Ústecký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Neuchránil jsem ho, zemřel jsem uvnitř. Otec ubodaného chlapečka z Mostu promluvil o tragédii
Krimi

Neuchránil jsem ho, zemřel jsem uvnitř. Otec ubodaného chlapečka z Mostu promluvil o tragédii

Zdrcený Francesco M. je od tragické smrti svého čtyřletého syna v Mostu sám jako mrtvý, sdělil deníku Blesk. Zároveň se viní z dohry mrazivé události, jež otřásla celým Českem. „Nechal jsem ho zabít, neuchránil jsem ho,“ lamentoval nad osudem malého chlapce, kterého další muž při potyčce pobodal Francescovi v náručí. Zlomený otec se vyjádřil i na adresu obviněného. Ten podle svého advokáta chlapci ublížit nechtěl a činu lituje.

Obviněný ze zabití chlapečka v Mostě jde do vazby. Policie ho raději přivedla zadním vchodem

30. května 2023 10:13

Okresní soud v Mostě v úterý dopoledne poslal do vazby 31letého muže v souvislosti s víkendovým případem úmrtí dítěte. Obviněný se podle kriminalistů na ulici v Mostě pokusil zavraždit 46letého soka, při útoku ale smrtelně poranil čtyřletého chlapce. Nožem ho měl bodnout do krku, ten v sanitním voze zemřel. Policisté obvinili i druhého účastníka konfliktu.

Držel jsem mu hlavičku, všude byla krev. Svědek popsal snahu o záchranu chlapečka v Mostě

29. května 2023 16:01

Desítky plyšáků, svíčky i dojemné vzkazy. Před 14. Základní školou v Mostě se rozrůstá improvizované pietní místo za mrtvého chlapce, který se o víkendu stal obětí šarvátky mezi dvěma muži. „Konflikt se odehrál mezi dvěma muži, přičemž jeden z nich měl v náručí malé dítě. To při potyčce utrpělo bodnořezné zranění, jemuž i přes veškerou snahu zdravotníků o jeho záchranu na místě podlehlo,“ uvedl krajský mluvčí policie Kamil Marek s tím, že podezřelého, 31letého muže, zadržel policista ve svém volnu.

Smrt chlapečka zastavila život v Mostě. Máme no go zóny, bojíme se i ve dne, říká zastupitelka

29. května 2023 07:39

Most a jeho okolí patří dlouhodobě z pohledu kriminality mezi nejrizikovější místa v Česku. Severočeský region trápí zejména násilná a majetková trestná činnost. O bezpečnosti ve městě promluvila i opoziční zastupitelka Alena Dernerová, která po tragické smrti čtyřletého chlapce přiznala, že v Mostě existují takzvané „no go zóny“, do nichž se lidé neodváží vkročit někdy ani během dne.

Nejtragičtější dny roku. O víkendu zemřelo při nehodách na českých silnicích 10 lidí

28. května 2023 22:49

O víkendu zemřelo v Česku při dopravních nehodách dohromady zatím deset lidí. V sobotu bylo obětí nehod pět a za neděli zatím do večera také pět. Jde tak o nejtragičtější dny letošního roku spolu s 21. dubnem, kdy rovněž zahynulo při haváriích pět lidí. Vyplývá to z informací policie. Celkový počet obětí nehod od začátku května je ale letos zatím nižší než loni za stejnou dobu.

Hrozné, celý život měl před sebou. Lidé truchlí za chlapečka z Mostu, popsali detaily útoku

28. května 2023 21:03

Na zemi ležela dětská pistole celá od krve, pohádali se Čech a Ital. Tak svědci líčí tragický sobotní incident v Mostě, kdy po napadení zemřel teprve čtyřletý chlapec. Neshodnou se však na verzi, který z mužů – zda současný, nebo bývalý partner chlapcovy matky – nakonec zaútočil. Policisté již v případu obvinili 31letého muže z pokusu o vraždu a usmrcení z nedbalosti.

Drogy za tragédií v Mostě? Dítě měl zabít jeden z partnerů ženy, lidé na místě zapalují svíčky

28. května 2023 14:16

Policie v souvislosti se smrtí malého chlapce v Mostě obvinila jednoho muže z pokusu vraždy a usmrcení z nedbalosti. Útočil na jiného muže, přitom smrtelně zranil dítě. Kriminalisté na místě stále pátrají po vražedné zbrani. Nedaleko od místa tragédie také vzniklo improvizované pietní místo. Svou roli v útoku podle sousedů mohly sehrát i drogy.

Tragédie v Mostě. Muž měl zaútočit nožem na otce se synem v náručí, pobodané dítě zemřelo

27. května 2023 21:02
Aktualizováno

Policisté v Mostě prověřují sobotní úmrtí dítěte v ulici Rozmarýnová. V souvislosti s případem zadrželi dvě osoby. Podle informací CNN Prima NEWS zemřel po útoku nožem zhruba čtyřletý chlapec. „Na místě probíhá rozsáhlá pátrací akce k nalezení předmětů, jež mohou mít s incidentem souvislost,“ sdělila policie v neděli na Twitteru.

Kraj se rozkládá na severozápadě České republiky. Nachází se zde Krušné hory s horou Klínovec a České středohoří s horou Milešovka. Necelých 800 tisíc obyvatel žije v okresech Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny, Most, Teplice a Ústí nad Labem.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.