Francie

Nejnovější příspěvky k tématu

Babišova kauza ve Francii? O své voliče by nepřišel, i kdyby zabil holčičku, říká analytik
360°

Babišova kauza ve Francii? O své voliče by nepřišel, i kdyby zabil holčičku, říká analytik

Problémy šéfa ANO Andreje Babiše ve Francii by jeho hnutí neměly nijak zvlášť uškodit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli političtí komentátoři Martin Schmarcz a Thomas Kulidakis. Podle nich se totiž Babišovi potenciální voliči zabývají především situací v České republice. Čerstvá zpráva o tom, že na expremiéra si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, je prý už tolik nezajímá.

Ohnivé inferno spaluje Bordeaux, ve hře je žhářství. Na místo míří posily ze zahraničí

11. srpna 2022 10:10

Lesní požár u francouzského Bordeaux, který se rozhořel v úterý odpoledne, už pohltil 6 800 hektarů vegetace a nadále se rozšiřuje. Pro srovnání, nedávný požár v Českém Švýcarsku zasáhl 1 060 hektarů. S plameny bojuje 1 100 hasičů, oheň ale stále ještě nemají pod kontrolou. Prezident Emmanuel Macron oznámil, že do Francie na boj s požárem u Bordeaux posílají hasiče a techniku Německo, Řecko, Polsko, Rumunsko a Rakousko.

Rasová diskriminace na plážích? Aktivisté případy natočili skrytou kamerou

9. srpna 2022 05:45

Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty. Aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace. Některé plážové kluby podle nich odmítly návštěvníky afrického původu, ale přijaly bělochy, informoval list The Guardian.

Hlavní zprávy

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli
Ukrajina

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli

Ukrajinci provedli další úspěšný útok na ruské jednotky na východě země. Tentokrát pomocí dronu shodili bombu na nic netušící skupinku okupantů, kteří zrovna opouštěli zákop. Jednomu z vojáků spadla výbušnina přímo pod nohy. Muž zůstal ležet bezmocně na zemi. Ostatní vojáci utekli. Video, jehož pravost nelze nezávisle ověřit, koluje po sociálních sítích.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:14

Počet obětí ruského útoku na Charkov stoupl na sedm

23:49

Drsné video z bojů: Dron svrhl bombu na ruského vojáka. Ostatní utekli, zraněnému nepomohli

23:24

Moskva žádá USA o vízum pro Lavrova, aby mohl na zasedání OSN

23:13

Zelenskyj o situaci v záporožské elektrárně: Pracujeme na vyslání mise MAAE

Francie

Zpravodajství z Francie. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Francie je západoevropský stát. Sousedí s Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Andorrou, Monakem a Španělskem. Prezidentem je Emmanuel Macron, hlavním městem je Paříž, často přezdívaná jako město lásky a zamilovaných.