reklama

Lyon

Výpis příspěvků ke štítku „Lyon“

Macrone, podej demisi! Přes 200 tisíc Francouzů protestovalo proti covidovým pasům

31. července 2021 23:55

V Paříži i řadě dalších francouzských měst se v sobotu konaly demonstrace odpůrců takzvaných covidových pasů, jimiž se bude od 9. srpna nutné prokázat před vstupem na většinu veřejných míst. Podle ministerstva vnitra vyšlo do ulic přes 200 tisíc lidí, což je více než předchozí dvě protestní soboty. V Paříži se část demonstrantů střetla s policií. Na několika místech protestující útočili na novináře, uvedla agentura AFP.

Hořící auta, střety s policií. Francouzský Lyon se potýká s další vlnou násilností

8. března 2021 12:41

Kvůli třem po sobě následujícím nocím plným násilných pouličních střetů mezi policisty a skupinami zejména mladých místních obyvatel musely být v neděli policejní jednotky ve francouzském Lyonu posíleny dalšími z Paříže, informoval web francouzského veřejnoprávního rádia RFI. Na předměstí Lyonu bouchá pyrotechnika a hoří automobily.

Další útok ve Francii. Střelec v Lyonu zranil pravoslavného kněze. Oběť bojuje o život

31. října 2020 17:18
Aktualizováno

Další násilný incident se odehrál ve francouzském Lyonu. Zatím neznámý útočník před kostelem postřelil 52letého pravoslavného kněze řecké národnosti. Zraněný kněz bojuje v nemocnici o život. Pachatel z místa utekl. Večer byl sice zadržen podezřelý muž, podle deníku Le Parisien ale zřejmě neodpovídá profilu útočníka.

reklama