CNN Prima News Lovosice

Lovosice

Výpis příspěvků ke štítku „Lovosice“

Kauzy expolitika z Lovosic gradují. Policie žádala vazbu, stíhán však bude na svobodě

Aktualizováno

Okresní soud v Ústí nad Labem bývalého místostarostu Lovosic Miroslava Závadu (dříve ODS) do vazby neposlal. Policie ho obvinila z podvodu, hrozí mu za to osm let vězení. Podle informací CNN Prima NEWS obvinění souvisí s veřejnými zakázkami v příspěvkové organizaci Ústeckého kraje Krajské majetkové, ve které Závada do čtvrtka působil jako zástupce ředitelky. Kriminalisté spolu s ním obvinili i exmístostarostku Lovosic Vladimíru N., které měl Závada mimo jiné zakázky dohazovat. Oba obvinění figurují také v případu mileneckého trojúhelníku, který skončil pokusem o vraždu.

Bývalého místostarostu Lovosic zadrželi kriminalisté. Roli mají hrát zakázky pro milenku

Severočeští kriminalisté zadrželi bývalého místostarostu Lovosic Miroslava Závadu. Podle informací CNN Prima NEWS by to mohlo souviset se zakázkami v příspěvkové organizaci Ústeckého kraje Krajské majetkové, ve které Závada působí jako zástupce ředitelky. Na jeho zadržení upozornil novináře ve středu dopoledne krajský soud, před kterým se měl Závada zpovídat z obžaloby z pokusu o vraždu.

Srážka osobního vlaku s nákladním autem v Lovosicích. Záchranáři odvezli dítě do nemocnice

V Lovosicích na Litoměřicku se v pondělí střetl osobní vlak s nákladním autem. Do nemocnice převezli záchranáři na preventivní prohlídku jedno dítě. Nehoda se provozu na trati nedotkla. Škodu předběžně odhadl dopravce na 25 milionů korun, podle prvotního šetření je vlaková jednotka neopravitelná, uvedl Jiří Dlabaja, mluvčí společnosti AŽD Praha, která provozuje linku mezi Mostem a Litoměřicemi.

Vykopnul dveře ložnice, pak zazněl výstřel. Milenka expolitika z Lovosic svědčila u soudu

Soud v Ústí nad Labem pokračoval ve středu v projednávání případu bývalého místostarosty Lovosic, který podle obžaloby loni v lednu svou legálně drženou zbraní postřelil manžela své milenky. Právě ona u soudu promluvila a popsala okolnosti celého případu. Již dříve svou verzi příběhu představil soudnímu senátu i sám expolitik. Verdikt by měl zaznít příští rok v únoru.

Švestková dráha: Trať, kde se testují autonomní vlaky. Dokáží zabránit nehodě

Když se řekne Švestková dráha, málokoho napadne železnice. Je to ale skutečně tak. Jedná se o trať, kterou kdysi dávno lemovaly švestkové sady. Stromy sice skoro vymizely, ale trať dostala novou tvář. Cestující po ní vozí moderní vlaky, aby se lidé mohli kochat krásou Českého středohoří. Vše došlo až tak daleko, že se desítky kilometrů železnice proměnily ve vysoce moderní dráhu, na které jsou testovány poslední hity v železniční dopravě. Dokonce i autonomní vlaky.

Čtyři zranění po výbuchu v Babišově továrně na řepku. Policie mluví o trestném činu

Aktualizováno

Škodu po výbuchu v areálu Preolu v Lovosicích provozovatel předběžně odhadl na 200 milionů korun. Zásah zatím hasiči neukončili, na místo už ale jen dohlížejí závodní hasiči Lovochemie, řekl v úterý večer mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Záchranáři po výbuchu ve výrobě biopaliv ošetřili čtyři lidi, policie událost vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti a prověřuje, zda případně nebyly porušeny bezpečnostní předpisy.