reklama
CNN Prima News Manchester

Manchester

Výpis příspěvků ke štítku „Manchester“

Už žádná cigareta v restauraci. Britové omezují i kouření u venkovních stolků

Pět severoanglických měst se rozhodlo pro razantní krok v boji s kouřením. Hosté restaurací, hospod či barů si oblíbenou cigaretu nezapálí ani u stolků na chodnících před podniky. Radnice hrabství Oxfordshire dokonce ve čtyřletém horizontu plánuje zákaz kouření i na zahrádkách a ve všech venkovních podnicích na území turisticky atraktivní destinace. Nařízení se u Britů setkalo s nepochopením.

Studenti z Manchesteru pořádali večírky pro COVID-19 pozitivní

Studenti v Manchesteru na kolejích pořádali takzvané Covid Positive večírky, kterých se mohou účastnit pouze lidé s infekcí. Britská vláda v posledních týdnech přistoupila k přísnějším opatřením, mladí se tak snaží touto formou nelegálně socializovat. Za porušení pravidel museli někteří kampus opustit, mezi studenty přibylo nakažených, píše server Daily Mail.

Velká města na severu Anglie: Opatření vyvolávají chaos. Johnson je neumí vysvětlit

Vedení tří velkých měst na severu Anglie, kde začnou ve středu platit ještě přísnější restrikce kvůli šíření koronaviru, vzkázala vládě, že nové zákazy mohou způsobit kolaps celého jednoho sektoru podnikání v oblasti pohostinství. Jinde zase podle BBC radní upozorňují na to, že vláda svým postupem vyvolává „nejistotu a chaos“. To mimoděk podle agentur potvrdil i premiér Boris Johnson, který v úterý nedokázal ve svém veřejném vystoupení nová pravidla omezující setkávání vysvětlit.

Manchester City smí hrát v následujících dvou letech evropské poháry

Aktualizováno

Sportovní arbitrážní soud (CAS) zrušil původní verdikt Evropské fotbalové unie UEFA, která v únoru vyloučila „Citizens“ na dva roky ze svých soutěží kvůli porušení pravidel finanční fair play a licenčních předpisů. Klub musí pouze zaplatit pokutu, která se ale z 30 milionů eur (800 milionů korun) snížila na 10 milionů eur (zhruba 267 milionů korun).

reklama