Lyon

Výpis příspěvků ke štítku „Lyon“

Smrt za strženou vlajku. Fotbalové veselí ve Francii nepřežil mladý chlapec, srazil ho řidič

15. prosince 2022 10:09

V jihofrancouzském městě Montpellier přišel ve středu večer o život čtrnáctiletý chlapec, když ho při oslavách výhry francouzského národního týmu nad Marokem v semifinále fotbalového mistrovství světa srazilo auto. Informovala o tom francouzská média v čele s deníkem Le Figaro. Podle nich řidič z místa ujel, policie po něm pátrá.

Chceme revoluci. Po celé Francii vypukly po oznámení výsledků voleb bouřlivé protesty

25. dubna 2022 00:25

V některých velkých francouzských městech v neděli vypukly po oznámení očekávaných výsledků prezidentských voleb protesty. V centru Paříže podle médií policie rozháněla demonstranty nespokojené s výsledkem slzným plynem stejně jako v Rennes, kde protestující i zapálili v ulicích barikádu. Demonstrace o několika stovkách lidí jsou hlášeny rovněž z Marseille, Toulouse, Lyon, Nantes, či ze Štrasburku.

Macrone, podej demisi! Přes 200 tisíc Francouzů protestovalo proti covidovým pasům

31. července 2021 23:55

V Paříži i řadě dalších francouzských měst se v sobotu konaly demonstrace odpůrců takzvaných covidových pasů, jimiž se bude od 9. srpna nutné prokázat před vstupem na většinu veřejných míst. Podle ministerstva vnitra vyšlo do ulic přes 200 tisíc lidí, což je více než předchozí dvě protestní soboty. V Paříži se část demonstrantů střetla s policií. Na několika místech protestující útočili na novináře, uvedla agentura AFP.

Proti zdravotnické diktatuře. Ve Francii protestovalo 160 tisíc lidí, zasahovala policie

24. července 2021 22:55

Ve městech napříč Francií se v sobotu konaly desítky demonstrací proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá. Zapojilo se do nich přes 160 000 lidí, z toho 11 000 v Paříži, uvedlo ministerstvo vnitra. Původně se odhadovala celková účast kolem 110 000 osob. V metropoli a v Lyonu se demonstranti střetli s policií, která použila slzný plyn, uvedla televizní stanice BFM.

Francie jako ekoráj: Reklamy jen na elektroauta, válka s naftou a veggie strava

2. června 2021 05:57

Francouzskou sněmovnou prošel přísný klimatický zákon, který tvrdě dopadne mimo jiné na automobilovou dopravu. Pokud jej schválí senát, v zemi se například nebudou moci vysílat reklamy na auta se spalovacími motory. Promovat se tak budou pouze elektromobily. Zákon omezí i prodej určitých aut a jízdu v centrech měst, dopadne i na leteckou dopravu a školství.

Francouzi prchají před pandemií: Vlaky z Paříže jsou přecpané, večer začne lockdown

19. března 2021 11:05

Pařížané prchají z města poté, co ve čtvrtek francouzský premiér Jean Castex vyhlásil kvůli špatné epidemické situaci přísnou uzávěru v několika francouzských departementech a regionu Ile-de-France, kde leží hlavní město. Píše o tom deník Le Figaro. Lidé neztráceli čas a rezervovali si jízdenky na vlak, než v pátek večer vstoupí opatření v platnost.