reklama
CNN Prima News Mexický záliv

Mexický záliv

Výpis příspěvků ke štítku „Mexický záliv“

V Atlantiku vznikají hned dva hurikány. Henri míří na New York, Grace zase na Mexiko

20. srpna 2021 21:22

Území USA o víkendu s největší pravděpodobností zasáhne tropická bouře Henri, která postupně sílí v hurikán. Sílu přírodního živlu by měli okusit obyvatelé New Yorku a států Rhode Island a Massachusetts. V Atlantiku navíc řádí i další tropická bouře. Grace už zasáhla Haiti a očekává se, že na řadě je Mexiko. I u ní meteorologové očekávají, že se z ní brzy stane hurikán.

Marco zesílil na hurikán a míří na USA. Za ním se žene bouře, která už zabíjela

23. srpna 2020 20:37

Tropická bouře Marco v Mexickém zálivu zesílila na hurikán, živel provází vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Marco by měl dorazit na jih Spojených států v pondělí. Za ním postupuje tropická bouře Laura, která by se také mohla změnit v hurikán, varovalo NHC. Bouře Laura zasáhla o víkendu Portoriko, Dominikánskou republiku a Haiti.

Deepwater Horizon: Deset let od největší ropné havárie v dějinách

20. dubna 2020 09:55

Exploze plošiny Deepwater Horizon, ke které došlo před deseti lety v Mexickém zálivu, vedla k úniku pěti milionů barelů ropy. Zasažena byla plocha převyšující dvojnásobek rozlohy České republiky. Společnost British Petroleum, jež měla soupravu v pronájmu, zaplatila na pokutách a odškodnění za odstranění následků katastrofy bezmála 70 miliard dolarů.

reklama