CNN Prima News malíř

malíř

Výpis příspěvků ke štítku „malíř“

Zemřel autor nekonečného obrazu. Uznávanému českému malíři říkali tulák po Evropě

22. července 2022 11:38

V 70 letech zemřel český malíř Lubomír Pešek, zakladatel a předseda umělecké společnosti Orbis Pictus: Europa. Byl duchovním otcem tzv. nekonečného obrazu, s jehož pomocí se snažil zvýšit pocit evropské sounáležitosti. Pešek vystavoval v sedmnácti státech, zabýval se též restaurováním obrazů, nábytku a interiérů kaplí. Přátelé na něj vzpomínají jako na velkého bohéma.

Autor pranýřované kopie na orloji: Zápasil jsem se vším. Vysvětlil, proč postavy změnil

12. června 2022 07:34

Kopie kalendářní desky na pražském Staroměstském orloji vyvolala především kvůli změně některých postav vášnivé diskuse ve společnosti v posledních dnech, přestože dílo na Staroměstském náměstí visí již čtyři roky. Autor Stanislav Jirčík se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS kritice brání s tím, že vytvářel pouze technologickou kopii kalendária, a upozorňoval rovněž na špatný stav původního díla vytvořeného slavným malířem Josefem Mánesem.

Nýmandka bez úrovně, okomentovala ostře Dáda kroky Gelemové. Proč se podle ní malířka mstí?

31. prosince 2021 11:00

Veškerá pouta mezi hudebníkem Felixem Slováčkem a jeho bývalou milenkou Lucií Gelemovou jsou zpřetrhána. Nyní malířka oznámila, že si najala právníka, neboť má ze Slováčka strach. Jeho manželka, zpěvačka Dagmar Patrasová, jí však takový krok nedarovala. „Je to nýmandka, nemá úroveň,“ rozčílila se. Proč se podle ní 38letá žena chce mstít? Kvůli dědicovi.