matka

Výpis příspěvků ke štítku „matka“

Mám vás rád, zamával a skočil. Dokument o smrti 15letého Romana odkrývá další smutné detaily

Předtím, než skočil ze střechy školy, se 15letý Roman přišel do třídy rozloučit se svými spolužáky. „Měl jsem vás rád,“ měl říci. Poslední slova kamarádům, rozhovor s otcem těsně před sebevraždou nebo to, jak žák deváté třídy prožíval ponižování od spolužaček. To a mnohem více odhalil reportér televize JOJ Rasťo Striško při natáčení dokumentu, který tragédii v Parchovanech na Slovensku rozebírá do podrobností. Vedení školy ani její zřizovatel nabízený prostor k vyjádření nevyužili.

Zázrak v porodnici, pak tvrdá rána. Těhotná maminka bojuje o dva životy, opět má leukémii

Poté, co v 16 letech porazila Aryanna Brewerová z Las Vegas v USA akutní lymfoblastickou leukémii, jí lékaři sdělili, že nebude moci mít děti. Navzdory všem předpokladům je dnes hrdou matkou tří dětí ve věku 18 měsíců, čtyř a šesti let. Rodina by se navíc měla brzy rozrůst, Aryanna je ve 24. týdnu těhotenství. Radost z dalšího miminka však v polovině listopadu zastínila zdrcující zpráva: dnes 26letá ženě byla znovu diagnostikována leukémie. Nyní bojuje o dva životy, svůj a svého nenarozeného dítěte.

Sebevražda 15letého Romana rozpoutala drama. Jeho matka měla střílet u domu spolužačky

Smutek ze ztráty 15letého Romana ze slovenských Parchovan, který si vzal život zřejmě v souvislosti se šikanou od spolužáků, vedl k dalšímu zoufalému kroku. Tamní policie vyšetřuje střelbu z plynové pistole. V ulici, kde se nachází dům jedné ze spolužaček zesnulého mladíka, zajistila hlídka vystřelené nábojnice. Podle informací webu TV JOJ měla střílet Romanova matka.

Od přelomu po každé 30. miminko. Před 41 lety se narodilo první české dítě „ze zkumavky“

Před jednačtyřiceti lety hrdinský čin, dnes běžná součást medicíny. Od 4. listopadu 1982, kdy se u nád narodilo první dítě „ze zkumavky“, došlo v oboru reprodukční medicíny ke značnému pokroku. Asistovaná reprodukce (IVF) pomáhá každý rok tisícům párů s početím. Například Andree z Ostravy, která má i po pěti samovolných potratech druhou dceru.

Díky babyboxům nekončí miminka v popelnici. Nemocnice brojí proti rušení „bedýnek života“

Zrušení babyboxů? Díky nim děti nekončí v popelnici – či ještě hůře. Tak hájí české nemocnice „bedýnky života“, do nichž některé matky anonymně odkládají svá novorozeňata. Díky tomu dostaly druhou šanci na šťastnou budoucnost stovky dětí. Výbor pro práva dítěte při Organizaci spojených národů (OSN) ale tlačí na jejich zrušení a vyzdvihuje důležitost utajovaných porodů. I ty ale mají řadu háčků. „Nahradit utajovaným porodem kompletně funkci babyboxu je nereálné už jen proto, kdy a za jakých podmínek k aktu dochází,“ řekla redakci CNN Prima NEWS například Tereza Romanová, mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Konec babyboxů v Česku? OSN tlačí na jejich zrušení. Zachraňují životy, odmítá „babydědek Lu“

Zachránily stovky českých novorozenců, přesto Výbor Organizace spojených národů (OSN) pro práva dítěte volá po zrušení babyboxů a posílení utajení porodů. Nad doporučením z mezinárodního společenství nyní sedí čeští úředníci a sondují, co by takový krok mohl způsobit. Zatímco ministerstvo zdravotnictví prosí nemocnice o názor, zakladatel babyboxů Ludvík Hess bije na poplach. „Utajený porod je velmi nedostatečný zákon. Vdané ženy a cizinky na utajený porod nemají ze zákona nárok,“ varoval v dopise adresovaném ředitelům českých nemocnic.

Renata potřetí bojuje s nádorem na mozku. Běžná léčba nestačí, dcera shání pomoc v zahraničí

Když se dnes 52leté Renatě udělalo loni v červnu v práci špatně, nikdo nečekal, jakou si v nemocnici vyslechne diagnózu. Lékaři po sérii vyšetření odhalili, že má nádor na mozku. Následná osmihodinová operace, chemoterapie a ozařování značily, že je milující manželka a matka zase v pořádku. Téměř přesně za rok se však nádor vrátil. Na řadu přišel stejný postup: náročná operace a léčba. V září se tumor vrátil potřetí. Rodina je zdrcená, naděje ji však neopouští. Dcera Nikola se snaží najít pomoc za hranicemi. K tomu však potřebuje podporu veřejnosti skrze finanční podporu.

Senior v USA brutálně ubodal šestiletého chlapce palestinského původu. Motivem byla víra

Podle všeho kvůli jejich islámské víře ubodal v sobotu 71letý Američan nedaleko Chicaga šestiletého chlapce a vážně zranil jeho 32letou matku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii, podle níž zločin souvisí s boji mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás. Krvavý čin odsoudil prezident Joe Biden. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zase upozornil na nárůst počtu výhrůžek jak vůči muslimům, tak židům související s boji na Blízkém východě.

Vážila méně, než kolik jí bylo let. Rodiče 24leté Natálie se vzájemně obviňují z její smrti

Dlouhé roky bojovala 24letá slovenská influencerka Natálie Hricová s mentální anorexií, o svých strastech pravidelně informovala sledující na sociálních sítích. Na konci září však zemřela, vážila zhruba 20 kilo. Z její smrti se nyní navzájem obviňují rodiče. Otec mladé dívky tvrdí, že jí matka v deseti letech unesla do Česka, ponižovala ji a vyhrožovala smrtí. To žena zásadně odmítá. Tvrdí, že její expartner bojkotoval Natáliinu léčbu, a zdůrazňuje, že si nyní prochází nejhorším obdobím svého života. Pochybnosti do jejích slov však vnáší zpráva influencerky, kterou před svou smrtí sdílela na Facebooku.