhl hurikán Nora, na Louisianu se žene silnější Ida. Hrozí povodně i sesuvy půdy

29. srpna 2021 05:46

K západnímu pobřeží Mexika dorazil hurikán Nora, který podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) může ve státě Jalisco způsobit bleskové povodně a sesuvy půdy. Ještě mnohem nebezpečnější bude podle meteorologů hurikán Ida, který se Mexickým zálivem blíží k americkému státu Louisiana a který má v následujících hodinách podstatně zesílit.

Muže štvala dopravní zácpa, tak skočil z mostu. Po boji o život skončil v poutech

13. července 2021 14:32

Hodně netradičně řešil frustraci z dopravní zácpy muž v americkém státě Louisiana. Před zraky vyděšených lidí se rozeběhl, přeskočil zábradlí mostu a po několika vteřinách volného pádu skončil v řece. Při svém kaskadérském kousku se ale zranil a ve vodě bojoval o holý život. Když ho vyčerpaného našli policisté, rovnou mu nasadili pouta.

Maturant si nesměl pro vysvědčení kvůli nevhodné obuvi. Učitel mu půjčil svoje boty

3. června 2021 23:14

Stačilo málo a středoškolákovi z americké Louisiany by unikl dlouho očekávaný maturitní ceremoniál. Pracovníci školy ho na něj nechtěli pustit kvůli jeho špatné obuvi. Situaci nakonec zachránil jeden z učitelů, který studentovi věnoval své vlastní boty, byť o dvě čísla větší. Sám se pak objevil na předávání maturitního vysvědčení v ponožkách, informuje web CNN.

reklama