matka

Výpis příspěvků ke štítku „matka“

Neušetřil ani psa. Za vraždu své matky a jejího druha půjde mladý muž na 16 let za mříže

17. srpna 2022 13:53

Za vraždu matky a jejího druha Krajský soud v Brně potrestal ve středu mladého muže ze Znojma 16 lety vězení a uložil mu také zabezpečovací detenci. Činu se dopustil loni 22. prosince po předchozí rozepři. Třiadvacetiletý muž využil možnost prohlásit, že se cítí vinen, a soud jeho prohlášení viny uznal. Nebylo tak nutné provádět zevrubné dokazování, soud se kvůli výměře trestu zabýval hlavně mužovým duševním stavem. Podle znalkyň není duševně nemocný, ale má těžkou poruchu osobnosti. Rozsudek je pravomocný, státní zástupce i odsouzený se vzdali práva na odvolání.

Naděje pro zoufalé rodiče chlapce na přístrojích? V boji za syna mají ještě jednu možnost

5. srpna 2022 18:44

Britský vrchní soud v pátek zamítl požadavek rodiny 12letého Archieho Battersbeea na převoz do hospice. Chlapec tak zřejmě zemře v nemocnici. Rodina bojuje proti úřadům, které rozhodly o odpojení od přístrojů, jež ho drží naživu. Lékaři u něj konstatovali mozkovou smrt poté, co ho rodiče našli doma bezvládného. Podle Hollie Danceové, chlapcovy matky, stojí za neštěstím internetová výzva, během níž se lidé snaží upadnout do bezvědomí zadržením dechu nebo škrcením.

Jsou dvojčata a zároveň nevlastní sestry. Jak je něco takového možné?

31. července 2022 12:49

Unikátní dvojčata se narodila páru z amerického Rochesteru v New Yorku. Přestože přišly holčičky na svět ve stejný den a porodila je stejná žena, jsou zároveň nevlastními sestrami. Sandra totiž otěhotněla poté, co pro umělé oplodnění lékaři použili vajíčko její i dárkyně. Dvojice za pět pokusů utratila v přepočtu více než 600 tisíc korun.

Seděli na tanku a koukali na film. Ukrajinský dron zmasakroval ruské vojáky, ukazuje video

26. července 2022 06:07

Bezpilotní letoun ukrajinské armády shodil výbušninu na skupinu ruských vojáků, kteří seděli na tanku a sledovali film. Během útoku mělo být zabito patnáct lidí. Vyplývá to z telefonátu ruského vojáka a jeho matky. V něm okupant popisuje, že měl za úkol následky masakru uklidit. Hovor zachytily ukrajinské síly. Nahrávka i záběry z útoku se objevily na sociálních sítích.

Šok po 17 letech. Rodina zjistila, že v hrobce místo otce leží někdo úplně jiný

23. července 2022 17:49

Sedmnáct let chodila britská rodina vzpomínat na svého otce. Místo posledního odpočinku v anglickém hrabství Durham navštěvovala a čistila každý týden. Jenže pak přišel šok. „V tátově hrobě našli rakev někoho jiného,“ popsal 58letý syn Tom Bell. Rodina chtěla vedle otce pochovat svou zesnulou matku. Na omyl přišel hrobník.

Slavný český mim oslavil 86. narozeniny. Život obětoval matce, milence měl zakázané

23. července 2022 14:37

Mima, tanečníka a příležitostného herce Jaroslava Čejku, kterého nejvíce proslavilo dokonalé imitování slepice, Charlieho Chaplina nebo Tiny Turner, pojil s matkou až neobyčejně blízký vztah. Až do její smrti jí zůstal věrný a obětoval jí celý svůj život. Dne 22. července oslavil 86 let, jeho zdravotní stav je však velmi vážný. Kvůli mozkové příhodě, Parkinsonově a Alzheimerově chorobě nevnímá a je odkázán zcela na pomoc druhých.

Tragické utonutí holčičky na Chmelaři: Matka se zhroutila. Jak reagují šokovaní svědci?

23. července 2022 09:04

Ve čtvrtek otřásla Litoměřickem tragédie. U jezera Chmelař se ztratila malá holčička, a tak se rozpoutalo rozsáhlé pátrání. To však skončilo nejhorším možným scénářem – dívka se utopila. Vrtulník letěl na místo nehody marně, resuscitace záchranářů nepomohla. Matka zesnulé se zhroutila a lidé se nyní dohadují, kdo za tragickou smrt dítěte nese vinu.