CNN Prima News Lovosice

Lovosice

Výpis příspěvků ke štítku „Lovosice“

Švestková dráha: Trať, kde se testují autonomní vlaky. Dokáží zabránit nehodě

26. listopadu 2022 23:23

Když se řekne Švestková dráha, málokoho napadne železnice. Je to ale skutečně tak. Jedná se o trať, kterou kdysi dávno lemovaly švestkové sady. Stromy sice skoro vymizely, ale trať dostala novou tvář. Cestující po ní vozí moderní vlaky, aby se lidé mohli kochat krásou Českého středohoří. Vše došlo až tak daleko, že se desítky kilometrů železnice proměnily ve vysoce moderní dráhu, na které jsou testovány poslední hity v železniční dopravě. Dokonce i autonomní vlaky.

Politická kampaň zblízka: Knihy Babiš rozdává s úsměvem, nepříjemné otázky odmítá

29. září 2021 08:52

Premiér Andrej Babiš (ANO) ukazuje, že jeho kampaň nikdy nekončí. Desítky svých knih rozdal i na vládním výjezdu. Za den navštívil několik firem a také nádraží, které se má rekonstruovat. Štáby CNN Prima NEWS sledují, jak vypadá kampaň všech stran a hnutí, které by se podle průzkumů měly dostat do Sněmovny. Uvidíte je v abecedním pořadí.

Čtyři zranění po výbuchu v Babišově továrně na řepku. Policie mluví o trestném činu

6. července 2021 00:34
Aktualizováno

Škodu po výbuchu v areálu Preolu v Lovosicích provozovatel předběžně odhadl na 200 milionů korun. Zásah zatím hasiči neukončili, na místo už ale jen dohlížejí závodní hasiči Lovochemie, řekl v úterý večer mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Záchranáři po výbuchu ve výrobě biopaliv ošetřili čtyři lidi, policie událost vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti a prověřuje, zda případně nebyly porušeny bezpečnostní předpisy.

Nehoda nákladního vlaku na Teplicku. Vykolejily čtyři vagóny

26. září 2020 10:29
Aktualizováno

Nákladní vlak vykolejil v sobotu ráno v Úpořinách na Teplicku. „Podle prvotních informací vykolejily čtyři vagóny,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nikdo není zraněný. Podle informací Českých drah je provoz na trati Úpořiny–Radejčín přerušen. Pro osobní dopravu zajistily České dráhy autobusovou přepravu.

Závody ve vyhledávání lidí v sutinách: Některým psům stačilo pár vteřin

23. srpna 2020 05:47

Výbuch v domě, zemětřesení nebo třeba pátrání po ztracených lidech. Právě v těchto mimořádných situacích často nastupují do akce kynologové se svými speciálně vycvičenými psy. Vyhledávání zavalených lidí v sutinách v sobotu nacvičovali na Litoměřicku. Podpořit své kolegy přijel také hasič, který pomáhal se svým psem ve výbuchem zničeném Bejrútu.

Dálnici D8 u Lovosic uzavřel na několik hodin požár kamionu

3. srpna 2020 07:38
Aktualizováno

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany byla u Lovosic od noci téměř deset hodin zavřená. V úseku, který je kvůli stavebním pracím zúžený do jednoho pruhu, najel kamion do betonových svodidel. Vozidlo začalo hořet. Řidič stihl včas vystoupit, nikdo nebyl zraněn.