CNN Prima News Manchester

Manchester

Výpis příspěvků ke štítku „Manchester“

Zdravotnice vraždící novorozence dostala doživotí. Ať každý den protrpíte, vzkázali pozůstalí

Soud v britském Manchesteru uložil doživotní trest bez nároku na předčasné propuštění bývalé zdravotní sestře Lucy Letbyové, odsouzené za vraždu sedmi novorozenců a pokus o vraždu dalších šesti. Agentury o 33leté odsouzené hovoří jako o „nejhorší vražedkyni dětí“ v moderní historii Británie. Přenos ze soudní síně vysílala stanice Sky News.

Horor v Británii. Zdravotní sestra zákeřně usmrtila sedm kojenců, usvědčil ji bezcitný vzkaz

Britská soudní porota v pátek uznala někdejší zdravotní sestru Lucy Letbyovou vinnou z vražd sedmi novorozenců, o které měla pečovat v nemocnici v Chesteru na severozápadě Anglie. Pět chlapečků a dvě holčičky podle vyšetřovatelů v letech 2015 a 2016 usmrtila tím, že jim do krevního oběhu vpíchla vzduch. Podle zpravodajské společnosti BBC nikdo v moderních britských dějinách tolik miminek nezabil.

„Bojím se, mami“ byla poslední slova malé Olivie. U soudu zazněly detaily tragické střelby

V britském Manchesteru začal soud rozplétat případ zastřelení devítileté Olivie Pratt-Korbelové. K tragickému incidentu došlo loni v Liverpoolu, když ozbrojený pachatel střílel po muži, kterého pronásledoval. Kulka ale smrtelně zranila mladou dívku v rodinném domě. V soudní síni nyní zazněly detaily smutné události. Střelec čelí obvinění z vraždy.

OBRAZEM: Jedinečná podívaná pro cestující. Letadla s nimi zakroužila nad polární září

Zajímavý prožitek si mohli vychutnat cestující mezi Islandem a britským Manchesterem. Nad Severním mořem totiž pilot cíleně zakroužil, aby se všichni mohli pokochat polární září, informuje web americké stanice CNN. Nejde ale o ojedinělé zdržení, letadla pohybující se kolem polárního kruhu občas podobnou lahůdku pasažérům nabídnou. Podobný zážitek mají cestující také z jedné vnitrostátní linky ve Finsku.

Letiště v Británii zrušila kvůli hustému sněhu desítky letů. Zpoždění hlásí také vlaky

Na letišti Stansted severně od Londýna byl v neděli večer přerušen provoz kvůli špatnému počasí. Informoval o tom zpravodajský server BBC News, podle nějž byly kvůli sněžení, námraze a mrznoucí mlze zrušeny či zpožděny lety také na londýnských letištích Heathrow a Gatwick. Zpoždění je v Británii třeba očekávat také ve vlakové dopravě. Řidiči aut byli vyzváni k opatrnosti poté, co na některých dálnicích došlo v neděli k nehodám.