CNN Prima News malíř

malíř

Výpis příspěvků ke štítku „malíř“

Caravaggiův obraz za 740 milionů se málem prodal za pár korun. Do aukce šel pod jiným jménem

Madridské muzeum Prado vystavilo obraz „Ecce Homo“ z dílny mistra Michelangela Merisiho da Caravaggia, jehož hodnota je odhadována na přibližně 740 milionů korun. Dílo – dlouhá desetiletí považované za ztracené – bude k vidění až do 13. října 2024, informoval web PR Newswire. Malbu provází pohnutá historie, po nalezení totiž byla před třemi lety mylně připsána jinému umělci a v aukci málem prodána v přepočtu za 37 tisíc korun.

Pigcasso měla skončit jako slanina. Svět oplakává prasečí malířku, zvěčnila i prince Harryho

Pigcasso měla čich na umění. Díky svým obrazům vydělala miliony a patřila k nejznámějším zvířecím tvůrcům na světě. Prasečí malířka z Jihoafrické republiky ovšem na začátku března podlehla zákeřné nemoci. Dožila se osmi let a její lidští kamarádi neskrývají nad skonem 450kilového zvířete svůj smutek. „Oslavujeme její dobře prožitý život i to, jak hluboce změnila svět k lepšímu,“ uvedla 52letá majitelka prasnice. Pigcasso má na kontě obrazy pro Ukrajinu či „portrét“ britského prince Harryho.

Do Česka se vracejí unikátní obrazy. Rittsteinova výstava Nohy na stole láká osobitým stylem

Téma: Komerční sdělení

Velkou barevnost, vesnické motivy s erotikou i panelákové prostředí – to vše najdete na výstavě jednoho z nejvýraznějších tuzemských malířů současnosti, Michaela Rittsteina. Výstava Nohy na stole v pražském Museu Kampa, která potrvá do 10. března, se zaměřuje na jeho stěžejní práce ze soukromých sbírek i nejnovější tvorbu. Některé obrazy se do Česka vracejí po desetiletích ze zahraničních kolekcí.

Muslimské studenty ve Francii rozlítil obraz nahých žen. Učitelé se obávají o život

Obraz barokního malíře Giuseppeho Cesariho se stal rozbuškou ve francouzské škole v departamentu Yvelines západně od Paříže. Učitelka francouzštiny ukázala minulý týden studentům během výuky jeho obraz s názvem Diane a Actéon. Od té doby čelí problémům a školu zachvátily nepokoje. Muslimští studenti tvrdí, že je učitelka urazila, a dokonce se měla chovat rasisticky, píše web parismatch.com

Skvost malíře Picassa se vydražil za víc než tři miliardy. Dříve visel na stěně v obýváku

Jedno z mistrovských děl Pabla Picassa, obraz Žena s hodinkami, v originále pojmenovaném Femme à la montre, se na aukci v New Yorku vydražil za 139,3 milionu dolarů, tedy asi 3,2 miliardy korun. O prodeji ve čtvrtek informovaly zahraniční tiskové agentury, podle kterých tato suma představuje nejvyšší částku dosaženou v letošních aukcích uměleckých děl na světě a druhou nejvyšší částku, za kterou se kdy prodalo dílo tohoto kubistického a surrealistického španělského malíře.

Spousta pokladů pod jednou střechou. Poštovní muzeum v Praze ukrývá nejen známky

Poštovní muzeum v Praze ve vás možná ihned nevyvolá nepřekonatelnou touhu po návštěvě. Byla by ovšem nesmírná škoda ho při procházkách hlavním městem minout. Vedle poštovních známek z celého světa jsou tady k vidění i historické telefonní seznamy a také nástěnné malby významného malíře a dekoratéra 19. století Josefa Navrátila. Ve své době patřil k malířské špičce a mít v bytě jeho dílo bylo v módě.

Souboj o Dámu s vějířem zlomil rekord. Cena posledního Klimtova obrazu se zdesetinásobila

Obraz rakouského malíře Gustava Klimta Dáma s vějířem se stal nejdražším obrazem prodaným v evropské aukci, nový majitel za něj zaplatí 85,3 milionu liber (2,35 miliardy Kč). Portrét z roku 1918 byl hlavním lákadlem úterní dražby aukční síně Sotheby's, která ho nabídla s vyvolávací cenou 58 milionů liber. Po dramatickém souboji zájemců ale dosáhl kladívkové ceny 74 milionů liber. Do konečné ceny se promítla ještě aukční přirážka.