CNN Prima News Louisiana

Louisiana

Výpis příspěvků ke štítku „Louisiana“

CNN: Hororový začátek roku v USA. Téměř dvě masové střelby denně a desítky zbytečných obětí

24. ledna 2023 14:53

Jen za první tři týdny v roce 2023 došlo v USA ke 38 masovým střelbám, při nichž byly usmrceny či zraněny desítky lidí. Tragické statistky opět v zemi rozdmýchaly debaty ohledně zákona o držení zbraní. Podle odhadu švýcarské společnosti Small Arms Survey Američané vlastní téměř 400 milionů střelných zbraní.

Zničené domy, vyvrácené stromy a desítky zraněných. Americkým jihem se přehnala tornáda

5. listopadu 2022 05:19

Částmi amerických států Texas, Arkansas a Oklahoma se v pátek prohnala silná bouře s tornády. Živel srovnal se zemí desítky budov, nejméně jeden člověk zemřel a dvě desítky dalších osob utrpěly zranění. Záchranáři pátrají po pohřešovaných, lidé podle nich mohou být uvěznění v troskách domů, informovala v sobotu agentura AP.

Revoluční verdikt soudu: Potratové kliniky v USA už zavírají. Slavný den, slaví duchovní

25. června 2022 08:57

V některých amerických státech začaly zavírat potratové kliniky bezprostředně poté, co nejvyšší soud v pátek zrušil právo amerických žen na přerušení těhotenství, dané verdiktem z roku 1973. Asi polovina z 50 amerických států pravděpodobně po přelomovém výroku nejvyšší americké soudní instance zavede nová omezení nebo zákazy potratů, uvedla britská stanice BBC. V některých státech přitom začal zákaz interrupcí již platit.

Záplavy v USA si vyžádaly minimálně 46 obětí. Jsou mezi nimi rodiny i zdravotníci

3. září 2021 08:02
Aktualizováno

Nejméně 46 mrtvých si podle nejnovější bilance vyžádaly ve státě New York a širším okolí bleskové záplavy, rekordní srážky a silný vítr z noci na čtvrtek, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu. Jenom ve státě New Jersey zemřelo 23 lidí, uvedl guvernér Phil Murphy. Patnáct obětí hlásí samotné město New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu a zákazu cestování.