Ústecký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Soudy

Tragický požár ve Vejprtech: Žaloba viní ředitele ústavu. Při neštěstí zemřelo devět lidí

Státní zastupitelství podalo žalobu na ředitele Městské správy sociálních služeb ve Vejprtech na Chomutovsku, pod kterou patří domov pro mentálně postižené. Kvůli jeho požáru v roce 2020 zemřelo devět lidí. Informaci potvrdila okresní státní zástupkyně Eva Seifertová. Řediteli Viktoru Koláčkovi hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti trest od tří do deseti let vězení.

Zabil se roztokem pro zvířata. Veterinář z Ústecka, který ho muži prodal, dostal podmínku

Podmíněný tříletý trest si od Krajského soudu v Ústí nad Labem odnesl ve čtvrtek 83letý veterinář Miloš Helebrant z Chomutovska. Ten podle obžaloby prodal člověku nebezpečný roztok určený pro zvířata. Kupující ho užil sám a zemřel. Znalci u soudu uvedli, že se zkušený veterinář nechal mužem zmanipulovat. Za veterináře se postavila i rodina zemřelého.

V kauze korupce poslal soud do vazby oba ředitele nemocnic i známého podnikatele

Aktualizováno

Soud ve středu poslal do vazby ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Je pátým z deseti obviněných, pro které státní zástupce žádal vazbu. Soud všem jeho žádostem vyhověl. Do vazební věznice kromě Veleva putoval také bývalý generální ředitel ústecké Krajské zdravotní Petr Malý, podnikatel Tomáš Burian, Miroslav Hůserka a Jan Mára. Podle informací Deníku N organizovanou skupinu ovlivňující veřejné zakázky v krajských nemocnicích řídil Burian.

Policisté zasahovali v Krajské zdravotní v Ústí a v jihlavské nemocnici. Zadrželi dva ředitele

Aktualizováno

Policie zadržela deset lidí v České republice kvůli podezření z korupce při nákupu zdravotnického materiálu pro nemocnice. Uvedl to dnes Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) na webu. O konkrétních jménech a místech úřad neinformoval, ale Národní centrála organizovaného zločinu (NCOZ) dnes zasahovala mimo jiné v sídle Krajské zdravotní v Ústí nad Labem a v Nemocnici Jihlava. Mezi podezřelými jsou generální ředitel a manažeři zadavatele a také ředitelé dodavatelů zdravotnické techniky, uvedl úřad. Škoda, kterou podezřelí z korupce způsobili rozpočtu EU při nákupu materiálu pro nemocnice a kterou policie dosud zdokumentovala, činí skoro milion eur, tedy asi 25 milionů Kč. Vyšetřování ale pokračuje a škoda může být podle EPPO podstatně vyšší.

Kraj se rozkládá na severozápadě České republiky. Nachází se zde Krušné hory s horou Klínovec a České středohoří s horou Milešovka. Necelých 800 tisíc obyvatel žije v okresech Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny, Most, Teplice a Ústí nad Labem.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.