Francie

Nejnovější příspěvky k tématu

Nálada se změnila. Francouzští politici už vnímají ČR jako schopnou zemi, tvrdí velvyslanec
Rozhovor

Nálada se změnila. Francouzští politici už vnímají ČR jako schopnou zemi, tvrdí velvyslanec

Francie nesmírně oceňuje českou pomoc Ukrajině. A české předsednictví v Radě Evropské unie ji přesvědčilo, že jsme schopná a důvěryhodná země. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl český velvyslanec v zemi galského kohouta Michel Fleischmann. Ambasador také popsal, jak Francouzi vnímají spisovatele Milana Kunderu. Vyjádřil se rovněž k drsným protestům, které ve Francii často probíhají. Podle něj patří do tamního politického koloritu, za velký problém ale považuje fakt, že se střetů nově účastní dětské gangy.

Macron ještě letos dorazí do Prahy, v plánu je nová dohoda s ČR, říká velvyslanec Fleischmann

Francouzský prezident Emmanuel Macron by měl ještě letos zamířit na návštěvu České republiky. Redakci CNN Prima NEWS to řekl český velvyslanec ve Francii Michel Fleischmann. Cesta do Prahy by mohla proběhnout v listopadu. Plánovaná návštěva je důkazem výborných vztahů mezi Českem a Francií, které jsou na nejlepší úrovni v historii, zdůraznil velvyslanec. Ministerstvo zahraničí ani francouzské velvyslanectví informaci doposud oficiálně nekomentovaly.

Exprezident Sarkozy: Navrácení Krymu Ukrajině? Iluzorní, Evropa musí najít kompromis s Ruskem

Návrat Krymu Ukrajině je podle bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho iluzorní, protože většina obyvatel poloostrova se považuje za Rusy. Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vyžaduje vyvážená řešení a kompromisy, tvrdí politik, jenž sídlil v Elysejském paláci v letech 2007 až 2012. Sarkozy tato prohlášení učinil v obsáhlém interview pro pařížský list Le Figaro.

Podivný případ z Francie. Muž měl 12 let věznit a mučit manželku, policie ale marně hledá stopy

Pětapadesátiletý Němec Thorsten S. byl zatčen poté, co policie podle médií nalezla jeho o dva roky mladší manželku zamčenou v mučírně s oholenou hlavou a údajně zlomenýma nohama. V zajetí měla být držena od roku 2011 v bytě na severu Francie ve městě Forbach. Francouzským úřadům ale na případu něco nesedí. Policie totiž marně hledá stopy po mučení.

Francie je západoevropský stát. Sousedí s Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Andorrou, Monakem a Španělskem. Prezidentem je Emmanuel Macron, hlavním městem je Paříž. S rozlohou 543 965 km² je největším státem Evropské unie a se 70 miliony obyvatel druhou nejlidnatější zemí EU.